Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Ziobro i Kaczyński do Trybunału Stanu.

(2)
2012-03-14 09:17 | wnukmarek
W poprzedniej kadencji mieliśmy nieustający spektakl-wojna PO i PiS. Katastrofa smoleńska i jej następstwa, komisje sejmowe w/s nacisków i śmierci B. Blidy zajmowały sporo czasu antenowego i różnych publikacji. To przesądziło o zwycięstwach wyborczych PO w wyborach samorządowych, prezydenckich i parlamentarnych. To był główny motor napędowy zwycięstw PO i Tuska, bo przecież nie ich kiepskie rządy, nicnierobienie, brak realizacji obietnic wyborczych czy sensownych reform. Komisje nic nie wniosły, nie można było, mimo usilnych prób, sformułować zarzutów prokuratorskich, a w przypadku nacisków nawet przewodniczący komisji Czuma stwierdził brak takowych (byłem zdziwiony). SLD z Kaliszem(jako przewodniczącym komisji) wiosną ubiegłego roku szukali poparcia PO, aby wniosek do Trybunału skierować, było jeszcze daleko do wyborów, PO nie chciała ich wesprzeć, były różne tłumaczenia. Jedno, że nie przed wyborami, drugie, że nie wypada tak traktować poprzedników, bo to może się kojarzyć z zemstą polityczną. A teraz ni to z gruchy, ni z pietruchy PO chce złożyć własny wniosek. Po co i dlaczego teraz? Otóż o PiS-ie dość cicho, nawet Antek przestał szaleć, a wszyscy zaczęli się przyglądać działaniom Tuska i PO i co z tego zaczęło wychodzić każdy widzi. Słupki w dół, zaufanie do Tuska i PO w dół, nieudolność, dyletanctwo, czyli prawdziwe oblicze skutecznie poprzednio zasłonięte nicnierobieniem, PR i oczywiście PiS-em. A tak było dobrze. Trzeba więc wrócić do dawnej, skutecznej metody, gawiedź się zajmie kolejną wojenką z PiS-em, który jak zwykle da się w to wciągnąć, odwróci się uwagę i zaciemni słabość rządzenia, brak pomysłów (poza 67). A pikanterii w całej sprawie dodaje fakt, że przegłosowanie wniosku będzie chyba niemożliwe, bo trzeba 276 głosów, Gowin się nie zgadza, Tusk udaje, że się waha, podobnie jak PSL. Robi się kolejną hucpę na tragedii B Blidy. I to kto, PO dla własnych gierek,bo SLD ma takie moralne prawo.