Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Prezydent podpisał waloryzację emerytur

(40)
W marcu każdy emeryt, bez względu na wysokość pobieranego świadczenia, dostanie 71 zł podwyżki. Mocno uderza to po kieszeni wszystkich, którzy mieli emerytury nieco wyższe, niż minimalne.
 • 2012-01-24 18:46 | Tenno

  Po co narzekać.

  Wszystko to nic, istotne, że Donald jest śliczny.
 • 2012-01-24 19:51 | JeĆw

  Re:Prezydent podpisał waloryzację emerytur

  Rząd, Sejm i Senat, a przyłączył się do nich teraz także Prezydent gonią w piętkę. Bez zażenowania łamią Konstytucję. Uprawiają jakieś absurdalne fikcje, np. wydłużając obowiązkowy okres pracy w sytuacji gdy powszechnie jest znany jej brak, nawet dla pełnosprawnych 30-latków. Skąd ma być dla pracowników 65 lat plus ? Chyba nie jest u nas tak zielono, jak utrzymuje premier, skoro robi się takie numery.
 • 2012-01-24 20:48 | DZL

  Re:Prezydent podpisał waloryzację emerytur

  A może, chcąc ratować ZUS, spróbować podwyższyć granicę płac, od której nalicza się składki ZUS. Obowiązuje 2.5 krotność średniej płacy czyli składki płacą najbiedniejsi. Najwyżej zarabiający płacą tyle co najbiedniejsi. Może tym sposobem zlikwiduje się "kominy płacowe".
 • 2012-01-25 08:36 | MMK

  Wiara ze wysokie umowy o prace ma ktoś poza wysokiej rangi biurokracją wiecznie żywa ...

  "A może, chcąc ratować ZUS, spróbować podwyższyć granicę płac, od której nalicza się składki ZUS"

  Nikt poza urzędnikami nie ma umowy o pracę w takiej wysokości, więc zysk ratowania budżetu żaden.
  Jak ktoś zarabia 2.5-krotność sredniej + ZUS, to jest na ogół rozsądny na tyle, że przewidział że jak zabraknie kasy, to zabraknie najpierw dla pracowitej mniejszości i w ZUS nie wierzy i płaci liniowo 19% albo mnniej.

  A w ZUSie to dopiero zabraknie kasy. ;)
 • 2012-01-25 08:37 | MMK

  Re:Prezydent podpisał waloryzację emerytur

  "Nikt poza urzędnikami nie ma umowy o pracę w takiej wysokości,"
  No jeszcze może kadra spółek państwowych ;)
 • 2012-01-25 08:42 | MMK

  Baśń jak to nasze emerytury w ZUSie pewne są ;)

  "W marcu każdy emeryt, bez względu na wysokość pobieranego świadczenia, dostanie 71 zł podwyżki"

  No i prosze. I co teraz będą pisać piewcy "subkont" w ZUSie ? Pewności emerytur państwowych ? :) A było liberalizować OFE... to nie. Rząd przeżarł zajumane z OFE składki i wypluł resztki dla naiwynych wyborców:)
 • 2012-01-25 08:45 | zmenczony polskom

  Re:Prezydent podpisał waloryzację emerytur

  to cieszy, bo już myślałem że agent Tomek i prokuratorzy w stanie spoczynku zostaną potraktowani nierówno.
 • 2012-01-25 08:50 | MMK

  Re:Prezydent podpisał waloryzację emerytur

  "Najwyżej zarabiający płacą tyle co najbiedniejsi."
  Nieprawda.
  Najwyżej zarabiający płacą tyle co dużo zarabiający. Reszta w dół od owej 2.5-krotności płaci proporcjonalnie mniej.
  A podwyżkę wszyscy dostali dokładnie taką samą ?

