Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Danuta (ps. "Cicha") i Lech (ps. "Głośny") Wałęsowie...

(1)
2012-04-11 13:45 | Zgierski48
Na wstępie zaznaczam, że książki Danuty Wałęsowej nie czytałem, jednakże uznaję prawo kobiet, codziennych "cichych bohaterek" do przedstawiania własnego punktu widzenia. Lech Wałęsa "z tamtych lat" sam namawiał do pluralizmu - ma, czego chciał i ciężko jest mu się z tym pogodzić. Stąd jego uszczypliwości w rodzaju: "książka dla gospodyń domowych" - jak sam przyznaje, sprzedająca się lepiej niż jego polityczne wynurzenia. Świat męski pasjonuje się polityką, sprawami "wielkimi" a prawdziwe zaplecze życiowe jest udziałem kobiet, cichych bohaterek. Przyznajmy, wraz z Lechem Wałęsą, że także wyznajemy ustalony "od dziada, pradziada" porządek rzeczy - ciężko nam przychodzi rezygnacja z "przewodniej roli" mężczyzn...
Jednocześnie, jak mniemam, omawiana książka pokazuje osobisty rachunek zysków i strat, jakie poniosła rodzina Wałęsów w procesie zmian politycznych w Polsce. Każdy "Sukces" ma swoją cenę.