Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Zamiast religii więcej historii

(6)
2012-03-29 12:23 | psr18gh
Dziwię się protestującym w Krakowie, że nie wychodzą do rządzących z konstruktywnym postulatem; "w miejsce religii lekcje historii".
 • 2012-03-29 14:04 | zet

  Re:Zamiast religii więcej historii

  Nic się u nas nie zmienia.Zamiast skoku cywilizacyjnego zafundowaliśmy sobie państwo wyznaniowe, w którym z budżetu publicznego finansowana jest indoktrynacja religijna.I jak to bywa w zacofanych regionach świata,w konstytucji /dla większych jaj i kpin/ zapisano obojętność religijną państwa.Stworzono w kraju europejskim swego rodzaju kalifat z mocnymi wpływami szamaństwa,służącego interesom obcego państwa.
  Szkoły wszelkiej odmiany winny przekazywać wiedzę/zdobycze nauki/ i informację przydatną dla rozwoju intelektualnego młodych pokoleń.Mitologią niech się zajmują jej fanatycy w wydzielonych dla nich miejscach.Jeśli tego stanu spraw nie zmienimy szybko,zamiast się rozwijać pogrążymy kraj w jeszcze większym zacofaniu i biedzie.
  Nikogo nie trzeba przekonywać,iż historia państwa polskiego dowodzi,że żadne modlitwy,zawierzania kraju różnym świętym,pielgrzymki i posty,nigdy nie uchroniły narodu od nieszczęść wojennych,chorobowych,pożarowych,potopowych i tp.I nigdy nie uchronią.Tylko wiara w rozum i częste się nim posługiwanie może być źródłem sukcesów.
 • 2012-03-29 14:27 | psr18gh

  Re:Zamiast religii więcej historii

  Oto fragment dzisiejszego dokumentu Konferencji Episkopatu Polski:
  "Rodzice chrześcijańscy mają obowiązek wychowania religijnego swoich dzieci i obowiązku tego nie powinni przerzucać na jakiekolwiek instytucje świeckie czy kościelne".
  Drodzy Rodzice !
  Nie lenić się. Do roboty !
 • 2012-03-30 16:46 | borat

  Re:Zamiast religii więcej historii

  A od kiedy historia to nauka?
 • 2012-04-01 11:52 | Ostatni Prorok

  Re:Zamiast religii więcej historii

  Jezeli chodzi o Jegomosci za sterem KLERU, to najwygodniej jest ludziska trzymac w CIEMNOCIE.

  Giordano Bruno, Galileo Galilei i ktokolwiek podwarzal autorytet i ABSOLUTNOSC Wladzy i WIEDZY kleru byl skazany na tortury i smierc.

  PRAWDA i WIEDZA sa zawsze zagrozeniem dla istniejacych TOTALITARNOSCI RELIGII ,tragedje ta najdrastyczniej widac dzis w krajach ARABSKO- MUZULMANSKICH.

  Dlatego OSWIECENIE, WIEDZA i NAUKA
 • 2012-04-11 06:16 | Mieczysław S.Kazimierzak

  Re:Zamiast religii więcej historii

  Duchowy udział w rozebraniu Polski katolickiej wzięły tradycje spod chrześcijańskiego znaku : prawosławie i protestantyzm.
  Nie można wykluczyć,że synergizmem w postaci ekumenizmu i utopijnej ekonomii będzie się chciało uzyskać to co planowano na drodze militarnej.