  Teraz pytanie: opłaca się płacić do ZUS ? ;)
 • 2012-01-25 12:52 | caro

  Zaklamany rząd

  Zakłamany rząd wie że ustawa jest niezgodna z Konstytucją. Ale jeśli Trybunał ja odrzuci KAZDY EMERYT BĘDZIE MUSIAŁ DOCHODZIC SWOICH ROSZCZEŃ OSOBIŚCIE!NO I PYTANIE ILU UMRZE W MIĘDZYCZASIE? ILU BĘDZIE ZBYT SCHOROWANYCH ABY WŁÓCZYC SIĘ PO SĄDACH LUB URZĘDACH? ILU NIE BĘDZIE MIAŁO ŚWIADOMOŚCI ZE ICH OSZUKANO? CZYSTY ZYSK. CWANY DONALDU TUSKU
 • 2012-01-25 12:56 | bolec

  Re:Prezydent podpisał waloryzację emerytur

  Pytanie w kwestii formalnej: czy ktoś się orientuje ile wynosi pensja i emerytura prezydenta RP? Kiedy się wypłaca taka rentę: zaraz po skończonej kadencji czy dopiero w wieku emerytalnym? Płaci się od tej emerytury podatek czy nie?
 • 2012-01-25 14:46 | jerzy

  Re:Prezydent podpisał waloryzację emerytur

  Pani wie o tym dobrze że premier, rząd i teraz prezydent świadomie łamią ustawę bo nie ma tam waloryzacji kwotowej, jest procentowa. Abstrahując od tego kto ile ma emerytury, to może dać biedniejszym dodatkowo jakieś wyrównanie a nie świadomie łamać zasady konstytucyjne. Nie idź tą drogą Donaldzie i Bronisławie bo wasz sposób interpretowaniq prawa jest bliski Kargulom i Pawlakom. Wstyd i tyle. A jeszcze sposób wprowadzania Acty - nie liczcie PO na mój głos i moich kolegów.
 • 2012-01-25 16:54 | zadumany

  Re:Prezydent podpisał waloryzację emerytur

  Nie wszyscy, którzy ciężko pracowali mają wysokie emerytury i nie wszyscy, którzy maja wysokie emerytury równocześnie ciężko pracowali.
 • 2012-01-25 17:39 | ABC

  Re:Prezydent podpisał waloryzację emerytur

  Aby utrzymać takie "stworki" jak Senat, wojenkę w Afganistanie, nowe budowle kościelne (na miarę Świątyni Opaczności Bożej), IPN, organizację Euro 2012, należy oszczędzić na emeryturach, lecznictwie, oświacie. Donaldzie, oby się Pan nie przeliczył!?
 • 2012-01-25 18:24 | Anastazja

  Re:Prezydent podpisał waloryzację emerytur

  Zadumany
  Krótko, ale bardzo trafnie skomentowane.
  Znam spracowane, z długim stażem,emerytki pielęgniarki pobierające 1200 emerytury i dyrektorów pobierających półtora świadczenia za pracę niby w szkodliwych warunkach.
  Najwyższe świadczenia otrzymują byli pracownicy urzędów centralnych, samorządowych, posłowie.Oni nie płacą składek. Nie oszukujmy się, za nich płacą. Samo zatrudniony musi zapłacić za siebie wysoką składkę, a emerytura z tego pewnie ok. 800zł.
 • 2012-01-25 18:30 | Anna

  Re:Prezydent podpisał waloryzację emerytur

  A kto i w jakiej wysokości wykupuje ubezpieczenie osób na najwyższych stanowiskach. Jaką składkę musiałby płacić Prezydent Kaczyński za siebie i Małżonkę od takiego ubezpieczenia?
  Dobrze, że Premier pomyślał, o tych najuboższych. Bogaty nie zbiednieje a biednemu trochę lżej.
  Ja być może parę zł na tym stracę, ale nie mam mu za złe. Ja to rozumiem.
 • 2012-01-25 21:30 | kenaj

  Re:Prezydent podpisał waloryzację emerytur

  Ja też to dobrze rozumiem,ale z prawem to nie ma nic wspólnego.Nie jest to jedyny skuteczny zamach na prawa nabyte.Czyli mamy bezprawie.Jeśli rząd chce podnieść,słusznie,najniższe świadczenia,to niech to czyni.Dodatkowo opowiada się o waloryzacji kwotowej,co logiczne być nie może.Czyli znowu ściemnianie.Przy okazji pozdrawiam Autorkę artykułu,której teksty chętnie i z uwagą czytam,jako wyjątkowo kompetentne.
 • 2012-01-25 22:41 | białas

