Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Sejm głosuje nad emeryturami, Tusk przemawia do Platformy

(17)
Piątek ma być przebudzeniem dla zahibernowanej ostatnio Platformy. Najpierw z sukcesem zakończyła sejmową batalię o emerytury, potem odbędzie trening mentalny prowadzony przez swego lidera.
 • 2012-05-11 07:48 | MMK

  Jak to PO jakość życia polaków poprawiac będzie.

  " Teraz rząd skupić ma się na poprawie jakości życia Polaków"
  Tzn jeszcze wyższy VAT, akcyza na paliwa, ZUS, podatek belki zgodnie z dotychczasową linią ?
  I kolejne dziesiąt tysięcy urzędników na kredyt ?
  Po pięciu latach rządów PO+PSL miejsce Polski w indeksie wolności gospodarczej dalej w ogonie między Francją a Grecją. Jedyna szansa że wyprzedzimy Francję to interwencjonistyczne bajania nowego prezydenta Francji ...
 • 2012-05-11 09:01 | KrzysztofMazur

  Re:Sejm głosuje nad emeryturami, Tusk przemawia do Platformy

  Dobre wiadomości:
  1. Rząd i sejm podnosi wiek emerytalny.
  2. W zeszłym roku zmniejszyła się sfera budżetowa wg GUS o 25 tyś osób, w tym 10 tyś urzędników i 8 tyś nauczycieli.
  3. RPP podnosi stopy procentowe. Mieszkania, domy i działki będą tańsze. Ceny nieruchomości powoli spadają.
  4. Banki zwalniają pracowników (BNP Paribas, Nordea, BPH, Citibank, DNB Nord, reszta jeszcze nie ogłosiła). Będzie mniej kredytów i tańsze nieruchomości.
 • 2012-05-11 09:19 | toefl

  Czymś wyjątkowym było

  wygranie w wyborach przez Tuska i PO .
  Trzeci raz jest bardzo mało prawdopodobne , zwłaszcza ,że i lemingi są na bezrobociu .
  A dług rośnie a problemy budżetowe duże a oprocentowanie polskich obligacji może być większe , znacznie większe ... a kasy brak .
  Drogi rozkopane , faktury niezapłacone .
  Śledztwo smoleńskie ślamazarnie ale powoli do przodu i może pokaże ono coś nowego , coś innego niż usłużni eksperci a Komisji Millera . A wrak nadal w Rosji .
  Hmm, może będzie powtórka z Węgier .
 • 2012-05-11 10:16 | xyz

  Re:Sejm głosuje nad emeryturami, Tusk przemawia do Platformy

  Rosji nikt nie podskoczy, nawet w sprawie śledztwa smoleńskiego. Gdyby to było za rządów Kaczyńskiego efekt byłby podobny - Rosja powie "niet" i niech mi powie ktoś co im zrobisz? Każdy zdrowo myślący człowiek wie, że nic. Co ogłosimy stan wojny z Rosją? Notę potępiającą wystosujemy? Podetrą sobie nią zadki. Macierewicz wytarga własnymi siłami szczątki wraku pod osłoną nocy? Cała UE trzęsie gaciami przed Putinem - tak było, jest i będzie.

  Co do wystąpienia premiera to nawet nie oglądam - wynik i tak jest przesądzony.

  Prezes PiS to następny kupczyk - obiecuje w mediach, że zaraz po wygranych wyborach ustawa pójdzie do kosza. Zero politycznej klasy. Prezes wyciąga marchewkę, po to tylko, aby uzyskać głosy. Po objęciu rządów kopnie nas w tyłek tak samo jak Tusk - zamiast gospodarką zajmie się polowaniem na czarownice - będziemy się wzajemnie oskarżać i rozliczać do usranej śmierci, a najważniejsze sprawy znowu będą w tle. No tak, ale po co PiS ma poruszać trudne tematy, skoro zielonego pojęcia o zarządzaniu nie mają. Ciekawe, czy jest choć jeden polityk na prawicy, który skończył Stanford albo Yale? :)
 • 2012-05-11 12:30 | ewkas

  Re:Sejm głosuje nad emeryturami, Tusk przemawia do Platformy

  Dziś normalny dzień pracy Sejmu, a oni na 13:00 spotkanie Rady Krajowej PO zapowiadają ? Czy Kopaczowa w związku z tym potrąci posłom PO i sobie samej część dniówki sejmowej ?
  Po dzisiejszym głosowaniu wydaje mi się, że Platforma właśnie się wykłada...
 • 2012-05-11 13:37 | xyz

  Re:Sejm głosuje nad emeryturami, Tusk przemawia do Platformy

  "To jest najbardziej gorzkie zwycięstwo w moim życiu. Ale mam satysfakcję, że chronię Ojczyznę przed niebezpieczeństwem - stwierdził premier."

