Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Grecja uratowana przed niekontrolowanym bankructwem

(8)
Grecja zdołała przekonać większość wierzycieli, aby dobrowolnie zrzekli się ponad połowy zobowiązań. Garstka opornych zostanie do tego zapewne zmuszona.
 • 2012-03-09 13:30 | MMK

  Pusty pieniądz banków centralnych w akcji

  "Kłopot w tym, że takie ubezpieczenia (znane jako CDS) zawierali nie tylko rzeczywiście posiadający greckie papiery, ale też mnóstwo funduszy inwestycyjnych, na zasadzie czystej spekulacji. Jeśli teraz trzeba je będzie wszystkie naraz zrealizować, możemy mieć znowu sporo chaosu na światowych rynkach."

  Jak to ? To drukowany w komputerach banków centralnych pusty pieniądź nie służy tylko do "stymulacji wzrostu gospodarczego", ale tez moze wywołać jakiś chaos ?

  Jak by każdy miał peniądze na pokrycie swoich zobowiązań to by zapłakał i płacił, a tak "może być chaos" ;)

  Ale piewcy biurokracji i interwncjonizmu pewnie już szykują bat kontroli na ten obrzydly wolny rynek ;) Więcej urzędników, niech pilnują czy każdy CDS ma pokrycie ! Co prawda z Grecją nie upilnowali przez lata wartości 2 liczb (zadłużenia i deficytu budżetu) ale pewnie z CDSami pojdzie im lepiej ;)
 • 2012-03-09 14:22 | peergynt44

  Re:Grecja uratowana przed niekontrolowanym bankructwem

  Całe życie myślałem, że zobowiązania mają dłużnicy. Okazuje się, iż wierzyciele, pewnie nie wiedząc o tym, mają je również - przynajmniej połowę.
 • 2012-03-09 14:24 | Jakubbo

  Re:Grecja uratowana przed niekontrolowanym bankructwem

  Mam dziwne wrażenie, że czytałam podobne artykuły pół roku temu. Zapawne podobne przeczytam za pół roku.

  No ale przecież ten pakiet pomocowy jest wyjątkowy, tak jak z resztą wszystkie poprzednie. Wprowadzone oszczędności napewno ożywią grecką gospodarkę tak jak ostatnie.

  Gdyby pobną ilość środków i czasu poświęcić na rozwój przemysłu europa jako całość może stałaby się wreszcie konkurencyjna na globalnym rynku.
 • 2012-03-09 17:27 | murator

  Re:Grecja uratowana przed niekontrolowanym bankructwem

  Oddłużenie Grecji jest bez wątpienia sukcesem europejskich polityków

  Napad na grecką gospodarkę i kradzież majątku Greków przez €-grandziarzy jest niewątpliwym sukcesem - Niemiec z ich francuskim klakierem na 5-o centymetrowych obcasach. Dyrdymaly redaktora nie zmienią tego - nie sądzę ażeby będąc Grekiem cieszyl się paląc w piecu swoimi akcjami !!!
 • 2012-03-11 08:16 | MMK

  Re:Grecja uratowana przed niekontrolowanym bankructwem

  "Napad na grecką gospodarkę i kradzież majątku Greków przez €-grandziarzy"
  Zmuszał ktoś Greków do euro i brania kredytów ?
  Jak im sie nie pododbało zawsze mogli ogłosić bankructwo.
 • 2012-03-11 11:04 | kaesjot

  Re:Grecja uratowana przed niekontrolowanym bankructwem

  Jaki napad ?
  To Grecy są sami winni swej sytuacji - jak się tylko dało unikali płacenia podatków w swoim kraju, przeżerali brane kredyty zamiast inwestować w zwiększenie potencjału wytwórczego pozwalającego na podniesienie poziomu konsumpacji ( wcześniej jeszcze na spłatę kredytów ). Wina Niemców i Francuzów polega na tym, ze byli ślepi i naiwni nie dostrzegając, iż Gracy robią ich " w bambuko".
 • 2012-03-11 12:32 | tomaso

  Re:Grecja uratowana przed niekontrolowanym bankructwem

  Sprzedaż Grekom łodzi podwodnych to była ślepota i naiwność!!? Pomoc w ukrywaniu długów przez tych terrorystów z Goldman Sachs to też była ślepota oraz naiwność!!!?? Gdyby rzeczywiście było tak jak mówisz, to by oznaczało, że rządzą nami idioci do kwadratu. ale tak się składa, że oni bardzo dobrze wiedzą, co robią. Wszystkie ich ruchy zostały zaplanowane z dużym wyprzedzeniem, łącznie z reakcją mediów. Tytuł tego artykułu jest bardzo mylący, bo to nie Grecja została uratowana tylko banki. Całe staus quo zostało zachowane wraz z tym całym finansowym hazardem, giełdami całkowicie oderwanymi od rzeczywistości gospodarczej, z drukowaniem pieniędzy na niespotykaną dotąd skalę, z centralnym planowaniem, manipulacją oraz kłamstwem w mediach, spekulacją oraz degrengoladą moralną "elit" politycznych oraz finansowych. Największym chyba symbolem tego szachrajstwa jest nowym premier Grecji Lukas Papademos - to właśnie za jego kadencji, kiedy piastował funkcję prezesa Banku Centalnego Grecji dokonywano operacje ukrywania długów. Sztandary demokracji oraz kapitalizmu mogą już odejść!
 • 2012-03-11 20:23 | kaesjot

  Re:Grecja uratowana przed niekontrolowanym bankructwem

  Dawno, dawno temu, wtedy, gdy lekcje religii odbywały się w kościołach i przykościelnych salkach katechetycznych ksiądz katecheta na nasze, 14-15-latków wątpliwości co do logiczności pewnych zasad kościelnych tłumaczył nam, że boska logika leży w innej płaszczyźnie a my jesteśmy zbyt głupi, by to pojąć. Widać logika działanie terrorystów z Goldman Sachs leży w innej płaszczyźnie a ja jestem zbyt głupi by ją pojąć. Faktycznie - sensu wielu działań nie jestem w stanie pojąć !