Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Policja nie reagowała, związkowcy bili i obrażali

(14)
Podczas piątkowej manifestacji NSZZ Solidarność przed Sejmem popełniono, jak uważa prof. Zbigniew Ćwiąkalski, były minister sprawiedliwości, szereg przestępstw opisanych w Kodeksie karnym.
 • 2012-05-16 14:34 | Ryszard314

  Proponuję "ustawki"

  Proponuję tzw "ustawki" między związkowcami a posłami, a także między innymi skonfliktowanymi grupami. Powinny być "na żywo" transmitowane przez TV. Mogą być "ustawki" słowne (plus pantomimika) i "fizyczne". Te ostatnie można podzielić na ustawki z użyciem narzędzi (np. kije od transparentów) i bez narzędzi (lanie gołą ręką, kopanie bez butów. Zwycięzca wpowadza własną ustawę lub przepis ważny do najbliższej "ustawki"
 • 2012-05-16 15:14 | ewkas

  Re:Policja nie reagowała, związkowcy bili i obrażali

  Ojej, co się stanie, jeśli zostanie uwięziony prezydent ? Nic. Przecież to będzie pokojowe uwięzienie.
  Mam wrażenie, że ta bierność już niedługo będzie kogoś bardzo drogo kosztować.
 • 2012-05-16 15:23 | Bartosz

  Re:Policja nie reagowała, związkowcy bili i obrażali

  Bito i upokarzano posłów. Prawdopodobnie chodzi tu o posła Suskiego z PO. Chciałoby się spytać, na co upokorzony poseł liczył, wskakując na barierkę? Że blokujący sejm wzburzony tłum rozstąpi się przed panem posłem, niczym Morze Czerwone przed Mojżeszem? Czasami rozsądniej jest poczekać godzinę czy półtorej, niż udowadniać, że ma się immunitet. Zawsze mogą się znaleźć tacy, co i tak w nietykalność posła nie uwierzą.
 • 2012-05-16 17:42 | murator

  Re:Policja nie reagowała, związkowcy bili i obrażali

  Panie Pytlakowski ! A gdzie byl PAN jak obrażano i lżono Prezydenta RP !?? Zamieścil Pan jakiś krytyczny komentarz pod adresem tego chama "Radka" który na Parteitagu Platformy pyskowal na czlowieka który podpisal jego nominację na Ministra ? Masz Pan krótką pamięć ? Pamięta Pan ofiarę akcji "dożynania watah" sp. Marka Rosiaka ? Zamordowanego tylko ze byl w OPOZYCJI. Pana spluta koszula Niesiolowskiego boli bardziej niż krew niewinnych ludzi...
  Idż Pan spać i nie nudż Pan - dla tych ludzi traktowanych jak odpad cywilizacyjny jedyną szansą na zwrócenie na siebie uwagi są takie wlaśnie akcje jak pod Sejmem. Życzę im powodzenia - również w czasie Euro 2012. Niech odpowiedzialni za ten stan rzeczy się teraz boją jak stoczniowcy staną np. na bramce jednej z drużyn !
 • 2012-05-16 19:26 | Andrzej

  Re:Policja nie reagowała, związkowcy bili i obrażali

  Chyba Duda razem z PiS-em szykowali grubszą prowokację pod Sejmem. Bierność policji popsuła im szyki i odwołali imprezę. Tusk uznał, że uchwalenie ustawy emerytalnej jest sprawą nadrzędną, za cenę poniżenia posłów i przejściowego triumfu Kaczyńskiego, Dudy, Goździkiewicza i spółki. Tusk jest jednak pamiętliwy i całej sprawy nie odpuści.
 • 2012-05-16 19:31 | mir