  Nie wiem, czy Tusk nie powinien zostać komiksowym bohaterem (brakuje mu tylko obcisłego stroju i powiewającej na wietrze pelerynki) - facet ma ewidentnie zaburzenia jaźni i chyba widzi siebie jako Supermana albo Batmana buszującego nocami po stolicy i ratującego społeczeństwo polskie przed niebezpieczeństwem :-)

  Bohater, którego nikt już nie chce, ale on dalej swoje: "chronię Ojczyznę przed niebezpieczeństwem, chronię Ojczyznę przed niebezpieczeństwem, chronię Ojczyznę przed niebezpieczeństwem..."

  Na emeryturze też będzie wygadywał sam do siebie: "chronię Ojczyznę przed niebezpieczeństwem, chronię Ojczyznę przed niebezpieczeństwem, chronię Ojczyznę przed niebezpieczeństwem..."
 • 2012-05-11 15:38 | g-ww

  Re:Sejm głosuje nad emeryturami, Tusk przemawia do Platformy

  Pamiętam jak kobiety szły z pierzynami na strajk w zakładzie pracy.Dzis tych zakladów nie ma.Fizjologom się nie śniło że tych pierzyn potrzebują wybrańcy narodu.Wtedy była wola ludu ,teraz jeden parnoik.
 • 2012-05-11 18:44 | Andrzej

  Re:Sejm głosuje nad emeryturami, Tusk przemawia do Platformy

  PO lepiej lub gorzej - ale działa. Kaczyński tylko obraża epitetami i pokazuje swoje chamstwo.
 • 2012-05-12 08:22 | MMK

  Re:Sejm głosuje nad emeryturami, Tusk przemawia do Platformy

  "PO lepiej lub gorzej - ale działa. Kaczyński (...)"
  Polityczny świat nie kończy się na PO i PiS.
 • 2012-05-13 11:10 | Luap

  Re:Sejm głosuje nad emeryturami, Tusk przemawia do Platformy

  Przeciwnikom emerytury67 radze zajrzec do Rocznika Statystycznego 2011 Str.767!!!
 • 2012-05-13 14:24 | Mister z Utrechtu

  Re:Sejm głosuje nad emeryturami, Tusk przemawia do Platformy

  Ciekawe, jaka fuche dostanie Tusk jak przestanie byc premierem, Merklowa z pewnoscia juz mu cos obiecala.
 • 2012-05-13 18:37 | Mona

  Re:Sejm głosuje nad emeryturami, Tusk przemawia do Platformy

  Tusk jest postrzegany,jako prymus w UE, na takiego się stroi jako zdecydowany i pewny siebie taka postawa podoba się p.Merkiel a za to dostanie bonusa.
 • 2012-05-13 19:25 | anty

  Re:Sejm głosuje nad emeryturami, Tusk przemawia do Platformy

  Komentarze na forum dowodza, ze spoleczenstwo nie ma pojecia o gospodarce i o tym, ze Polska jest czlonkiem unii(nietety) co bardzo ogranicza nasza suwerennosc. Unia jest znacznie gorsza niz czasy tej "okrutnej okupacji ZSRR". Ci co potrafia samodzielnie myslec , wiedza, ze dyktat w unii nadaja Niemcy a reszta ma cicho siedziec.
 • 2012-05-17 15:18 | roman.