  Re:Prezydent podpisał waloryzację emerytur

  Oczekuję wyroku TK. Argumenty rządu, że mamy kryzys nie są przekonywujące. Nic nie wskazuje w rzeczywistości, że kryzys jest. W minionych latach wielokrotnie budżet był trudniejszy i nie zmieniano praw nabytych. Trudności w budowaniu budżetu to normalne zajęcie dla rządu/polityków. Między innymi to również brali pod uwagę przystępując do wyborów politycznych. Natomiast mogę pospekulowac odnośnie wyroku TK. Może byc salomonowy, czyli rozprawa może odbyc się na przełomie 2012/2013 z orzeczeniem o niekonstytucyjności i obowiązywaniem z dniem ogłoszenia w Dz. U., bez konieczności "naprawiania" tego bubla. Dobrze byłoby jednak, żeby wyrok zapadł przed wypłatą emerytur podwyższonych i wtedy ...???
 • 2012-01-26 04:41 | camel

  Re:Prezydent podpisał waloryzację emerytur

  Nie wiem czy wiesz, ale kawałek dochodu narodowego przeznaczany na emerytury i renty to największa jego część. TK może przyznać emerytom nawet pięć tysięcy od jutra, tylko czy młodzi zechcą na to zapracować? Oddać swoje pensje ZUSowi? Bo w tej chwili nie chcą, uciekają z kraju. Jeśli, drodzy emeryci, wrzucicie młodym na plecy jeszcze więcej, nie zdziwcie się, że ich w kraju zabraknie. Już w tej chwili jeden pracujący utrzymuje prócz siebie jednego emeryta. Jest biednie i trudno a będzie biedniej. Wiem, emeryci niczego nie rozumieją, mają swoje "uprawnienia" i będą je egzekwować aż do upadku państwa. To już niedługo przy obecnym trendzie demograficznym.
 • 2012-01-26 17:45 | ziemek52

  Re:Prezydent podpisał waloryzację emerytur

  Obawiam się ,że rząd moze po raz wtóry zostac postawiony "do kąta" przez TK.Poprzednio 1993 RPO prof EWa Łetowska skutecznie wypunktowała rząd Hanny Suchockiej przed TK ,za odebranie przywilejów branżowych i bezprawne zmniejszenie przeliczników osobom ,które juz przeszły na emertury. Kolejne rządy długo ten błąd naprawiały . Jeżeli prawnie obowiązuje waloryzacja procentowa ,to moim zdaniem nawet na rok nie można jej zmieniac lub zawieszać.Druga dziwna rzeczą jest to ,że prezydent RP najpierw podpisuje ustawę ,a naśtępnie wysyła zapytanie do TK czy ustwa jest zgodna z prawem .Trochę tak ,jak z budową domu .Najpierw postawiono , a potem pytają się o zgodę na jego postawienie .Polska norma !.Trzecia rzecz to jest kwestia samych waloryzcji .Procentowe czy kwotowe ? Niektórzy piszą ,że cięzko pracowali i uskładali sobie na wysokie emerytury .Powinna byc zatem waloryzacja procentowa .Nie każdy kto cieżko pracował ma wysoka emeryturę i odwrotnie . Emerytury sa wyliczane w zalezności od lat pracy i zarobków .Wobec tego juz sa zróznicowane .I słusznie .Zatem czy na pewno słuszne jest waloryzowanie rent i emerytur procentowo ,a nie kwotowo .Nie mamy takich samych emerytur !Może zatem waloryzacja kwotowa jest sprawiedliwsza ? Wszak ten kto ma wysoką emeryturę i tak będzie miał wyzszą ,od tego ,kto ma emeryture niską.Póki co jednak obowiązuje waloryzacja procentowa .Czy rząd nie złamał prawo roztrzygnie TK .Pożyjemy zobaczymy .
 • 2012-01-26 18:39 | zet

