Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Finanse publiczne w Polsce

(11)
Po styczniowej batalii o politykę lekową mamy kampanię emerytalną i walkę o deregulację dostępu do wielu zawodów. Na bok odeszła kwestia reformy finansów publicznych i redukcji wydatków państwa. A to sprawy równie istotne.
 • 2012-05-08 16:58 | Robert

  Po prostu szkoda słów

  nie chcę finansować takiego marnotrawstwa
 • 2012-05-08 19:40 | Tenno

  Re:Finanse publiczne w Polsce

  A Bizancjum, proszę Państwa, jednak upadło...
 • 2012-05-09 11:33 | toefl

  Re:Finanse publiczne w Polsce

  Hmm, w Grecji nie mają ochoty na zaciskanie pasa i ... powodują zamieszanie w finansach europejskich .
  To spowoduje, że polskie obligacje będą sprzedawały się drożej i... polski budżet padnie .
  Jak za Gierka w 1980 roku
 • 2012-05-09 15:41 | MMK

  Re:Finanse publiczne w Polsce

  " w Grecji nie mają ochoty na zaciskanie pasa i ...(...) polski budżet padnie"

  A co ? Mają się poświęcać aby polscy politykierzy mogli dalej Polskę zadłużać ;) ?

  Swoją droga bardzo dobrze, niech Grecja bankrtuje, a Grecy i banki płaczą. Jedni i drudzy zobaczą, co jest na dnie zadłużania przez politykierów. Jedni ich wybierali drudzy kredytowali.

  Pocieszające jest to, że wystarczy już mały spadek zaufania rynków do Polski i odsetki z obsługi dlugu publicznego będą wyższe od deficytu - zniknie eknomiczny sens dalszego zadłużania ;)
 • 2012-05-10 13:35 | porwoj

  Re:Finanse publiczne w Polsce

  Zamieszanie dotknie przede wszystkim państwa strefy euro a to może oznaczać że jednak polskie obligacje będą kupowane chętniej. Wszytko zależy czy Niemcy nie polecą w końcu.
 • 2012-05-11 16:46 | Perspektywa

  Re:Finanse publiczne w Polsce

  Niemcy NIGDY nie "poleca", bo wiedza, ze waluta nie jest istotna ale rozwój gospodarczy i stabilnosc cen. Predzej zostawia Euro Francuzom i wróca do (Neue) Deutsche Mark (NDM) niz pozwola u siebie na inflacje, bo wiemy, czym to sie skonczylo (kontekst geopolityczny jest tu mniej istotny, blizsza koszula cialu niz abstrakcyjna Europa, niestety). A niemiecki przemysl juz nie boi sie upadku € i skokowego wzrostu wartosci NDM - niemieckie auta sa z roku na rok coraz drozsze i coraz lepiej sie na swiecie sprzedaja, to samo chemia i przemysl maszynowy.

  ALE: upadek Euro = koniec UE w obecnym ksztalcie = budzet unijny troche "inny" i doplaty, reszte sami sobie dopowiedzcie. Moze Brytyjczycy sie tym razem doloza...
 • 2012-05-12 15:58 | Zofia

  Re:Finanse publiczne w Polsce

  Dajcie rzadzic finansami ludziom o zdrowym rozsadku i nieskorumpowanym. Brak pieniedzy na fundusz zdrowia, emerytury, szkolnictwo, podwyzsza sie ludziom bardzo niesprawiedliwy podatek -VAT, oplaty za opa, wode i energie, czynsze przy jednoczesnyum marnowaniu miliardow zlotych.
  - politycy, deputowani i inni niech rowniez placa za swiadczenia, przejazdy, leczenie
  - zniesc trzynastki, nagrody, wynagrodzenia pozyzej 20.000 zl
  - przestac finansowac Europe i NATO,
  - wycofac naszych zolnierzy z Kosowa, Iraku, Afganistanu
  - jest sejm, nieporzebny jest kosztowny senat,
  - Znacjonalizowac transport, przemysl, niech powstana solidne miejsca pracy a zysk niech idzie do skarbu panstwa a nie do bankow zagranicznych,
  - opodatkowac kosciol i uslugi koscielne w to miejsce obnizyc VAT, ktory zmniejsza komspumpsje a wiec mniej wplywow do kasy panstwa.
  Dlaczego tworzy sie jakies spolki w budzetowce i pomnaza sie ksiegowosc, mianuje sie kosztownych prezesow. Zrobic jeden urzad, w nim serwis uslug, kierownik a nie jakas spolka z prezesem, jedna ksiegososc.
  To takie proste. W kasie panstwa mamy pieniedzy az nadto.
 • 2012-05-12 22:26 | kaesjot

  Re:Finanse publiczne w Polsce

  Finansami państwa winna rządzić przeciętnie rozgarnięta gospodyni domowa, gdyż ona wie to, czego nie wiedzą politycy i wielcy eksperci a mianowicie to, że wydać może tyle, ile chłop do domu przyniesie.
  Zofio - jeszcze tylko dorzuć dalsze 14 postulatów i możesz zaczynać powtórkę sierpnia 1980 roku. Obyście teraz nie dali się znowu "zrobić w bambuko".
  Tylko już nie wołajcie " Solidarność, solidarnośc !!!" bo ci, którzy wtedy do tego namawiali disiaj najmniej solidarnymi się okazali.
  Proponuję nowe zawołanie -"Komuno - wróć !!!". Ciekaw też jestem ( jeśli dożyję finału) czy Polak okaże sie "mądry po szkodzie" czy też "nowe przysłowie sobie kupi, że przed szkodą i po szkodzie głupi!!!"
 • 2013-08-26 15:48 | loleczkaa

  Re:Finanse publiczne w Polsce

  Finanse publiczne w Polsce to katastrofa.. jest tyle niedociągnięć, nawet nie wiem od czego zacząć..
 • 2013-08-26 15:49 | loleczkaa

  Re:Finanse publiczne w Polsce

  Dokładnie obligacje były kupowane częściej ale to niestety tylko pogorszyło naszą sytuację w kraju...
 • 2013-08-26 15:50 | loleczkaa

  Re:Finanse publiczne w Polsce

  a kto chce finansować takie marnotrawstwo? niestety Polacy w podatków to finansują...