Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

REPORTAŻ: Szkockie multi-kulti

(4)
Kultowy „Trainspotting” (książka i film) dzieje się w Leith. Dziś ta dzielnica Edynburga jest mieszanką kulturową, gdzie wszyscy ze wszystkimi muszą nauczyć się żyć. Szkoci i Anglicy też.
 • 2012-05-22 13:20 | wicur

  multi kulti

  W Polsce multi kulti raczej nie ma szans z bardzo prostej przyczyny- brak zaplecza socjalnego.
 • 2013-02-14 22:30 | cochisa

  Re:REPORTAŻ: Szkockie multi-kulti

  ach mieszkam na spring gardens nedaleko wlasnie tego sklepu ktory jest prawie juz "polski" i tez otrzymuje kartki na swieta i czekoladki;).Bardzo ciekawe zagadnienie na Leith jest chybaz 5 sklepow polskich w tym momencie.
 • 2013-02-16 08:35 | saganini

  Re:REPORTAŻ: Szkockie multi-kulti

  "Kolorowych" do W. Brytanii sprowadzono dawniej w takim samym celu jak obcnie Polakow, czyli jako tania sile robocza. Tyle, ze owi "kolorowi" okazali sie nie tak glupi, jak by sobie tego zyczyly brytyjskie elity, i kiedy tylko pojawila sie dla nich mozliwosc zycia bez koniecznosci sprzedawania swej pracy (dokl. sily roboczej), to owi "kolorowi" masowo przeszli na zasilki, szczegolnie, ze zarabiali oni na ogol minimalne stawki, a wiec bardziej sie im oplaca zycie z "socjalu" niz ze sprzedawania swej pracy za nedze pensy. Polacy powinni brac z nich przyklad - jak naszybciej, jak to jest mozliwe wystapic o brytyjskie obywatelstwo, zyc z zasilkow i ew. dorabiac "na boku", chyba, ze ma sie pensje w wysokosci dobrze ponad 30 tys. funtow na rok i nie ma rodziny na utrzymaniu. Polacy, podobnie jak mieszkancy bylych brytyjskich kolonii tez sa ofiarami brytyjskiego kolonializmu: raz w roku 1939, kiedy W. Brytania nie dotrzymala swych obietnic i oddala nas Hitlerowi i Stalinowi, a drugi raz, kiedy nas oddala Stalinowi w latach 1944-45. Zachowajcie tylko polskie paszporty, gdyz to brytyjskie "multi-kulti" dlugo nie potrwa, jak iz W. Brytania od lat zyje ponad stan, glownie z pozyczek, a to, jak dobrze wiemy, musi sie smutnie skonczyc...
 • 2013-02-16 08:45 | ajent.007

  Re:REPORTAŻ: Szkockie multi-kulti

  Kagan-lemolog: Polacy tez sa ofiarami brytyjskiego kolonializmu
  ----
  Na co Ty cierpisz, pobrecito? Na zespół Krawczyka-Kellera?