Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

po wyroku

(5)
2012-01-12 18:37 | toja1945

12.01.2011 Po wyroku
Marszałek Senatu B. Borusewicz:
Jaruzelski zawsze deklaruje, że bierze całą winę na siebie a w rzeczwistości.....
Trudno komentować. Ta jąkająca się sędzia, ta publika!
Opatrzność wie co będzie. Czy Stwórca oszczędzi honor Zołnierza i powoła Go na Swój sąd, nim zacznie się uczta...
 • 2012-01-12 21:00 | zet

  Re:po wyroku

  Chciało by się powiedzieć - nareszcie.Bezprawność dekretów Rady Państwa o wprowadzeniu stanu wojennego nie powinna budzić u nikogo wątpliwości.Powstanie pozakonstytucyjnego ciała jakim była WRON,także.Strażnicy systemu liczyli na bezkarność,gdyby władza pozostała nadal w ich rękach.Stało się inaczej i trzeba za przestępstwo odpowiedzieć.Niekoniecznie pobytem w więzieniu.Musi być wysłany jasny sygnał,że w cywilizowanym kraju bezprawność działania władzy podlega osądowi.Nie tylko przez Boga i Historię ale też przez sądy powszechne.
  Słuszny wydaje się wniosek PiS-u,żądający degradacji generałów.Kiedy żołnierz chce być politykiem powinien wystąpić z czynnej służby.
 • 2012-01-13 16:39 | ziemek52

  Re:po wyroku

  Zatem pierwszy powinien byc zdegradowany i sprawiedliwie osądzony pierwszy zdrajca Polski czyli Ryszard Kukliński . Albowiem nikt Ryszarda Kuklińskiego z przysiegi wojskowej nie zwolnił .Zatem sądząc Kiszczaka ,Jaruzelskiego itd za stan wojenny nie mozna stawic na piedestale Kuklinskiego za zdradę .W ten sposób brniemy w relatywizm moralny i zacieramy granice między dobrem i złem .Bezprawie podlega sądowi i słusznie . Złamanie przysiegi wojskowej i szpiegostwo na rzecz obcego panstwa tez podlega osądowi a nie gloryfikacji !!!
 • 2012-01-13 16:53 | zet

  Re:po wyroku

  Była możliwość rozsądnego i zgodnego z prawem załatwienia tzw.sprawy Kuklińskiego.Sąd osądził czyn i wydał wyrok.Natomiast prezydent mógł zastosować akt łaski.Umotywowanie wniosku nie byłoby trudne.
  Żołnierz nie powinien wybierać przyjaciół dla państwa.Od tego póki co, są politycy.Oby byli kompetentni i z wyobraźnią.
  Sprawa potoczyła się inaczej,ze szkodą dla samego Kuklińskiego ale też i dla kraju.Zrobiliśmy to "po naszemu" czyli nijak i jak zazwyczaj bałaganiarsko.
 • 2012-01-13 19:53 | ziemek52

  Re:po wyroku

  Zgadzam się w pełni .Pozdrawiam .Ziemek