  Re:Sejm głosuje nad emeryturami, Tusk przemawia do Platformy

  75% obywateli była i jest przeciwna tej ustawie emerytalnej . Pan Tusk myśli że zapcha nam usta tym Euro 2012 . Pan Tusk niech sam siedzi na tych stadionach . Ta koalicja powinna już zrobić rachunek sumienia bo przyszedł już czas na rozliczenie się z Narodem . Pan Premier myśli że ta koalicja dotrwa do końca kadencji . A może nie dotrwa . Biedną Grecję stać na ponowne wybory , to nas tym bardziej stać . Posłowi Janu Tomaszewskiemu , dziękuję , za to co powiedział na temat kibicowania na Euro 2012 . Pan Tusk zrobił swoje , teraz może spokojnie oglądać mecze . Niech sobie ogląda , ja w tym czasie zgaszę telewizor . Pan Premier dokonał wielkiego wyczynu , kilka milionów Obywateli zrobił w koko .

  Szanowni Państwo , to Naród daje władzę , to Naród ma prawo ją odebrać . Ta władza nie rozumie , tego Narodu i tej Ziemi . Kto dzisiaj weźmie odpowiedzialność za losy Ojczyzny. Czy Senat stanie po stronie Narodu i odrzuci w całości ustawę emerytalną . Czy Pan Prezydent stanie po stronie narodu . To nie PIS , to nie Związki Zawodowe wyjdą na ulice , to tylko zwykli Obywatele Panie Premierze wyjdą i zaprotestują .Te 2 000 000 Polaków co się podpisało pod referendum emerytalnym też Panu podziękują .


  Związki Zawodowe zebrały 2 000 000 podpisów , a ja mówię ze Związki Zawodowe mogą mieć poparcie 8 000 000 głosów ludzi i tyle samo nadziei na lepsze jutro , czy tego właśnie rząd się boi . Ludzie chcą tylko godnie żyć , otrzymywać godną zapłatę za ciężką pracę . Pytanie w sprawie referendum było i jest bardzo dobre . To jest wotum nieufności dla rządów Pana Premiera Tuska . Tam pod Sejmem stali przedstawiciele wszystkich Central Związkowych . Czy polski rząd potrafi wsłuchać się w głos Narodu . Martwi mnie postawa PSL , bo Naród to także jest polska wieś , bo Naród to jest polski Kościół , bo Naród to są górnicy z kopalni " Wujek " Bo Naród to są polscy stoczniowcy 70 i 80 roku .Wiele milionów ludzi żyje w skrajnej biedzie , czy Pan Tusk tego nie widzi . Czy o taką Polskę walczyliśmy .

  Wystąpienie Pana Premiera w sprawie referendum emerytalnego było żenujące . Panier mówi nam że Polacy żyją coraz dłużej . Przeprowadzano różne badania . To ja zapraszam Pana Premiera Tuska , Pana Premiera Pawlaka , Pana Ministra Rostowskiego , Pana Posła Rokitę , zapraszam na polskie cmentarze . Proszę tam się udać i poczytać sobie , tam znajdą Państwo prawdę na temat długości życia polaków . Dojdą Panowie wtedy do wniosku że 60% tych ludi powinno jeszcze pracować . Rak dziesiątkuje nasze rodziny . Tu na Podlasiu , ale chyba i nie tylko , nie ma chyba rodziny której ten problem by nie dotyczył . Jest to tylko przykład jednej z wielu chorób , bardzo poważnych chorób . To wstyd że PSL podpisało się przeciw referendum . Panie Premierze za kilkanaście lat 70% napisów na nagrobkach będzie brzmiała tak : żył , żyła 55 , 60 , 67 lat , Ci uczciwi ludzie pracowali do śmierci , tylko szkoda że nie zdążyli skorzystać z dobrodziejstwa bycia emerytem .  Szanowni Państwo .

  Żyjemy dobie komputeryzacji i łatwego dostępu do środków masowego przekazu . To dobrze że obywatele mają dostęp do tych środków . Pozwala to na obiektywne spojrzenie i wyrobienie sobie opinii na różne tematy .

  To jest wywiad z Prof. Krzysztofem Rybińskim - doktorem habilitowanym nauk ekonomicznych , rektorem UczelniVistula z ubiegłego roku . Co dalej z tą sprawą , minął już prawie rok .