  Re:Prezydent podpisał waloryzację emerytur

  TK już raz /w 2001 r/orzekał w tej sprawie.Nie sądzę aby teraz zaprzeczył sam sobie.Sejm,senat i prezydent maja dostęp do orzeczeń.Mimo tego uchwalili ustawę niezgodną z konstytucją.Popełnili polityczne przestępstwo z pełną świadomością,czyli umyślnie.Dlatego po orzeczeniu TK /na wniosek prezydenta/opozycja powinna uruchomić procedurę wnioskowania do Trybunału Stanu i postawienie przed nim winnych bałaganu.
  Coraz częściej widać,iż po 1989 roku zafundowaliśmy sobie niedorozwinięty politycznie system,w którym polityczne uwikłania najwyższych urzędów w państwie prowadzą do łamania prawa a nieskrywana podłość urzędników nie może być skutecznie karana.Mamy kolejny straszny/dla obywatela/system polityczny.
 • 2012-01-26 19:27 | Przedsiębiorcą

  Wojna Tuska z przedsiębiorcami.

  Wojna Tuska z przedsiębiorcami.

  Czy rząd Tuska dąży do zniszczenia małych i średnich firm
  i idzie z nim na wojnę? Oto dowody:
  -podwyższenie składki rentowej Zus płaconej przez
  prawodawce od zatrudnienie pracownika
  -likwidacja możliwości odliczenia vat od paliwa
  -systematyczne podniesienie Zusu płaconego przez
  przedsiębiorce ( w tym roku o 600 zł rocznie)
  podwyżka większa niż rolnik płaci KRUS !!!!
  Ale to tylko kropelka poszperałem trochę i zaraz
  zamartwię jeszcze bardziej przedsiębiorców oto co
  planują ministerstwa Tuska żeby zrobić z
  przedsiębiorców jeszcze większych żebraków .
  Projekt który ma być przedstawiony w marcu i
  zakłada całkowitą likwidację możliwości odliczenia
  Vat od zakupu samochodu przez firmę .
  Zmartwieni to jeszcze nic w marcu ma być również
  przedstawiony projekt zróżnicowania składek dla
  osób prowadzących firmy . Szacuje się ze składki
  płacone przez przedsiębiorcę wrosną do 1800 zł
  miesięcznie.
  Ktoś musi przecież zapracować na emeryturkę
  mundurowych po 15 latach, na przywileje rolników,
  prokuratorów, sędziów , górników,
  hutników...............można by tak długo
  wymieniać a podobno w Konstytucji RP zapisano że
  wszyscy mamy równe prawa i obowiązki. Niestety to
  fikcja z nasz przedsiębiorców zrobiono niewolników
  którzy płaca olbrzymie podatki, dostaną groszowe
  emerytury( 700 zł) i będą pracować poniżani i
  traktowani jak frajerzy do 75 roku życia ku
  wielkiej uciesze innych ludzi którzy dzięki temu
  naszym kosztem świetnie sobie żyją .
  Ludzie Bracia Przedsiębiorcy pora na zjednoczenie
  naszych sił. To ostatni moment żeby walczyć o
  nasze prawa inaczej nas wykończą. Proszę
  zgłaszajcie pomysły jak walczyć o nasze prawa . Ja
  mam kilka :
  Protesty i demonstracje
  Powołanie związku zawodowego małych i średnich
  firm który będzie walczył o nasze prawa
  Telefony do ministerstw i do premiera Tuska w
  których w ostrych słowach wypowiem się co leży nam
  na sercu
  emaile _._z tym co wyżej
  Bardziej ostre to blokad drug przez
  przedsiębiorców taxi tiry busy poprzez bardzo
  wolną jazdę
 • 2012-01-26 19:34 | alfanabeta

  Już Wieszcz pisał - o roku ów ......

  a miał na myśli 1812. Teraz mamy 2012 / przestępny/ więc konstytucję możemy łamać /pomyślał prezydent i podpisał/. Pytanie co zrobi Wielki Trybunał? Uważam, że uzna ustawę za niezgodną z konstytucją i zarządzi powrót w 2013 do waloryzacji procentowej. Tak oto można w państwie prawa łamać prawo - troszeczkę. Pomroczność jasna?
 • 2012-01-26 20:51 | Tenno

  Re:Prezydent podpisał waloryzację emerytur

  Emeryci i renciści, POpierajcie partię czynem, umierając przed terminem. Ulubione hasło z czasów PRL, prawda Panie Donaldzie? Przecież tak naprawdę o to idzie. Niech chociaż część pasożytów padnie zanim państwo cokolwiek wypłaci im z ich własnych pieniędzy.
 • 2012-01-26 21:03 | Tenno

