Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Koniec planu Annana

(15)
Plan Kofiego Annana miał przynieść Syrii wytchnienie od starć między siłami rządu a opozycji. Problem w tym, że zawieszenia broni od początku nie miała zamiaru przestrzegać żadna ze stron.
 • 2012-05-27 22:01 | StrachNienawiśćWojnaZysk

  Z niedowierzaniem przeczytałem ten propagandowy tekst podżegający do wojny

  Kiedy w 1989r. Polska odzyskiwała niepodległość, przez myśl mi nie przeszło, że 20 lat później będą w głównym nurcie rzekomo wolnej polskiej prasy powstawać teksty takie jak ten - pisane na zamówienie sił wrogich Syrii, dążących do krwawego przewrotu za wszelką cenę, bez żadnych skrupułów fałszujące rzeczywistość, pomijające istotne fakty, powielające propagandowe skrypty, pozbawione jakiejkolwiek rzetelności dziennikarskiej.
  Lubię "Politykę" ale po tym żenującym, haniebnym "artykule" gloryfikującym okrutnych, przybyłych od samego początku zza granicy najemników, opłacanych przez monarchie Zatoki Perskiej wspieranych w broń, logistykę i łączność przez państwa z NATO, jako bojowników o wolność Syrii na długo pozostanie niesmak...
  Czym autorkę tekstu kupiono? Czy na obłudną propagandzistkę wychowali ją rodzice? Przecież tam giną niewinni ludzie porywani, torturowani i mordowani przez bezwględnych "opozycjonistów"! Czy Pani nie ma sumienia?!
 • 2012-05-27 22:04 | StrachNienawiśćWojnaZysk

  Zagraniczni najemnicy mordują cywili w Syrii

  "„To, co widzę obecnie w Syrii, to zagrożenie dla całej tutejszej społeczności. Nie rozróżniam tu opozycjonistów od lojalistów. Ludzie, którzy popierają opozycję, nie wiedzą, że ta opozycja popełnia barbarzyństwa. To co jest pokazywane w mediach mainstreamowych jest odwrotnością tego, co się dzieje naprawdę” – mówi siostra Fadia Laham (Matka Agnieszka), przełożona klasztoru św. Jakuba Męczennika (ang. St. James the Multilated) w Quarah w rozmowie z Mustafą Afzalzadehem, Marcinem Domagałą, Mateuszem Piskorskim (Europejskie Centrum Analiz Geopolitycznych) i Lizzie Phelman."
  "Chciałam porozmawiać z przedstawicielami Wolnej Armii Syryjskiej (WAS). Po pierwsze – po drugiej stronie nie widzieliśmy żadnych pokojowych demonstracji. To, co się pokazuje w telewizji, wygląda tak, jakby było kręcone w studio. Uczestnicy grają swoje role, jak w teatrze. Zamykana jest część ulicy, zaś demonstranci stoją jakby specjalnie przed kamerami. Po tym materiał jest wysyłany natychmiast do Al Jazeery. Widziałam też, w jaki sposób są tworzone swego rodzaju listy proskrypcyjne lojalistów. Po wpisaniu na taką listę, ludzie ci są zabijani. Spotkałam wiele rodzin, których mężowie, bracia, ojcowie zostali wpisani na taką listę, a następnie ich zamordowano. To zbrodnie przeciwko ludzkości."
 • 2012-05-27 22:08 | StrachNienawiśćWojnaZysk

  Re:Koniec planu Annana

  Terrorysci-w-syrii-probowali-otruc-osoby-z-otoczenia-assada-ang/
  "Na szczęście szybka pomoc medyczna ocaliła im życie. Zdrajcą okazał się jeden z osobistych ochroniarzy. Jedzenie zatruto podczas posiedzenia sztabu kryzysowego w sprawie trwającej krwawej rewolty sterowanej z zagranicy."
  www.wykop.pl/link/1146325/obama-w-tajemnicy-zatwierdza-dostawy-broni-p-czolg-dla-terrorystow-w-syrii-ang/
  <<Deklaracja NATO w Chicago o "braku planów inwazji na Syrię" nie znaczy, że poszczególni członkowie nie działają na własną rękę. Terroryści otrzymali z Kataru i A.Saudyjskiej broń przeciwczołgową 3. generacji 9K115-2 Metis-M i Kornet E z zachętą od Obamy by zaostrzyli walki.>>
  www.wykop.pl/link/1140179/usa-rezimowa-prasa-otwarcie-donosi-o-zbrojnym-wspieraniu-terrorystow-w-syrii/
  <<WaPo w końcu otwarcie pisze o dużym wsparciu od USA i ich wasali w broń, finanse, logistykę i wywiad dla "powstańców" w Syrii. Wciąż milczy nt. dokonanych przez tych terrorystów i "pokojowych demonstrantów" porwań, tortur i mordów cywili i osób z administracji i władz Syrii. Napaść NATO już blisko?>>
 • 2012-05-27 22:09 | StrachNienawiśćWojnaZysk

