Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

We Francji skazano byłego Prezydenta Republiki, czy w Polsce byłoby to możliwe

(1)
2011-12-19 19:31 | Ceneo
Niepostrzeżenie i bez większego echa w Polsce przez media przemknęła informacja o skazaniu przez francuski sąd byłego Prezydenta Republiki J. Chirac' a za co najmniej brak właściwego nadzoru nad działalnością podwładnych, co doprowadziło do złego wydatkowania publicznego grosza.
Nie rozstrzygając o stopnie winy, jedna rzecz jest uderzająca. Eks - Prezydent z własnych środków wyasygnował 500 tys Euro, resztę dołożyła formacja polityczna Prezydenta, aby wyrównać straty.
Czy i kiedy w Polsce będziemy mogli spotkać się z analogicznym podejściem, zachowaniem i poczuciem odpowiedzialności? Kiedy polityk dowolnego szczebla poczuje się do obowiązku naprawienia szkody, a formacja polityczna udzielająca mu rekomendacji zechce w tym procesie partycypować? Pomarzyć można!!
Szerzej na ten temat: Wyrok dla J. Chirac'a - czy to mogłoby się zdarzyć w Polsce na: frankofil-francja-przede-wszystkim.blogspot.com