Wyszukaj na forum

Forum

Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Pies czyli kot

(13)
Na forum POLITYKI pod moimi felietonami zadano mi pytanie: „Nie głupio Panu teraz, Panie Stanisławie? Pan się zapyta tego w lustrze, przy goleniu”. Do tego pytania musiałem dodać sobie jeszcze dwa: czy ma być mi głupio, że od 2007 r. ostro kibicowałem Platformie i Tuskowi, czy dlatego, że teraz kibicuję słabiej?
  • 2012-03-20 23:22 | Wzruszyłem się jak sosna rozdarta

kiedy niejaki red. Sakiewicz z Gazety Wszechpolskiej Teraz i Zawsze, zapodał publicznie

iż Fundusz Kościelny sprawdzał się przez tyle lat, więc nich nadal istnieje. Hm, czy pozostałe innowacje wprowadzone za czasów Bieruta p. Sakiewiczowi też się tak podobają?
  • 2012-03-21 00:09 | Jacenty

Lustereczko prawdę powie

Golić to się golę. Właściwie strzygę, bo używam maszynki do strzyżenia włosów. W lustereczku, zaś w lustereczku, co ja widzę? Siebie? Nie! Ja widzę atletników ze wszystkich partyji. Bez wyjątku, panie autorze! Wszyscy tacy jednacy. Mordy zakazane, włosy jak badyli, i ględzą, i biją pianę z sinej dali. Tak, tak, z sinej dali a nie - w sinej dali. Szkoda, że nie tam.
    W związku z powyższym informuję, że nie mam komu kibicować, i nie golę się od wielu, wielu, lat. Strzyc też się nie daję. Sam to robię. Tak myślę.
    Pan zaś kibicuje. No to pana ostrzygli, i to całkiem nieżle!
  • 2012-03-21 02:20 | hermansky

Re:Pies czyli kot

Trudno człowiekowi,że tak powiem polakowi, czuć się czasem u siebie. Bo inni to są Polacy. Oni mają więcej godności. A ja tyle, co inni ludzie na świecie.
    Napisał kiedyś Kapuściński, który lubił ludy - pardon - prymitywne, że trudno się wśród ludów Kaukazu rozmawia, bo oni nieustannie mówią o krzywdach doznanych od innych ludzi zza pagórka. Bo oni nieustannie objaśniają skomplikowaną geografię nienawiści za krzywdy doznane od najbliższych sąsiaadów często w odległych pokoleniach. Nie da rady powiedzieć coś o sytuacji ogólniejszej, ba globalnej - jak dać sobie radę w świecie?. Bo są problemy palące, gryzące, tutejsze, istotniejsze. I Kapuściński tę cechę ludów tamtejszych utożsamiał z plemiennością prostych społeczeństw.
    W naszym kraju część z nas czuje się u siebie, a inna jakby w obcym kraju. Zastanawiamy się kto przynależy, a z kim nie po drodze. Ponieważ ktoś mnie wyklucza, to ja też myślę żeby wykluczyć. Źle się czuję z prymitywami w jednym domu.
    Kocham pana panie Tym.
    Stanisław Herman
    miasto powiatowe Kolbuszowa, podkarpackie
  • 2012-03-21 07:43 | korba23

niestety to prawda ale na pocieszenie nie jest Pan sam w tej opinii. Tylko jak im dmuchnąć trochę wiatru w te żagle ? Bo sami to tylko chyba ssr... pod siebie. jak pisał Gogol: ' kogo się boicie chyba sami siebie" no trochę inaczzej ale o to mi chodzi
  • 2012-03-21 07:43 | korba23

niestety to prawda ale na pocieszenie nie jest Pan sam w tej opinii. Tylko jak im dmuchnąć trochę wiatru w te żagle ? Bo sami to tylko chyba ssr... pod siebie. jak pisał Gogol: ' kogo się boicie chyba sami siebie" no trochę inaczzej ale o to mi chodzi
  • 2012-03-21 14:28 | al

uważam, że jest Pan jedna z malejącej grupy osób, które spokojnie moga spokojnie patrzeć w lustro. I to bynajmniej, nie dlatego, że zawsze maja dobre samopoczucie ....
  • 2012-03-21 18:34 | andybara

Wielce Szanowny Panie chciałbym dodać do Pana wywodu jedną rzecz, aby przeć do przodu lub uciekać (z kula u nogi też ucieka się do przodu)należy się jej pozbyć (PSL)i to im wcześniej tym szybciej dobiegniemy do METY. Mój "ulubieniec" p. Hofman miał niestety dużo racji (podobnie jak następny ulubieniec J.Kurski ten od "ciemnego ludu)mówiąc o nich chłopki przyjechali do miast etc. Nie mam zamiaru broń Boże obrażać w tym miejscu mieszkańców wsi,sołectw, przysiółków, lecz ICH WSIOWYCH PURPURATÓW!!!""
  • 2012-03-21 21:05 | zwykły Polak

Bardzo lubię czytać pańskie felietony w Polityce, ale myślałem, że politycznie jest pan mądrzejszy. Ja ulegam pańskim felietonom a pan medialnej propagandzie PO.
  • 2012-03-22 12:37 | otoosh

Śpij Pan spokojnie, Panie Stanisławie, nie jest pan jadynym, którego wQFia ustępliwość PO przed zakusami lobbies populistyczno- bolszewicko- katolsko- nacjonalistycznych coraz "miłościwiej nam panujących", szczególnie we wszelakich mediach...
  • 2012-03-24 15:42 | g-ww

No i ktoś Pana pobudził i ocenił Pan jego wypowiedż.I o to chodzi.Gdy spada się do 3 ligi to wszystkie ręce i głowy na pokład.Kończy się czas opisywania rzeczywistości ,czas wspólnie ja zmieniać.Władza mądrych ogłupia a uczciwych deprawuje.Ta przypadłość dotyczy 99% rządzących.Pozostali to mężowie stanu.Jak przyjadę w rodzinne strony ,zgłoszę się do Pana-to tylko 15 km-i poproszę o dyskusję jak się ma premier do tego 1%.
  • 2012-03-26 13:44 | Binarek

Popieram Pana ale anonimowo
    W mojej gminie wszyscy czekają na powrót "Jarosław Polskę zbaw", ja także dla bezpieczeństwa chodzę w miesięcznych procesjach drugiego mordu katyńskiego.

Wszyscy czekają przynajmniej na publiczną chłostę dotychczasowej ekipy oraz na nowy okres walki z układem/kapitalistami/ministrami/kułakami/degeneratami ...

• 2012-03-26 17:04 | JG

I chciało by się dalej kibicować ale chłopaki coś ostatnio kuleją.

Szanowny Panie Stanisławie,
    Coraz więcej zadym wokół rządzących. Idzie im robota jak tępym nożem a ja nie widzę żeby ktoś powiedział coś na temat przyczyny. No skąd te problemy? Nie pojedynczo ale tak wszystkie razem może mają jakąś przyczynę? Pan jako wnikliwy satyryk powinien prześwietlić sytuację. Moim zdaniem sytuacja jest jasna - mamy rachityczną gospodarkę i na nic nie starcza pieniędzy. Kapitalizm nie okazał się wystarczająco sprawny czy może przejedliśmy własną przyszłość?
  • 2012-03-27 18:15 | T1000

Ta drużyna gra w III lidze od początku, czyli od 5 lat. Bez szans na awans.