  Re:Policja nie reagowała, związkowcy bili i obrażali

  czy to pierwszy raz ludzie odpowiedzialni za coś tam zwalniają się z tego obowiązku snując jakieś pseudointelektualne wywody?
  Można cieszyć się z oplucia lub być tym zniesmaczonym ale jak wytłumaczyć brak reakcji parobków od pałki?
  W główkach pomieszało się tym panom. Dlaczego osiągnięciem jest brak rozruchów? Jest czymś lepszym od znieważenia czy ograniczenia wolności?
  Policyjny uliczny osąd co lepsze?
  Tak oto dokonuje się rozpad państwa.
  Śmiesznie bo na oczach i plecach winnych tego stanu rzeczy.
  Obłęd i niechlujstwo legislacyjne, rozmywanie odpowiedzialności, rządy papierowych tygrysków z urzędów ...
 • 2012-05-16 21:22 | susann

  Policja pewnie byla w zmowie ze zwiazkowcami i to trzeba karac, bo byli na sluzbie.

  Wogole powinno byc zabronione prawnie!!! uzywanie sztandarow, wulgarnych hasel, palenia opon, kilofow , lancuchow itp. Przeciez za moment to chamstwo i chuliganstwo rozleje sie na caly kraj, podobnie jak kibolstwo. Dzis opozycja im wtoruje ,ale za moment bedziemy plakac, ze wrocila KOMUNA.Widac,ze kazde pokolenie musi przezyc conajmniej socjalizm, by docenic sobie to co stracilo.Zwiazkowcow nalezy wyprowadzic z zakladow pracy i ich pensje winne byc do wgladu w internecie, tak jak poslow. Na dzis smieja sie w twarz prezydentowi, premierowi, bo zarabiaja wiecej jak oni, a odpowiedzialnosc zadna.
 • 2012-05-16 21:30 | susann

  Nie wiem Andrzeju ile masz lat, ale poczytaj troche o systemach emerytalnych w swiecie,

  to dowiesz sie,ze wlasnie one zadluzaja kraje. Istnieje tzw. SYSTEM SOLIDARNOSCI POKOLEN, w kt. Polska jest. To wlasnie pracujjace dzieci i wnuki placa na emerytury dziadkow a nawet juz pradziadkow.Jesli jest niz demograficzny, to kto bedzie placil na CIEBIE?Dostaniesz grosze. Reforma jest potrzebna, dluzej zyjemy, a dzietnosci nawet 3000zl miesiecznie nikt nie poprawi, bo kto je chce miec, bedzie mial bez nich,a kto chce robic kariere zawodowa i uzywac swiata- zrezygnuje z tej przyjemnosci jaka jest macierzynstwo czy ojcostwo.
 • 2012-05-17 01:26 | Andrzej

  Re:Policja nie reagowała, związkowcy bili i obrażali

  W koncu polscy politycy doswiadczyli na wlasnej skorze jak naprawde dziala to panstwo. Jak naprawde dziala policja-skoro nawet nie ruszyli d... zeby ochronic posla z i mmunitetem, to wiadomo jak traktuja bezpieczenstwo zwyklych obywateli!

  Obudzcie sie w koncu, i zauwazcie, ze tworzycie panstwo bezprawia, panstwo bezsilne i bezradne. Jak zle wyglada ochrona prawa, skoro mozna na oczach policji opluwac was, bic i lżyć bezkarnie! NIezaleznie od tego czy akurat rzadza Ci z was, ktorzy stoja troche na lewo czy troche na prawo, nie nadajecie sie do tego, bo panstwo jest coraz slabsze.

  Teraz by sie jeszcze przydalo, zeby kilku posłów zmarło po odesłąniu nakoniec rocznej kolejki oczekujących na operacje oraz zeby US obrabował was ze wszystkich oszczednosci, zabral dom i samochod by po 10 latach włóczenia sie po sądach przyznac sie do błędu :-)

  Powinno wamsie fundowac czesciej takie "wycieczki do realu" :-) to moze zaczniecie powaznie traktowac zaufanie ktorym was obdarzylismy (na wyrost) i prace, za ktora wam placimy.

  Zreszta po co ja to pisze, i tak nie przeczyta tego zaden z was, politykow, bo bedziecie zajeci rechotaniem z kolejnego dowcipu o pedalach, prostytukach lub co tam was jeszcze smieszy i bawi.