  "Obecna praktyka rządzenia PO jest groźna dla Polski"

  22 cze 11, 07:55 Jacek Nizinkiewicz / Onet

  Krzysztof Rybiński, fot; Filip Limaszewski/Agencja Gazeta
  - Bełkotem można określić narrację gospodarczą PO w minionych 3 latach. Bełkotem można określić obecne dokumenty rządowe, które dotyczą finansów publicznych. Bełkot to obecna polityka innowacji w Polsce. W niedawno opublikowanym raporcie o innowacyjności polskiej gospodarki pokazaliśmy, że mimo wydania 10 mld euro środków unijnych na wzrost innowacyjności w Polsce, innowacyjność radykalnie spadła w minionych 5 latach. Przepalenie bez sensu 10 mld euro to dopiero jest bełkot. Program PO nie istnieje, a obecna praktyka rządzenia PO jest po prostu groźna dla przyszłości Polski - powiedział prof. Krzysztof Rybiński. Ekonomista stwierdził również: "W programie PiS dostrzegam pomysły dobre dla Polski, na przykład propozycje nowych reguł tworzenia prawa, deregulację, propozycję stworzenia funduszu przyszłych pokoleń z dochodów z gazu łupkowego czy renegocjację celów unijnej polityki ochrony klimatu, która jest zabójcza dla Polski. Ale w kwestii finansów publicznych i innych kluczowych spraw gospodarczych program PiS jest pełen ogólników, więc nie wiemy, co się tak naprawdę za tymi ogólnikami kryje".
  Z Krzysztofem Rybińskim - doktorem habilitowanym nauk ekonomicznych, rektorem Uczelni Vistula - rozmawia Jacek Nizinkiewicz
  Jacek Nizinkiewicz: Czy złożył Pan pozew przeciwko rządowi Donalda Tuska za OFE?
  Prof. Krzysztof Rybiński: Podpisy są cały czas zbierane na stronie www.pozwij-rzad.pl, mamy już ponad 7000 chętnych, którzy chcą dołączyć do pozwu zbiorowego. Teraz czekamy na zaskarżenie ustawy do Trybunału Konstytucyjnego, co powinno mieć miejsce niebawem. Jeżeli Trybunał orzeknie o niezgodności ustawy z Konstytucją, wtedy złożymy pozew, pierwszy pozew "naród przeciw rządowi", i będziemy dochodzić odszkodowania.
  - Czego Polacy mogą spodziewać się po zmianach w OFE?
  - Zmiany, które wprowadził rząd w systemie emerytalnym, mają cztery podstawowe negatywne skutki: po pierwsze - obniżają nasze emerytury w przyszłości, po drugie - tworzą w ZUS taki mechanizm jak funkcjonował w Bezpiecznej Kasie Oszczędności Grobelnego w 1990 roku, tak jak wtedy obiecują odsetki, których nie będzie jak spłacić; po trzecie - pozwalają ukryć przez obywatelami ponad 200 mld złotych długu publicznego w ciągu 10 lat; po czwarte - dają rządowi mnóstwo gotówki na bieżące wydatki, co pozwala na kolejne odłożenie w czasie koniecznych reform.
  - Może Pan już dzisiaj powiedzieć, jakim naciskom był poddawany przez rząd za krytykę w sprawie OFE? W wywiadzie dla "Wprost" mówił Pan: "W mojej karierze trzykrotnie rządzący interweniowali u mojego pracodawcy ze skargą na mnie. Wiem, że niektórzy moi koledzy ekonomiści też byli poddawani naciskom. Rozmawiałem niedawno z osobą wysoko postawioną w swojej instytucji. Po bardzo niepochlebnej wypowiedzi tej osoby względem rządu, przedstawiciel polskiego rządu wysłał list do właścicieli tej firmy za granicę z żądaniem, żeby z tą osobą zrobić porządek. To są praktyki stosowane przez polityków, w tym również Platformy Obywatelskiej'. Nie podawał Pan żadnych konkretów, przez co Pańska wypowiedź, z całym szacunkiem, może brzmieć jak blef. Jakim naciskom poddawała Pana PO?
  - Jest oczywiste, że nie podam publicznie konkretów dotyczących osób trzecich i mojej rodziny. W moim przypadku były osobiste naciski, żebym przestał krytykować rząd w postaci rozmowy z jedną z kluczowych osób z otoczenia Tuska, ponadto różne instytucje są ostrzegane przez ludzi związanych z PO, żeby nie współpracowali ze mną, że to jest w rządzie źle widziane. Poza tym powstają artykuły, które próbują mnie oczerniać, czego przykładem był niedawny tekst w "Polityce". Nie wiem, czy tekst powstał "na zamówienie", ale jest to kolejna forma nacisku. Ja do tego przywykłem, w ciągu minionych 15 lat różni przedstawiciele różnych rządów próbowali skarżyć się na mnie do właścicieli instytucji, w których pracowałem, ale zawsze bezskutecznie. Dlaczego? Dlatego, że moja krytyka jest do bólu merytoryczna i oparta na faktach. Dlatego tak boli!

