Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

dzieci a ipn

(2)
2011-12-22 18:51 | toja1945

17.12.2011 tvpinfo godz.20
w programie: prawdę mówiąc
red. Ziemiec prowadzi wywiad z gen. Hermaszewskim
kategoria: edukacyjny z udziałem dzieci. Uważam, że udział dzieci w tym programie był niedopuszczalny i szkodliwy.

Red. Ziemiec uznał się po właściwej stronie wg reguł IPN
i stwierdził, że Kosmonauta jest po złej stronie omawianego okresu. Moim zdaniem porównanie tamtej, złej strony i tej, dobrej strony w tym wykonaniu nie jest prawdziwe.
Uzasadnienie.
Tam władza prześladowała opozycję dla ratowania systemu: więzienie, internowanie.
Tutaj przedstawiciele tamtej władzy i tam prześladowani opozycjoniści społem organizują ośrodki torturowania ludzi, zabronionego wszędzie, w tym w USA. I tam i tutaj władza nie szanuje praw człowieka.
Tam armia wykazała perfekcyjne przygotowanie na każde zagrożenie zewnętrzne i wewnętrzne. Koszty stanu wojennego są znane.
Tutaj armia składa się z pełnych sztabów i pustych koszar.
Policja jest bezradna wobec niewielkich zamieszek. Władza nie jest przygotowana na nadciągające burze. Fakty ze stanu wojennego, służą dla uzasadnienia panowania politycznego, olbrzymich odszkodowań itd. Już mnożą się żądania zniesienia limitów na kwoty odszkodowań.
Tam sługus Moskwy Gen Jaruzelski nigdy nie wysłał żołnierzy polskich do Korei, Wietnamu, Afganistanu i gdzie indziej.
Tutaj suwereni wysłali tysiące żołnierzy do Iraku i Afganistanu, w celu ochrony europejskich wartości, z wiadomym skutkiem, Jakoś nikt nie kwapi się rozliczyć winnych.
Tam wykonano reformę rolną i nacjonalizację, zlikwidowano 80% analfabetyzm, zbudowano tysiące szkół.
Tutaj zlikwidowano szkolnictwo zawodowe, likwiduje się masowo szkoły. Reprywatyzacja przywróciła sytuację majątkową do czasu przedwojennego. Dzieje się to z wielką krzywdą m,in ludzi wyrzucanych na bruk. Kto wtedy był bogaty, znów jest bogaty, kto był nędzarzem, znów jest nędzarzem. W tym sensie okres przemian się udał.
Na temat kościoła TAM i TUTAJ nie wypowiadam się.
Moim zdaniem powszechnie akceptowany zbiór ocen, która strona była dobra, jeszcze się nie. Dlatego chcę wiedzieć i zachęcam organizacje i osoby do żądania od Ministerstwa Oświaty i Rzecznika Praw Dziecka, czy:
- IPN jest uprawniony do emitowania programów edukacyjnych dla dzieci.
- Czy programy te są autoryzowane przez uprawnione organy.
- Czy red. Ziemiec posiada uprawnienia i wykształcenie w zakresie programów edukacyjnych.
Jako płacący abonament chcę wiedzieć dlaczego IPN korzysta z kanału publicznego dla, moim zdaniem siania kłamstw i nienawiści i włącza w to dzieci.  • 2011-12-26 09:02 | camel

    Re:dzieci a ipn

    Nie denerwuj się tak. To, co opisujesz to jest oficjalna linia propagandowa. Będzie dotrzymana choćby nie wiem co. Przemiany po 89 roku polegały dokładnie na tym, co opisujesz: na powrocie do sytuacji przedwojennej. Proces trwa, ale już widać jego koniec i efekty. Powstała na powrót grupa bogaczy i masy biedaków. Upadła edukacja (głupimi łatwiej się rządzi), powrócił wyzysk, znów mamy prawo uznaniowe (sprawdzić, czy nie ksiądz). Gdyby robole wiedzieli, co sobie szykują strajkami :)))

    Jedno, co dobre po przewrocie to możliwość osiedlenia się w przyzwoitych państwach. Miliony już wybrały tę drogę, jako i ja wybieram. I to jest cała nasza wolność i niezależność - wolno nam stąd wyjechać i się nie oglądać.

    Swoją drogą śmiesznie jest obserwować, jak reżim powoleńku ogranicza prawa obywatelskie: zaczął od jakiś tam uprawnień dla banków, które nie muszą odwoływać się do sądu i same wystawiać quasi wyroki na "dłużników", poprzez brak podpisu pod Kartą Praw Podstawowych, masowe przyklepywanie przez sądy aresztów z byle powodu, pozwolenie służbom na rewizje i naloty na obywateli bez pozwolenia sądowego, metoda memoriałowa przy fakturach VAT, odpuszczenie ścigania przekroczeń praw pracowniczych, konstrukcja ustawy o upadłości konsumenckiej. Mógłbym jeszcze tak długo. I jakoś wszyscy dali sobie oczy zapluć smoleńskiem i nikt masowo nie protestuje, kiedy narodek wpychany jest na powrót w stan półniewolny, jak ich dziadowie w pańskich czworakach. Wraca stare!