 • 2012-05-17 08:02 | wnukmarek

  Re:Policja nie reagowała, związkowcy bili i obrażali

  Widać niewiele się zmieniło od czasów komuny. Wówczas protestujący i strajkujący nazywani byli przez władze warchołami. Przecież władza lepiej wszystko wiedziała, więc podwyżki były konieczne. A protesty miały podłoże ekonomiczne i społeczne, dopiero później dorobiono im buzię wolnościową. Ci którzy przejęli po komuchach władzę, niezadowolonych związkowców, z którymi nikt nie chce rozmawiać, też traktuje się jak warchołów, bo władza najlepiej wie co robi. Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia, dawne warchoły tych, którzy im się sprzeciwiają nazywają warchołami. To dziwne, ale nie wiem dlaczego jakoś skojarzyła mi się PO z PZPR a Tusk z pierwszym sekretarzem, może dlatego, że stary już jestem i doskonale pamiętam tamte czasy, w odróżnieniu od młodych i już zindoktrynowanych.
 • 2012-05-17 16:56 | zet

  Re:Policja nie reagowała, związkowcy bili i obrażali

  Czytajcie zapisy ustawy o policji.Nie trudno będzie zauważyć,iż w większości zapisano uprawnienia przewidziane dla milicji w państwie socjalistycznym.
  Pod sejmem okazało się,że policja oczekiwała na konkretne polecenia od zwierzchników,które nie nadeszły,bo nie było woli politycznej rządzących.
  Co z tego,że prawnicy /szczególnie karniści/zauważają ewidentne naruszenia prawa.Politycy wszystkich opcji ciągle trenują ręczne sterowanie organami ochrony porządku prawnego.Poza tym,nie nauczono się,że prawo musi znaczyć prawo a sprawiedliwość-sprawiedliwość.Na polityczne zamówienie,łamie się konstytucję czy inne ustawy,nie ponosząc żadnych sankcji.Dochodzi do tego,że organy państwa lub samorządu nie wykonują orzeczeń sądów i wszystko jest rozgrzeszane.Dlaczego tak zwany zwykły obywatel /np.rozrabiający pod sejmem/ ma być traktowany gorzej od posła,który łamie prawo na oczach wyborców i zasłania się immunitetem?
  Ze stosowaniem prawa jest w kraju coraz gorzej,co jeszcze mocniej niebawem poobserwujemy.
 • 2013-07-20 17:53 | faraday

  Re:Policja nie reagowała, związkowcy bili i obrażali

  to najgłupszy wpis jaki ostatnio czytałam ! prawo nie może byc egzekwowane "po uwazaniu " - posel jest takim samym obywatelem jak nieposel- niezaleznie jaka ma skóre- gruba czy nie gruba. Doszło do łamania prawa i Konstytucji przy bierności policji.I nikt za to nie odpowiada ????? od rzemyczka do koniczka- nieskuteczna proba odciecia reki maczeta, pobicie przechodnia ale bez wstrzasu mózgu czy złamania nosa i wybicia zębów, zamordowanie starszego człowieka ( a moze umarł ze starości a nie pobicia ?>) - w takim pansywie bezprawia zyjemy i... milczymy ! do czasu az nas pobija i znieważą >
 • 2013-07-20 17:55 | faraday

  Re:Policja nie reagowała, związkowcy bili i obrażali

  a jednak Tusk odpuścił ! a sadzę że gdyby nie odpuszczal; tylko okazał sie mężczyzna- nie lekcewazono by go tak i sondaże byłyby inne. Cóz po władzy gdy sprawowac sie jej nie umie ?????
 • 2013-07-20 17:58 | faraday

  Re:Policja nie reagowała, związkowcy bili i obrażali

  ale jednak za komuny nikt sie nie odważył na takie rozróby jakie bezkarnie urzadza Duda. A walczylismy podobno o państwo prawa ! i co wywalczylismy ? totalne i pogłębiajace sie BEZPRAWIE !