Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Arłukowicz chce odwołania szefa NFZ

(6)
Bartosz Arłukowicz zwrócił się do premiera z wnioskiem o odwołanie Jacka Paszkiewicza, prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia. Najwyraźniej chce sobie „wyrąbać” trochę władzy. Ale problem leży w systemie, którego zakładnikiem jest w końcu zawsze pacjent.
 • 2012-05-25 12:17 | caro

  Platforma to nie partia pacjentów a lekarzy

  Nie rozumiem tego zdziwienia wszak Pltaforma to nie partia pacjentów, uczniów , pracowników....to partia lekarzy, nauczycieli, pracodawców i zwłaszcza ludzi biznesu
 • 2012-05-25 16:25 | Nikodem123

  Re:Arłukowicz chce odwołania szefa NFZ

  Cyt.: "Prezes NFZ nie musi być przez lekarzy lubiany. I musi, mimo ich protestów, sprawdzać na co wydają publiczne pieniądze. Ma służyć interesom pacjentów, nie zaś – poszczególnym grupom zawodowym."

  Szanowna Pani Redaktor!
  Protest lekarzy trwa już pół roku, a Pani zdaje się wciąż nie rozumieć powodów ich oburzenia. Cierpliwie więc wyjaśniam.

  Zapisy słynnej Ustawy marszałkini Kopacz, z których wycofał się i Minister Zdrowia, i Sejm, przy aprobacie Senatu oraz Prezydenta, teraz prezes NFZ w prowadza tylnymi drzwiami w postaci umów podpisywanych między NFZ a lekarzami. Przecież to jest jakiś skandal!

  * Lekarze nie są w stanie skutecznie sprawdzić, czy pacjent jest ubezpieczony - nie istnieje baza ubezpieczonych dostępna on-line.
  * Lekarze wciąż muszą sprawdzać Charakterystyki produktów leczniczych w poszukiwaniu ZAREJESTROWANYCH wskazań. Bałagan w dokumentach rejestracyjnych jest taki, że leki zawierające tą samą substancję aktywną posiadają ZAREJESTROWANE różne wskazania.
  * Urząd Rejestracji nie ma obowiązku publikowania Charakterystyk w internecie.
  * Zmiany zarejestrowanych wskazań nie są upubliczniane. Ponieważ liczy się czy dane wskazanie było zarejestrowane W DNIU wystawienia recepty, to znaczy, że lekarz co dziennie powinien sprawdzać, czy wskazania leków, które on używa się nie zmieniły. Powinien sprawdzać, tylko gdzie? Nie ma bazy danej Charakterystyk.
  * Minister też nie jest bez winy, gdyż to jego Obwieszczenie o refundacji, nakłada obowiązek, sprawdzania wskazań.
  * System sprzed Wielkiej Reformy Marszałkini Kopacz był prosty i przejrzysty. Podstawowe leki były refundowane we wszystkich wskazaniach MEDECYNYCH a nie rejestracyjnych. Leki uzupełniające były refundowane w ściśle określonych, w ministerialnym rozporządzeniu, wskazaniach. System był prosty, ale trzeba było się wykazać. Teraz nikt nie ma odwagi przyznać, że marszałkini w swoim popisie popsuła spranie funkcjonujący mechanizm.

  Stawianie sprawy, że lekarze nie lubią prezesa NFZ, bo ich kontroluje, wobec powyższych faktów jest nadużyciem pod publiczkę i niczym więcej. Niegodnym Polityki.
 • 2012-05-25 19:54 | johanssen

  Re:Arłukowicz chce odwołania szefa NFZ

  Nie interesuje nas prezes Paszkiewicz.

  Nie interesują nas roszady personalne.

  Nie interesuje nas, KTO stanie na czele NFZ.

  Nie interesuje nas kolejna akcja w mediach typu "cała Polska szuka pracy dla Paszkiewicza"

  NAS INTERESUJĄ TYLKO ZMIANY SYSTEMOWE.

  1. nie podoba nam sie wprowadzanie tylnymi drzwiami zasad raz odrzuconych jako niesłuszne

  2. nie podoba nam się wieczny brak prawdziwych reform

  3. nie podoba nam się utrudnianie leczenia

  4. nie podoba nam się zły i niejasny rozdział publicznych pieniędzy

  5. nie podoba nam się utrudnianie pracy.
 • 2012-05-26 13:26 | MumU

  Do Sz. P. Redaktor

  NFZ to:
  - Monopol, ale tylko dla pacjenta (Monopol to definicji brak możliwości zakupu danego dobra u konkurencyjnego podmiotu)
  - Monopson dla podwykonawców / firm / instytucji zależnych - i to pojęcie powinno się znaleźć w Pani wpisie, jakoże opisuje Pani sytuacje z perspektywy szpitali / ZOZ / lekarzy...
 • 2012-05-27 03:00 | ania60

  Re:Arłukowicz chce odwołania szefa NFZ

  Natomiast społeczeństwo jest zainteresowane piłką nożną, katastrofą smoleńską, watykańskim kamerdynerem. Przynajmniej tak wynika z dziennikarskich doniesień.
 • 2012-05-27 14:56 | babcia

  Re:Arłukowicz chce odwołania szefa NFZ

  Nie zapominajmy od wyraźnej nadreprezentacji historyków bez najmniejszych kwalifikacji do zarządzania!