  - Jak Pan ocenia politykę gospodarczą rządu Tuska - rządu, który jako jedyny w Europie poradził sobie z kryzysem finansowym?
  - Rząd sobie z niczym nie poradził, żaden element pakietu antykryzysowego nie został zrealizowany. To gospodarka sobie poradziła, mimo żenującej nieudolności tego rządu. Jak można w warunkach 4-procentowego wzrostu gospodarczego doprowadzić do 110 miliardowego deficytu w finansach publicznych? A co będzie, jak przyjdą chudsze lata? Jaki wtedy będzie deficyt w finansach publicznych? Każda rodzina to rozumie, że jeżeli zarabia miesięcznie 5 tysięcy netto a wydaje 10 tysięcy, to po jakimś czasie skończy się limit na karcie kredytowej i banki odmówią dalszego kredytu. A rząd Tuska tego nie rozumie, on chowa długi pod dywan, w ciągu 10 lat planuje schować około 300 mld złotych.

  Szanowni Państwo , od prawie już 7 miesięcy piszę do Polityków , Kościoła , Sejmu , Senatu i wielu innych instytucji pozarządowych . Ludzie są zaniepokojeni tm co się dzieje na rynku pracy i kierunkiem polityki obecnej koalicji .
  Czy Polska jest krajem sprawiedliwości społecznej , raczej nie . Ale powinna być jakiaś granica przyzwoitości . Polityka obecnej koalicji , nie zabezpiecza żywotnych interesów ludzi pracy . Czy w Polsce musi zawsze dojść do tragedii , a potem dopiero do rozmów . Pan Premier mówi że ta reforma emerytalna nie dotyczy ludzi po 50 roku życia . Ile procent z tej grupy ludzi otrzyma taką emeryturę , która zabezpieczy im spokojną starość . Może 30% , reszta nie będzie miała nawet na podstawowe opłaty . Dużo ludzi z tej grupy nie ma jeszcze wypracowanego wieku emerytalnego i to z przyczyn nie zależnych od nich .
  Szanowni Państwo , czy polski rząd przejmuje się tym , że ludzie nie mają za co żyć . Co ludzi obchodzą te mistrzostwa , te mecze , jak nie ma co do garnka włożyć . Może te miliony trzeba było wydać na inne cele .....Ostatnio w jednej ze stacji telewizyjnych Redaktorzy rozmawiali na temat Grecji . Zastanawiali się , jak Grecy mają żyć za te 500 czy 750 euro , w przeliczeniu na złotówki to wychodzi średnio od 2500 zł do 3500 zł + różne dodatki . Mówili też jak Polacy mają żyć za 2500 zł , a ja pytam jak żyć za 1000 zł . Związki Zawodowe zbierają podpisy w sprawie referendum o emeryturach . Należy tylko pamiętać że emerytura zależy w znacznym stopniu od naszych zarobków i od okresu składkowego . Proszę mi powiedzieć jaką emeryturę dostanie taka Pani Kasjerka pracująca w sieci handlowej Carrefour czy Auchan zatrudniona na 3/4 etatu , a dlaczego na 3/4 etatu , to pytanie należy skierować do pracodawców , dlaczego naruszają prawa pracownicze . Jaką emeryturę może mieć taka Pani Kasjerka jeżeli ma ona na rękę 4 zł .. Mówi się że mamy niż demograficzny , że społeczeństwo robi nam się coraz starsze , to prawda . Młodzi ludzie wyjechali za chlebem , rozjechali się po całej Europie . Tam się rodzą polskie dzieci , tam dorastają , zdobywają wykształcenie i tam pracują . Praca , mieszkania , właściwa polityka prorodzinna . Jeśli to załatwimy to możemy być spokojni o nasze emerytury , i wcale nie musimy pracować do 67 roku życia . Jak Pan Premier chce ,to niech sobie pracuje nawet do 80 roku