Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Rozmowa z Wojciechem Jagielskim, kiedyś reporterem, dziś pisarzem

(11)
O Afganistanie, rzemiośle dziennikarskim i wojennym piarze - mówi Wojciech Jagielski.
 • 2012-04-17 07:29 | vps

  Fajnie powiedziane.

  Lubie to, szacunek dla Pana Wojciecha.
 • 2012-04-17 09:28 | joanna kopytowska

  Re:Rozmowa z Wojciechem Jagielskim, kiedyś reporterem, dziś pisarzem

  szanuje pisarstwo i dziennikarstwo pana jagielskiego bo jest osoba bardzo empatyczną ,co do narcyzmu zgadzam się że jest okropny bo jest to forma wybujałego i bardzo rozwinietego egoizmu i jako postawa dominująca jest niestrawny ,odrażający ,natomiast mówienie tylko eks katedra bez przekazywania własnych OSOBISTYCH ,odczuć ,refleksji i opisywania przeżyc TO ŚMIERĆ PISARZA , o tym mówił duzo Ryszard Kapusciński ,był przekonany ze tylko głeboko przeżyte ,nawet drobne wydarzenia czy spotkania z ludżmi są tematem jego pisarstwa , był przekonany ŻE NIE OGARNIA ŚWIATA ,ani rozumem ani przeżyciem ani liczbą odbytych podróży , ta pokora mnie ujmuje bardziej niż cyniczne i podszyte zazdrością przekonanie pana Domosławskiego że motorem pisania u Kapuścińskiego jest właśnie chęć zaistnienia ,przechwalanie się ,celebryctwo czy tak jak to ujął Pana Jagielski narcyzm , obiektywnie starają się analizować fakty nie pisarze a naukowcy ale dla czytelników to nudne i niestrawne , nie zgadzam się z oceną mediów ,sa po prostu nierówne tak jak nierówny jest poziom odbiorców
 • 2012-04-17 09:57 | Pickard

  Re:Rozmowa z Wojciechem Jagielskim, kiedyś reporterem, dziś pisarzem

  A tymczasem w Afganistanie, w polskim kontyngencie:
  http://fakty.interia.pl/tylko_u_nas/news/afganistan-kilka-bolesnych-prawd,1785107

  czy doczekamy się w Polityce bloga poświęconego sprawom obronności? Błagam, tylko nie niech to nie będzie p. Fiszer. Może p. Ćwieluch? A może da się namówić ktoś z Techniki Wojskowej albo Raportu? Są w Polsce ludzie znający się na tematyce obronności, i nie chodzi tylko o Afganistan.""
 • 2012-04-17 13:23 | ali

  Re:Rozmowa z Wojciechem Jagielskim, kiedyś reporterem, dziś pisarzem

  czy Wojciech Jagielski jest kibicem Odry Wodzisław??
 • 2012-04-17 13:57 | frycii

  Re:Rozmowa z Wojciechem Jagielskim, kiedyś reporterem, dziś pisarzem

  Panie Wojciechu, szkoda, ze pan odszedl od dziennikarstwa. Jest Pan jednym z niewielu powaznych zagranicznych korespodentow w polskich mediach i, smiem twierdzic, jedynym powaznym jezeli chodzi o kraje poza standardowym (czyli bardzo waskim) zakresem zainteresowania polskich mediow. Panskich relacji z Afganistanu czy Sudanu nie powstydzilyby sie najbardziej wplywowe media globalne z gigantycznymi budzetami i setkami korespondentow na calym swiecie. Mam wielki szacunek dla Panskiej pracy dziennikarskiej i mam nadzieje, ze doczekamy sie godnego nastepcy/nastepczyni. Z niecierpliwoscia czekam na ksiazke!
 • 2012-04-17 17:13 | jer-11

  Re:Rozmowa z Wojciechem Jagielskim, kiedyś reporterem, dziś pisarzem

  "Juliusz Ćwieluch: – W marcu minęło 10 lat polskiej misji w Afganistanie."

  Dlaczego polscy dziennikarze z uporem uzywaja wyrazu "misja" tam gdzie, po prostu, chodzi o zwyczajna wojne... Lepiej brzmi? Poprawia samopoczucie agresorow???
 • 2012-04-17 19:22 | LiLu

  Re:Rozmowa z Wojciechem Jagielskim, kiedyś reporterem, dziś pisarzem

  Na jakim Zakaukazie? Na Kaukazie Południowym, tak się dziś mówi o tym regionie, koniec z tymi imperialno-kolonialnymi naleciałościami.
 • 2012-04-18 19:16 | zenon

  Re:Rozmowa z Wojciechem Jagielskim, kiedyś reporterem, dziś pisarzem

  dobre slowa,zwlaszcza o 4 wladzy...
 • 2012-04-18 20:51 | Janina Nowicka

  "Przez ostatnie 20 lat mass media zajmowały się głównie

  masową produkcją masowej głupoty". Klasyk powiadał, że to byt kształtuje w ostatecznym rachunku świadomość. A nie 'przemądrzałość' kogoś tam. Jak się połączy demokrację z wolnym rynkiem i wolnością słowa, to co robią dziennikarze? Będą tworzyć chłam. Zeby dożyć lepiej lub gorzej do pierwszego dziennikarze zajmują się masową produkcją masowej głupoty. Chcą dożyć lepiej, czyli dostać więcej od właściciela gadzinówki (gazetowej, radiowej, telewizyjnej). Im więcej chwytliwej głupoty popchną, tym lepiej sprzeda się g., w którym mieszją. Kto lepiej popycha, więcej dostanie pierwszego. Czyli naczelną myślą przewodnią 'wolnej prasy' jest nędzna kategoria zysku, na straży której stoją demokracja, wolny rynek i wolność słowa. Oczywiście nie zostało to wynalezione w Polsce. To przyszło ze świata demokracji, wolnego rynku i wolności słowa. Różnica polega na tym, że tam trzymają się jeszcze enklawy kultury wyższej w dziennikarstwie i nie tylko (Le Monde, FAZ, Die Welt, The Independent i parę innych). U nas nie ma tych odpornych enklaw. Prawie wszystko takie to zostało zmiecione jako niesłuszne po 1989, a dobite za IV RP. Gdzieś tam jeszcze coś zipie. Polityka dożywa swoich dni (zresztą jest to gazeta wyłącznie komercyjna i z dawną Polityką łączy ją luźny związek). Gdzieś jeszcze jakiś Lis próbuje czegoś bronić. Ówdzie Jagielski wypisuje się wstydliwe z dziennikarstwa - zresztą o co najmniej 10 lat za późno. Tak, tak Wojteńku.

 • 2012-04-24 08:18 | Konan

  Re:Rozmowa z Wojciechem Jagielskim, kiedyś reporterem, dziś pisarzem

  Nic w przyrodzie nie ginie... Cała nawyżka samouwielbienia, ekshibicjonizmu itp., (której nb nigdy u red Jagielskiego nie zauważyłem) przeszła na Mariusz Szczygła... Którego od początku ów zachwyt sobą nie pozwala mi bez oporów przyczytać do końca jego tekstu. Pomimo powołań się na Hannę Krall itp. Zresztą to było u niego widoczne - od początku... Od denerwujących występów w TVP
 • 2012-07-27 23:57 | piotr

  Re:Rozmowa z Wojciechem Jagielskim, kiedyś reporterem, dziś pisarzem

  jest pan na z Panem Jagielskim na "Wojteńku", że go pan tak pięknie pouczasz?