Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Pytanie, propozycja do ministra Michała Boniego

(2)
2011-12-17 18:15 | Zdzisław Gromada
Szanowny Pan Michał Boni
Minister Administracji i Cyfryzacji

Stowarzyszenie WIĘCEJ DEMOKRACJI postawiło sobie za cel promowanie zwiększenia udziału obywateli w rozwiązywaniu wspólnych spraw. Między innymi w najbliższym czasie zamierzamy wyjść z obywatelską inicjatywą ustawodawczą projektu „Radni proponują – mieszkańcy decydują” polegającej na tym, że:

1. Każdy projekt decyzji Rady Gminy może zostać zawetowany przez minimum 20% radnych, którzy dodatkowo powinni przedłożyć swój konkurencyjny projekt.

2. W takim wypadku obydwa projekty wraz z przedstawieniem skutków ich przyjęcia Rada Gminy przedkłada mieszkańcom pod głosowanie.

3. Na podjęcie decyzji, który z przedstawionych projektów przyjąć, mieszkańcy gminy mają dwa tygodnie od momentu ogłoszenia referendum w tej sprawie.

4. Mieszkańcy gminy mogą oddać swój głos na dwa sposoby:
4.1 Złożyć swój podpis pod dostępnymi w urzędzie gminy projektami.
4.2. Przekazać swoją decyzję drogą elektroniczną do urzędu.

5. Projekt decyzji, który uzyska zwykłą większość poparcia mieszkańców gminy, staje się oficjalną decyzją Samorządu niezależnie od frekwencji głosujących.

Proponowana ustawa :

 Będzie aktywizować i angażować mieszkańców w rozwiązywanie spraw gminy.
 Zminimalizuje liczbę mieszkańców niezadowolonych z decyzji zarządu gminy.
 Zmobilizuje radnych do rywalizacji na argumenty (dobre projekty).
 Da mieszkańcom poczucie, że są oni najważniejsi w swojej małej ojczyźnie.

Wdrożenie tej ustawy związane jest z minimalnymi nakładami finansowymi.

Szanowny Panie Ministrze!

Jak ocenia Pan naszą propzycję? Czy gotów jest Pan poprzeć nasz projekt i przyjąć go jako inicjatywą Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji? Liczymy na Pana TAK dla naszej inicjatywy.

Zdzisław Gromada
Przedstawiciel SWD
wysłany dn. 7.12.2011

Jak oceniasz projekt takie ustawy? Czy podpiszesz się pod obywatelską inicjatywą takiej ustawy?