życia . Rząd Pana Tuska nic nie zrobił żeby zapobiec tej złej sytuacji , w jakiej są dzisiaj miliony obywateli . Szanowni Państwo , listy o podobnej treści wysłałem do kilku znanych Polityków . Kancelaria Pana Prezydenta w odpowiedzi na mój list przyznała że , cyt. " Podnoszone kwestie dotyczą różnego rodzaju nadużyć , patologii i innych nieprawidłowości występujących przy prowadzeniu działalności gospodarczej i zatrudnianiu pracowników (w tym nieprzestrzeganie prawa pracy) są znane Panu Prezydentowi . Jednakże rozwiązanie przedstawionych problemów i spowodowanie ograniczenia występowania bądź całkowitej likwidacji tych nieprawidłowości wymaga współdziałania różnych instytucji (m.in. Państwowej Inspekcji Pracy , prokuratury , sądów) oraz zmian w przepisach prawa (np. zaostrzenia kar) . Należy również pamiętać , że politykę społeczną państwa kształtuje przede wszystkim rząd oraz parlament , który uchwala odpowiednie ustawy zgodnie z wolą większości parlamentarnej . Dlatego zasadnicze zobowiązania dotyczące rozpatrzenia poruszonych kwestii oraz zajęcia stanowiska ciążą na organach rządowych , przede wszystkim na Ministerstwie Pracy i Polityki Społecznej " .
  Szanowni Państwo, expose Pana Premiera nie napawa zwykłych ludzi pracy zbytnim optymizmem .. Oczywiście Pan Premier poruszył kilka istotnych tematów , ale Pan Premier zapomniał chyba że Polska to jest nasz wspólny dom . Pan Premier mówi nam o jakimś łataniu dziur w dachu , o jakimś dociepleniu ścian . To wszystko jest oczywiście ważne , ale Pan Premier niech pamięta , że fundamentem tego naszego wspólnego domu są miliony zwykłych ludzi pracy , pozostawionych samym sobie . Tym ludziom trzeba pomóc już dzisiaj , nie jutro , bo jutro fundamenty tego domu , mogą nie wytrzymać tego ciężaru . Czy ktoś policzył dokładnie , ile ludzi w Polsce pracuje na te tak zwane umowy śmieciowe , czy czasowe i inne , które nie zabezpieczają żywotnych interesów ludzi pracy . Wyczytałem w internecie że może tu chodzić nawet o 8 000 000 obywateli .. Problem dotyczy wielu grup zawodowych żyjących na granicy ubóstwa . Za ciężko przepracowany miesiąc ludzie dostają grosze . W dzisiejszych czasach jeśli człowiek dostaje 4 czy 5 zł na rękę to na prawdę potrzebny jest cud , żeby dożyc do następnej wypłaty . Potrzebna jest ustawa , która ureguluje poziom najniższych stawek godzinowych . Obserwując ostatnie wydarzenia , można odnieść wrażenie że o kimś w tym Kraju zapomniano . Jeśli Pan Premier chce budować ten nasz dom , to niech zacznie , ale od fundamentów . Polacy są już zmęczeni tymi kłótniami politycznymi . Polsce potrzebny jest teraz spokój , bo czekają nas teraz trudne lata . Dzisiaj nie ma , ani wygranych , ani przegranych . Moim zdaniem ten kto dobrze wsłucha się w głos narodu i pozna jego biedę , to nie musi się martwić o głos wyborców . Szanowni Państwo , Panu Prezydentowi Wałęsie za to co zrobił dla Polski należy się szacunek . Jak bardzo trzeba Polaków upodlić , żeby wyszli na ulicę i upomnieli się o swoje .Te umowy śmieciowe krzywdzą setki tysięcy zwykłych ludzi . Stawki godz. na Podlasiu ale chyba i nie tylko to czysta kpina . Sejm powinien jak w najszybszym czasie uchwalić