  Tak kłamie Danny dla CNN jako "lokalny świadek"

  www.prisonplanet.com/syria-danny-caught-staging-cnn-war-propaganda-stunt.html
  Danny Abdul Dayen został przyłapany na inscenizowaniu sytuacji w Syrii jako propagandy wojennej
  "'Syryjski Danny' jest 22 letnim obywatelem brytyjskim z Cambridge. Po powrocie z Homs zeszłego lata mieszkał przez kilka miesięcy w Londynie zanim przyjechał ponownie do Syrii w Grudniu i od tego momentu stał się symbolem zachodniej interwencji wosjkowej w Syrii, błagając prawie codziennie w CNN by USA albo Izrael zbombardowały jego kraj.
  Na tym wideo z youttube Danny nawiązuje połączenie z CNN dla jednego z wielu swoich wywiadów dla tej stacji, które przeprowadzli od wielu miesięcy. Czekając na połączenie Danny mówi "Cóż, niech teraz zaczna strzelać" i zaraz potem pytając kogoś poza kadrem "Powiedziałeś mu by przygotował strzelaninę?". Potem słychać eksplozję, ale Danny nawet nie mrugnął. Kamerzysta, Danny oraz jeszcze jedna osoba poza kadrem starają się skoordynować strzelninę i eksplozje z momentem wywiadu.
  Kamerzysta przypomina Dannemu przed wywiadem z Andresonem Cooperem aby wspomniał o odnajdywaniu ciał zabitych. Podczas rozmowy stały punkt skryptu mówiący o używaniu przemocy wobec każdego bez względu na nic przez wojska syryjskie jest mocno podkreślany. Pomimo "zagrożenia atakiem" ze wszystkich stron, co w jego przypadku jako chętnie udzielającego wywiadów znanego antyreżimowego aktywisty byłoby szczególnie niebezpieczne, wydaje się, że Danny pozostaje niezwykle spokojny i opanowany w otoczeniu gdzie można się spodziewać bardzo napiętej sytuacji. W pewnym momencie zdaje się nawet byc zndudzonym i żartując prosi o materac
  Zauważono m.in. tutaj: lizzie-phelan.blogspot.com/2012/02/truth-about-western-medias-favourite.html, że historyjki Danny'ego o przemocy, której rzekomo miał być świadkiem zdają się zmieniać za każdym razem, gdy pojawia się on w kolejnym programie TV, co znaczy, że albo je ubarwia labo po prostu całkowiecie zmyśla.
  W innym fragmencie wideo przedstawionym przez propagandę medialna jako "ostrzał artyleryjski przez siły rządowe" niewinnych obywateli tak naprawdę pokazuje ujęcia zaplanowane godziny naprzód, gotowe by uchwycić atak na rafinerię w Homs co zdarzyło się 8 Lutego. Nie ma dowodów na ostrzał przez c
 • 2012-05-27 22:16 | StrachNienawiśćWojnaZysk

  By zrozumieć kontekst tragicznych wydarzeń w Syrii należy poczytać o:

  "bałkanizacji" regionów Bernarda Lewisa, "Arc of Crisis", "kolorowych rewolucjach" Sorosa ("pomaranczowa" na Ukrainie albo Otporu w Gruzji), "Wielkiej Szachownicy" Brzezińskiego, "blood borders" Petersa i jak zwykle świetny tekst laureta Pulitzera Seymoura Hersha "Redirection" z 2007r.
 • 2012-05-27 22:22 | StrachNienawiśćWojnaZysk

  Zachodnie główne media są absolutnie niewiarygodne

  Ich taktyka polega na maksymalnym nagłaśnianiu głosów fałszywych "aktywistów".
  Począwszy od "Lesbijki z Damaszku", która okazała się Amerykaninem w średnim wieku piszącym ze Szkocji, a skończywszy na skompromitowanym Syrian Observatory for Human Rights z siedzibą w Londynie i mocodawcami w tamtejszym MSZ...
 • 2012-05-28 02:04 | Janek

  Re: destabilizacja całej Afryki północnej i Azji mniejszej

  To jest majstersztyk, takie wpuszczenie w maliny całej Afryki północnej.
  Kto to robi i na czyje zamówienie? W tych krajach będzie piekło , chyba , że weźmie ich na utrzymanie UE ? Komu zależy na tej destabilizacji , która nie rodzi zmian , a tylko bałagan. Jedynym rozwiązanem w przyszłosci będą dla tych krajów dyktatury religijne. Komu na tym zależy? To jest polityczna pomyłka politykierów UE, dalsze wyrażanie zgody na taką politykę destabilizacji tych krajów.
 • 2012-05-28 09:04 | kaesjot

  Re:Koniec planu Annana

  Sprawa prosta jak konstrukcja cepa - Syria to tylko środek, celem jest Iran.
  Walka o "prawa człowieka", wspieranie "ruchów wolnościowych" to tylko zasłona dymna - chodzi tylko i wyłącznie o irańską ropę. W trakcie "pokojowej misji" w Iraku życie straciło więcej Irakijczyków niż za rządów Saddama. Jakoś islamski fundamentalizm, szariat nie przeszkadza w Arabii Saudyjskiej.
 • 2012-05-28 10:07 | Andrzej

