Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

ACTA Kontrolujacy i kontrolowani - nowy podział społeczny

(1)
2012-01-26 10:43 | dedy
Reakcja rządu wobec ACTA udowadnia że Donald Tusk lekceważy interesy obywateli.
Obserwując wieloletnie poczynania kolejnych rządów oraz struktur państwowych takich, jak sądy, prokuratury, policja można stwierdzić że instytucje te nie chronią swoich obywateli. Mechanizmem regulującym pracę państwa są sądy i prokuratura.
Jeśli ktoś zna z autopsji jak pracują te instytucje, wie że często chronią nie pokrzywdzonego, ale sprawcę. Immunitet zaś gwarantuje że są bezkarni. Jeśli ktoś myśli że sprawa np. Olewników to wypadek, to się myli. TO JEST NORMA ! Mam okazję obserwować, jak działają prokuratury. Prokurator może łamać prawo albo nie wszczynać postępowania wobec przestępcy i NIE PONOSI ŻADNEJ ODPOWIEDZIALNOŚCI !!!
Jeśli napiszesz skargę do Prokuratora Generalnego na działania prokuratura, to ten odsyła skargę do prokuratury okręgowej, ta do rejonowej i ostatecznie do tego samego prokuratora który sam złamał prawo i ma sam się osądzić.
PARANOJA !!!
Wobec protestujących wobec ACTA obywateli rząd wysyła Policję a prokuratura będzie stawiać broniącym się obywatelom zarzuty.
To państwo nie należy do obywateli.
To państwo grupki osób których interesy są strzeżone przez prokuraturę, sądy i policję, urzędy skarbowe, fundusze zdrowia oraz inne struktury.
Jak myślicie ile czasu może czekać Donald Tusk na leczenie ?
A TY ?
Państwo powinno być transparentne, przyjazne i uczciwe wobec obywateli.
Trudno tak powiedzieć o obecnej Polsce.

Jedynym rozwiązaniem jest wymiana wszystkich ludzi pełniących funkcje w
instytucjach rządowych oraz w wymiarze sprawiedliwości.
Są powiązani zależnościami służbowymi, towarzyskimi, interesami.
Nie zmieni tego żadna obecna partia polityczna.
Jedyna możliwość to duży ruch społeczny zwykłych ludzi, który powoła nową transparentną strukturę pod kontrolą społeczną , partię która weszłaby do Sejmu i zmieniła prawo na dające społeczeństwu możliwość kontrolowania i odwołania z funkcji członka posła, członka rządu, sędziego, prokuratora.

Jeśli się tego nie zrobi, pomyślcie... Co się stanie, kiedy do waszych prywatnych danych dobierze się policja, prokuratura, urząd skarbowy ?
A dobierze się z całą pewnością gdyż zapewne o to tu chodzi.
Nieznajomość prawa nie znaczy że nie poniesie się konsekwencji.
Prokurator wybiórczo wniesie lub nie oskarżenie.
Jeśli nie masz koneksji, już po Tobie
Tak dnia 2012-01-26 zrodził się nowy podział społeczny, kontrolujący i kontrolowani.