nowe stawki a szczególnie chodzi mi o pracowników sezonowych (drogowcy,budowlańcy,zakłady przetwórstwa owocowo-warzywnego i wielu innych ) dla tych ludzi zimą nie ma pracy . A jeśli chodzi o te wielkie sieci handlowe typu Carrefour czy Auchan i inne , to jest już dno jeśli chodzi o płace . Byłem ostatnio w jednym z tych sklepów i spytałem wprost panią kasjerkę ile ma na rękę, odpowiedziała 4 zł . Ile godz. muszą te panie i panowie kasjerzy pracować żeby cokolwiek zarobić .Te sklepy to jest obcy kapitał (Francja) który bardzo dobrze i perfidnie działa na terenie naszego Kraju .Władze miasta mówią nam że oni dają nam miejsca pracy , zmniejszając tym samym bezrobocie. Ok , ale nie za 4zł. Albo niech zrobią coś z tymi stawkami albo niech rozbierają te sklepy i wywożą do Francji . Przynajmniej polscy przedsiębiorcy i handlowcy odzyskają swoich klientów .
  Szanowni Państwo , napisałem taki krótki tekst , proszę posłuchać . O czym myślą dzisiaj ludzie , co im spędza sen z powiek , może to: Polska to jest mój dom , w którym jest ciemno , bo odcięto prąd za nie zapłacone rachunki . Polska to jest mój dom , w którym jest zimno , bo odcięto ogrzewanie . Polska to jest mój dom , w którym słychać płacz chorego dziecka , bo nie ma za co wykupić mu lekarstw . Polska to jest mój dom , w którym jest tylko jeden dzień radosny , to jest dzień wypłaty . Polska to jest mój dom , w którym panuje smutek , to jest tydzień po wypłacie . Polska to jest mój dom , który potrzebuje cudu , bo jak jeszcze przeżyć trzy tygodnie do następnej wypłaty . Sejm to też jest nasz dom , może tam ludziom żyje się trochę lepiej . Chciałbym jeszcze powiedzieć że bardzo dobrze pamiętam rok 70 i 80, to były trudne czasy i oby już nigdy nie wróciły . Zwracam się do Pani Marszałek , z prośbą do Polskiego Sejmu , żeby Polski Sejm pamiętał o tych zwykłych ludziach , którzy własnymi rękoma budują nasz wspólny dom i którzy to ludzie w 1980 roku zrobili dla Polski bardzo wiele . 10 października 2011 r. w liście do Pana Prezydenta , pisałem o narastających problemy na rynku pracy . Jak bardzo to jest niebezpieczne , mieliśmy już nie raz okazję przekonać się w przeszłości .. Rząd nie może tego odkładać na potem . Na wiosnę Związki Zawodowe zapowiadają akcje protestacyjne . Dlaczego Pan Premier nie rozmawia ze Związkami Zawodowymi , z opozycją . Kiedy była ostatnio publiczna debata na temat obecnej sytuacji na rynku pracy , dlaczego media tak mało o tym mówią . Za kilkadziesiąt dni są piłkarskie mistrzostwa . Ciekawi mnie , co Pan Premier zrobi , jak przez Kraj przetoczy się nie fala meksykańska na stadionach , a fala strajków na ulicach miast . Ja też jestem kibicem , i wolałbym jednak tą meksykańską falę .. Piszę o tym wszystkim , bo tak zastanawiam się , co może zrobić jeden człowiek , może niech zrobi cokolwiek . Nie można tego tak zostawić , za dużo biedy jest już do o koła .. Na jakim etapie są prace nad projektem ustawy o płacy minimalnej , co dalej z tymi umowami śmieciowymi , ustawą emerytalną . Ciekawi mnie Państwa opinia na te tematy . Pozdrawiam , życzę Państwu zdrowia , a dla Polski lepszego jutra . roman mirosławski . Białystok . Bruksela .


