Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Wierni pokrywają 80% kosztów Kościoła

(4)
2012-02-27 22:13 | psr18gh
Wg KAI wierni pokrywają 80% kosztów Kościoła. 20% wpychają episkopatowi kolejne rządy, nawet SLD, ponieważ nikt z nich nie chce być obszczekany z ambony. Mam wątpliwości, czy agencja policzyła nauczycieli religii w szkołach i utrzymanie księży w wojsku.
Swoją drogą dziwię się rodzicom, ponieważ ich protesty w przypadku likwidacji szkół są mało konstruktywne. Mogli by zaproponować wójtowi, burmistrzowi, czy prezydentowi miasta, że sami będą uczyć swoje dzieci religii. W ten sposób znacznie obniżyli by koszty utrzymania szkoły i być może władze zrezygnowały by z likwidacji szkoły. W końcu nauka dziecka pacierza, wspólne przerabianie z dzieckiem katechizmu i pisma świętego to podstawowy obowiązek rodzica - katolika. My wszyscy jesteśmy homosovieticusami, tylko protestować i brać a nic dawać od siebie.