  Re:Koniec planu Annana

  Syria i Iran są zaopatrywane w broń przez Rosję. Baszar el-Asad jest chroniony przez rosyjskie służby specjalne, a w Syrii roi się od rosyjskich doradców i wojskowych. Rosja zablokuje w Radzie Bezpieczeństwa jakiekolwiek rezolucje przeciwko Syrii i Iranowi.
 • 2012-05-28 10:30 | lukald

  Re:Koniec planu Annana

  Czy drogim forumowiczom, przedmówcą moim , całkiem już odbiło ?
  Syria - dyktatura w pełni tego słowa znaczeniu, z torturami, mordami oraz wszystkimi atrybutami państwa policyjnego.
  Czy na pewno chcecie bronić Assadów, a może zrobicie zbiórkę na pomoc atakowanemu monarsze ?

  Odnosząc się do artykułu.
  USA i UE ma problem dość istotny - czy bezczynnie przyglądać się masowemu mordowaniu ludzi czy interweniować? A jeśli tak to w jaki sposób? I czy jakakolwiek forma interwencji pozwoli w perspektywie kilku lat na stworzenie takiego systemu politycznego, który w innej postaci nie doprowadzi do patologii w Syrii.
  Autorka ma w pełni rację pisząc "syryjski pat".
  Nie ma po stronie państwa NATO woli do zbrojnej interwencji (nawet z "powietrza"). Przykre doświadczenie z Afganistanu czy wcześniej Iraku coraz mocniej będzie powstrzymywać elity do forsowania militarnych scenariuszy.
  Niestety z drugiej strony wyraźnie widać, że słowa dla dyktatury nic nie znaczą, szczególnie, że reszta świata albo milczy, albo wspiera dyktaturę syryjską.
  A więc pat i przyglądanie się dalszemu rozwojowi wypadów.
  Na nieszczęście dla popleczników dyktatury nie ma możliwości stworzenia blokady informacyjnej i do świata zachodniego co chwilę słane są filmy z kolejnymi zbrodniami, co musi dręczyć sumienia, że my sobie tu żyjemy jakby nigdy nic, a tam giną ludzie, którzy chcą (przynajmniej na tym etapie rewolucji), żyć tak jak my, mając te same prawa, i nic więcej.

 • 2012-05-28 13:36 | michrich

  Re:Koniec planu Annana

  W trakcie "pokojowej misji" w Iraku życie straciło więcej Irakijczyków niż za rządów Saddama. Jakoś islamski fundamentalizm, szariat nie przeszkadza w Arabii Saudyjskiej.
  888
  na podstwie jakich danych? W wyniku wojny Iransko irakskiej zginelo przszlo milion ludzi a ponadto rezin Husseina spowodowal smierz 180 000 Kurdow na polnocy i przeszlo 200 000 Shitow na poludniu.
  Byle szkalowac Zacod.
 • 2012-05-28 14:14 | kaesjot

  Re:Koniec planu Annana

  Nie odbiło, tylko nauczeni doświadzeniem życiowym nie wierzymy za bardzo propagandzie medialnej i z rezerwą odnosimy się "bezpośrednich relacji". Saddam miał ponoć posiadać broń masowego rażenia co skłoniło wiele krajów ( w tym nasz ) do przyłączenia się do "nie naszej wojny". Okazało się to wielką lipą.
 • 2012-05-28 19:52 | korn

  Re:Koniec planu Annana

  Można by zaprzestać wysyłania terrorystów do Syri
 • 2012-05-28 23:33 | lukald

  Re:Koniec planu Annana

  @kaesjot - na podobnej zasadzie można zaprzeczyć czemukolwiek,a każdą zbrodnię usprawiedliwiać i głosić, że zdjęcia pomordowanych to fotomontaż, a cała reszta to propaganda.
  Nie wpadajmy w obłudę i cynizm. To nie forum onet.pl
  Nawiązałeś do Irak-u. Masz pojęcie o czym piszesz ?
  W tamtym przypadku dane pochodzimy tylko z jednego źródła (CIA).
  Z Syrii płyną informacje od dużej grupy dziennikarzy, oraz obserwatorów zewnętrznych i wewnętrznych. Jak nazwać proces zaprzeczania rzeczywistości, który reprezentujesz ? Na to pytanie odpowiedz sobie sam.
 • 2012-06-03 23:55 | antyglobalistaq

  Re:Koniec planu Annana

  Tendencyjny i kompletnie nieprawdziwy artykol o sytuacji w Syri gdzie napuszczani przez USA i Izrael platni bandyci pod przykrywka nazywaja siebie rebeliantami morduja bezbronna ludnosc mam nadzieje ze te psy wojny dostana w Syri zasluzona kare i zostana przez Assada wygniecieni tak jak wszy.