 • 2012-05-20 22:09 | Popieram. Chętnie obejrzałbym w akcji

  Re:Sejm głosuje nad emeryturami, Tusk przemawia do Platformy

  66-letniego agenta Tomka uwodzącego jakąś sawicką. Pozostaje tylko obawa, że mógłby znowu na służbie rozjechać kobietę w ciąży.
 • 2012-05-20 22:15 | Zasadniczo piszesz Pan słuszne rzeczy

  Re:Sejm głosuje nad emeryturami, Tusk przemawia do Platformy

  ale diabeł tkwi w szczegółach. Zacznijmy od pierwszego: co to jest "Naród", nieważne z dużej czy małej litery? Secundo: Od kiedy to kościół watykański sprzyja Polsce? Tertio: casus Rybińskiego - agentom OFE już dziękujemy, 13 lat ich przestępczej działalności to zanadto. Reszta do uważnego rozważenia.
 • 2012-05-27 11:29 | tytania

  Re:Sejm głosuje nad emeryturami, Tusk przemawia do Platformy

  Wiadomą rzeczą jest, że system emerytalny w Polsce jest niewydolny. W dyskusjach na ten temat powtarza się, że wkrótce zabraknie pieniędzy na wypłacanie świadczeń, a społeczeństwo ma tendencję do starzenia się. Bardzo dużo osób jednak przeciw tym zmianom protestuje, co wydaje się rzeczą oczywistą. Większość z nich boi się po prostu utraty pracy przed osiągnięciem wieku emerytalnego, co ma swoje odzwierciedlenie w obecnej sytuacji na rynku pracy. Śledząc protesty przeciwko tej reformie mogliśmy zauważyć rzecz,która wydawała się wszystkim co najmniej dziwna. Średnia wieku protestujących wskazywała, że są to ludzie którzy jednak najmniej "ucierpią" przy wprowadzaniu tych zmian. Ma to jednak swoje uzasadnienie. Starsi pracownicy bowiem mają świadomość że ich kwalifikacje nie nadążają za zmianami technologicznymi. A równocześnie w Polsce nadal bardzo mało ludzi jest objętych jakimikolwiek formami ustawicznego kształcenia. Nie można też bagatelizować kwestii wypalenia zawodowego. Ludzie są po prostu zmęczeni i chcą odpocząć. Niewiele też osób jest w stanie sobie wyobrazić, że za kilkadziesiąt lat po prostu zabraknie rąk do pracy. Opór wobec tej reformy jest zatem zrozumiały, aczkolwiek niewiele osób podejmuje jakże istotny temat zrównania wieku emerytalnego kobiet i mężczyzn. Większość kobiet ma do tych zmian pejoratywny stosunek, co również jest w pewien sposób uzasadnione.Jest to jednak rzeczą konieczną z następujących powodów. Posiłkując się argumentami Krzysztofa Hagemejera (kierownika grupy do spraw polityki zabezpieczenia społecznego i badań w Departamencie Zabezpieczenia Społecznego w Międzynarodowym Biurze Pracy w Genewie) można zaznaczyć, że krótsza praca kobiet jest cały czas traktowana jako swego rodzaju zadośćuczynienie za rodzenie, wychowywanie dzieci oraz relatywnie gorszą pozycję na rynku pracy. Tymczasem nowy sposób obliczania emerytur sprawia, że za każdy rok wcześniejszej emerytury otrzymuje się świadczenie niższe o około 7 procent. Nie dość więc, że emerytury kobiet są niższe niż mężczyzn (kobiety mają niższe zarobki i dłuższe przerwy w pracy) to dodatkowo niższy wiek emerytalny będzie zwiększać tę różnicę na niekorzyść kobiet. Jest to zatem istotny problem, który ta reforma ma na celu rozwiązać i to należy podkreślić. Ustawa przegłosowana przez Sejm jest z pewnością dobrym posunięciem w kierunku zapobieżeniu ewentualnym, negatywnym konsekwencjom w przyszłości. Jest jednak pewne to, ze bez innych działań i reform ze strony państwa nie uda się osiągnąć zamierzonych efektów. Problemy, które próbuje się rozwiązać są na tyle poważne, że bez odpowiednich kroków (efektywniejszej polityce społecznej, zmian polityki rynku pracy itd.) zaproponowane zmiany nie przyniosą korzyści, a jedynie pogorszą sytuację społeczeństwa w Polsce a także nastroje w nim panujące.