Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Jak Włosi i Turcy metro w Warszawie budują

(5)
Przybyli do Polski z ziemi włoskiej i tureckiej budować II linię metra. Przez szpary w blaszanych płotach warszawiacy dopytują się: Czy zdążycie, póki my żyjemy? Polscy spawacze językiem ręcznym tłumaczą obcym tę aluzyjność.
 • 2012-02-18 01:32 | GLS

  end egajn!

  Po raz kolejny pani redaktor używa obcych słów...
  Już w 2010 roku proponowałem zakup słownika angielskiego ale widać pani trwa w przekonaniu że i tak nikt nie rozumie lengłydż to może sobie pisać co chce.
  Szanowna pani, tak jak Espace (w artykule z 2010) nie istnieje w języku lengłydż, tak samo "expatriot" jest słowem które w twórczym upojeniu panie wymyśliła.
  W lengłydż natomiast istnieje słowo "expatriate".
  W Empiku mają różne słowniki, warto sobie kupić. 15 Złotych może zaoszczędzić wiele wstydu.
 • 2012-02-22 21:41 | misiek

  Re:Jak Włosi i Turcy metro w Warszawie budują

  Ciekawa perspektywa na zagraniczych pracowników w Polsce jak i ich odbiór Polski i Polaków- napewno dużó możemy się od siebie nauczyć.
 • 2012-08-24 01:38 | socialban

  proszę czytać

  http://kefir2010.wordpress.com/2012/08/21/wladze-warszawy-winne-zbrodni-przeciwko-ludzkosci-setki-szkieletow-znalezionych-na-budowie-metra/
 • 2013-08-06 13:05 | Sly

  Re:Jak Włosi i Turcy metro w Warszawie budują

  W tym samym czasie Pan Jan Nowak nie miał pracy. Dzieci już dawno wyjechały do pracy na Zachód Europy, a Janek, świetny spawacz z zawodu patrzył codziennie przez ogrodzenie jak Rumuni, Włosi i Turcy odbierają mu jego Warszawę bez walki.
 • 2015-04-07 16:08 | Leszex

  Re:Jak Włosi i Turcy metro w Warszawie budują

  Wprawdzie już działa i podobno jest piękne (co cieszy) to niestety jeszcze długa droga do pełni szczęścia (dla warszawiaków). Z zasady nie kopiuję ale dzisiejszy komentarz w onecie o skopiowanie aż się prosi. Więc dzisiaj (07.04.2015) przeczytałem: ~Driver do ~ellvira warszawianka: Metro w Londynie ma 402 km i 270 stacji.
  Metro w Moskwie ma 325 km i 195 stacji.
  Metro w Sztokholmie ma 105 km i 100 stacji.
  Metro w Pradze ma 59 km i 57 stacji.
  Metro w Mińsku (na Białorusi dla Mazowszanów:) ma 37 km i 29 stacji.
  Metro w Warszawie ma 29 km i 29 stacji.
  Na pewno Pcim Wam zazdrości metra, ale nikt więcej, bo ze wszystkich europejskich stolic, gdzie jest metro, to te warszawskie to dziadostwo, zresztą jak cała Warszawa, bez obwodnicy do dziś dnia - jedyne miasto tej wielkości (już nawet nie jako stolica kraju) w Europie, które nie dorobiło się obwodnicy drogowej, ma za to trzy stadiony piłkarskie:) - to jest dopiero wstyd. Przypominam, że obwodnice mają Poznań, Trójmiasto, Wrocław, Kraków, niedługo dołączy do nich Łódź.