  Re:Prezydent podpisał waloryzację emerytur

  Oraz 27% umów śmieciowych i 2000000 bezrobotnych ( oficjalnie ). POzdrowienia dla klakierów PO.
 • 2012-01-26 21:09 | Tenno

  Re:Prezydent podpisał waloryzację emerytur

  Gwoli ścisłości, 2012 to rok przestępczy.
 • 2012-01-26 22:13 | białas

  Re:Prezydent podpisał waloryzację emerytur

  Nie kwestionuję "problemu budżetowego" emerytur. Wypowiadałem się tylko odnośnie zagadnienia prawno - konstytucyjnego. Natomiast model zależności wysokości środków na emerytury od wielkości zatrudnienia pochodzi jeszcze z czasów /jeśli się nie mylę/ Bismarcka. I jest to nadal akcentowane w prawie wszystkich wypowiedziach polityków i ekonomistów. Czy słusznie? Wówczas zbudowany model tego rodzaju świadczeń powstał w innych warunkach. Postęp technologiczny umożliwił przecież zastąpienie robotników przez automaty. A więc ograniczono w sposób radykalny możliwości zatrudnienia , głównie w sferze produkcji materialnej. Tak więc liczba zatrudnionych będzie spadac. Postęp zawsze rodzi takie zagrożenia i jest praktycznie niezależny od człowieka. W takim wypadku, przy przyjętym modelu świadczeń emerytalnych, globalnie rzecz ujmując zatrudnionych będzie mniej. Trzeba zatem myślec o nowym modelu, a to jest trudne przedsięwzięcie i musi budzic niechęc decydentów i niepokój aktualnych i przyszłych emerytów.
 • 2012-01-26 22:20 | Jan_Czarnota

  Re:Prezydent podpisał waloryzację emerytur

  Jestem za jednakową wysokością emerytur np 1200 PLN dla wszystkich powyżej wieku tj 67 lat. Jeżeli ktoś więcej zaerabiał to niech sobie odłoży. Skladka ZUS w prosty sposób liczona. Nie trzeba liczyć tzw kapitału początkowego itp - to co zjada prawie połowę ZUS-u. Prosty system , ale bardziej sprawiedliwy niż teraz - kiedy np prokurator w wieku 40 lat pobiera 15 000 zł, (i tak przez następne 40 lat - czy ktoś to policzył ?), lub słynny agent TOMEK 35 lat i emerytura 4 000 zł. To jest skadnadl - jak ma być TAKA sprawiedliwość to wolę dla wszystkich po równo - w wieku emerytalnym.
 • 2012-01-27 09:23 | hary

  Re:Prezydent podpisał waloryzację emerytur

  WALCZMY NA FACEBOOKU : http://www.facebook.com/pages/Protest-Przeciwko-Niekonstytucyjnej-Waloryzacji-Kwotowej/364061310276334
 • 2012-01-27 09:32 | Anastazja

  Re:Prezydent podpisał waloryzację emerytur

  Jan Czarnota
  To całkiem niezły pomysł. Równa emerytura, a
  jak dużo zarabiasz to zaoszczędź na stare lata.
 • 2012-01-27 10:07 | Jac82

  Re:Prezydent podpisał waloryzację emerytur

  Dokładnie, tak powinno być już od dawna! Jedna stawka obowiązuje np. w Nowej Zelandii. Jedna stawka dla wszystkich, a jak ktoś zarabiał więcej z pracy za życia to i więcej uzbierał.
 • 2012-01-27 15:41 | Ryszard Wojciechowski

  Re:Prezydent podpisał waloryzację emerytur

  Zdanie "Mocno uderza to po kieszeni wszystkich, którzy mieli emerytury nieco wyższe, niż minimalne" jest nieprawdziwe, ponieważ w przypadku procentowej waloryzacji te nieco wyzsze emerytury byłyby zwiększone nieco ponad średnia kwotę, czyli nieco ponad 71 zł. Druga sprawa, to nie widze zadnej niesprawiedliwości w rewaloryzacji kwotowej. Niepracujący emeryt przecież nie wpłacją żadnych składek emerytalnych , a premią za wyzsze składki emrytalne jest wyższa emerytura. Rewoloryzacja kwotowa utrzymuje stała różnicę pomiędzy emeryturami,która jest odzwierciedleniem aktywności zawodowej, i to jest bardziej sprawiedliwe niż waloryzaja procentowa zwiekszająca tę różnicę bez wykonywania pracy tzn. zasilania funduszu emerytalnego.
 • 2012-01-27 20:11 | wujek jarek

