Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Na pokuszenie

(1)
2012-01-01 13:36 | Ryszard314
Wszak sam Bóg nas kusi: "...i nie wódź nas na pokuszenie..." Mówiąc jednak poważnie zjawisko pokusy powstaje od momentu kiedy pojawiają się zakazy i nakazy; powstaje wówczas ochota (pokusa) aby się im przeciwstawić, manifestująca się ze zróżnicowaną siłą w zależności od fazy rozwojowej i cech osobowości. Być może jako wyraz rodzącej się autonomii jednostki. Jest to zatem zjawisko nie tylko związane z religią. "Boskość" i "diabelskość", "wzniosłość" i "upodlenie" to różne oblicza natury ludzkiej. Polecam: Andrzej Murzyn, Ryszard Cibor, Stanisław Michałowski, Dziecko w świecie pokus. Kraków 2000. Oficyna Wydawnicza „Impuls”.