Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Koncert Dla M.. był wielkim wydarzeniem dzięki Państwu - mówi Mariola Kowalska z Fundacji RWR

(1)
2012-03-02 11:34 | Bogdan Wegrzynek
Przesyłam list Marioli Kowalskiej z podziękowaniami dla wszystkich osób, którzy wsparli akcję i koncert "Dla M.."


Szanowni Państwo,

Fundacja RWR była organizatorem dużego koncertu charytatywnego „Dla M…” na rzecz chorych na rzadką chorobę SLA – stwardnienie boczne zanikowe. Więcej szczegółów nt. koncertu na stronie internetowej
koncertdlam.rwr.org.pl.Celem koncertu z jednej strony była zbiórka środków na rehabilitację chorych na SLA podopiecznych fundacji, z drugiej zaś – nagłośnienie problemów grupy ca 2 500 chorujących w Polsce na tę perfidną chorobę, pozostawionych samym sobie bez stosownego wsparcia ze strony państwowych placówek do tego powołanych.Jacek Telus – jeden z współinicjatorów koncertu – w najbliższym czasie wyda płytę „Wisława Szymborska – Jacek Telus”, na której teksty Pani Wisławy będzie wykonywał do muzyki przez siebie skomponowanej. Z Jego inicjatywy pierwsza płyta w przeddzień premiery sprzedana zostanie na aukcji internetowej prowadzonej ze strony KONCERTDLAM, natomiast z każdego koncertu Wisława Szymborska – Jacek Telus, na rzecz fundacji i podopiecznych z SLA przekazywana będzie cegiełka finansowa.Działania naszej fundacji nie są zupełnie pionierskie – parę miesięcy wstecz głośno było o Kasi Rosickiej-Jaczyńskiej, która chorując na SLA, przy całkowitym bezwładzie ciała napisała książkę OŁÓWEK (posługując się komunikatorem alternatywnym). Po naszym nagłaśnianiu koncertu i problemu chorych otrzymaliśmy wiele telefonów, z których wynikało jak wiele rodzin jest bezradnych i zagubionych. Wielu dziennikarzy po raz pierwszy zetknęło się z zagadnieniem dzięki naszej inicjatywie.Czy bylibyście Państwo skłonni poprzeć i pomóc nagłośnić nasz nowy projekt, umownie nazwany „Telus dla M…”. Promując koncert „Dla M..” poruszaliśmy temat głównie w mediach lokalnych – warszawskich i mazowieckich. Płyta „Wisława Szymborska – Jacek Telus” – będzie osiągalna w całej Polsce, również koncerty mogą odbywać się w dowolnym miejscu – teraz ważne byłoby nagłośnienie w mediach ogólnopolskich.Panie Michale – czy sądzi Pan, znając Panią Wisławę tak dobrze – że byłaby chętna wesprzeć taką akcję?Nasze pomysły na już to poinformowanie o zbliżającej się premierze płyty i aukcji pierwszej płyty w „wigilię premiery” celem zachęcenia do udziału w licytacji i organizacji koncertów. Jeśli jakiś program w radio lub TV zdecyduje się na pomoc i zapowiedź – możemy zaprosić Karola Strasburgera i Elę Zającównę do udziału (prowadzili nasz koncert i aukcję w przerwie koncertu) no i oczywiście Jacka Telusa, jeśli Pan Michał dołączyłby….. Pewnie artystów, którzy będą chcieli uwiecznić pamięć o Wisławie Szymborskiej, śpiewać Jej poezję będzie wielu, nasza płyta jak przypuszczam będzie jedną z pierwszych jeśli nie pierwszą.

W załączeniu informacje o płycie, plakat zapowiadający koncert a także utwór wykonany na koncercie Dla M.. – link poniżej.

http://www.radiownet.pl/ogladaj#/publikacje/przyjaciolom

Chciałbym z całego serca zaprosić Państwa do wspierania akcji charytatywnych Marioli Kowalskiej

Pozdrawiam Serdecznie
Bogdan Węgrzynek