  Re:Prezydent podpisał waloryzację emerytur

  Jedna stawka obowiązuje również na Kubie - tyle samo dla każdego (poza rodzina Fidela). Na dodatek mieszkania są za darmo i nie trzeba ich ogrzewać!
 • 2012-01-27 22:28 | max

  Re:Prezydent podpisał waloryzację emerytur

  na dlugi Grekow, Wlochow, Portugalczykow, Hiszpanow w Eurokolchozie ...pieniadze napeno sie znajda, nasi "Geniusze" juz o to dbaja, a do tego jeszcze ACTA...
 • 2012-01-28 19:18 | w64

  Re:Prezydent podpisał waloryzację emerytur

  Od wyższych emerytur pobierane są wyższe (jakkolwiek w określonych przedziałach równe procentowo)podatki. Czyli płacisz więcej, dostajesz mniej komunizm w czystej postacji. To może by tak emerycci płacili również równe kwotowo podatki?
 • 2012-01-29 23:36 | kaesjot

  Re:Prezydent podpisał waloryzację emerytur

  Jeżeli automaty zastępują ludzi w pracy to dlaczego nie skraca się wymiaru czasu pracy a jednocześnie wydłuża wiek emerytalny ?
  Czyżby uznano, że za dużo jest ludzi i dlatego część trzeba zagłodzić a jak to nie pomoże to sprowokuje się wojnę pod byle pozorem !
 • 2012-01-30 00:01 | kaesjot

  Re:Prezydent podpisał waloryzację emerytur

  Płacisz swemu pracownikowi średnią krajową czyli 4000 brutto. Z tego "Państwo" zabiera ok. 1150, Ty jeszcze dokładasz ok. 820 - razem jest to 4820 czyli ok. 1100 euro. Niemiecki przesiębiorca płaci swemu pracownikowi przeciętnie 2,5 raza więcej i Niemcy jakoś nie padają !. Wręcz przeciwnie - są pierwsi w Europie. Kiedyś robiłem ofertę na wykonanie pewnej ilości pomocy technologicznych dla polskiego zakładu międzynarodowego koncernu - oczywiście przez zagranicznego pośrednika. Było im za drogo. Traf chciał, że byłem tam w okresie inwentaryzacji i na tych pomocach nakrejone były kartki inwentarzowwe a na nich wpisane cena ewidencyjna. Była 2,5 -3 razy wyższa od mojej oferty. Jak myślisz - kto przejął róznicę ? Chyba nie polski rząd!
 • 2012-01-30 00:04 | kaesjot

  Re:Prezydent podpisał waloryzację emerytur

  W Kanadzie też ...
 • 2012-01-30 21:05 | PSJ

  Re:Prezydent podpisał waloryzację emerytur

  Co chciałeś tu wytłumaczyć, o co tu Ci szło? Skąd wziąłeś tą średnią w wysokości 4 tys. zł? Jaki niemiecki przedsiębiorca płaci pracownikom przeciętnie 2,5 raza więcej? W jakiej branży? W jakiej dziedzinie Niemcy są pierwsi w Europie?

  O co tutaj chodzi? Nudzisz się wieczorami? ... to jest ponad ludzkie siły!


 • 2012-01-30 21:11 | PSJ

  Re:Prezydent podpisał waloryzację emerytur

  Co w Kanadzie? Mieszkania są za darmo czy może nie trzeba ich ogrzewać?
 • 2012-02-02 19:39 | camel

  Re:Prezydent podpisał waloryzację emerytur

  Podatki od emerytur to fikcja. Dostajesz najpierw emeryturę powiększoną o podatek a potem "płacisz" podatek. To jest zrobione po to, abyś mógł sobie odliczać różne ulgi. Samo dobre dla ciebie. Realnie nie płacisz podatkow wcale, więc się nie indycz.