Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Czas, przestrzeń i coś jeszcze

(18)
Jest niebywale utalentowana, wściekle pracowita, wymyśliła jedną z najbardziej wyrafinowanych teorii budowy Wszechświata. Ale kto słyszał o Lisie Randall?
 • 2012-06-05 19:55 | witektomaszewski

  Mistrzostwo w wykonaniu Karola Jałochowskiego

  Doskonały artykuł mistrza gatunku o doskonałej Lisie Randall, która uprawia wyrafinowaną fizykę teoretyczną, w przeddzień jej 50 urodzin (18 czerwca). Gratuluję.
 • 2012-06-05 23:15 | Janusz

  Czas, przestrzeń i coś jeszcze

  Kwarki, skwarki, słoninka, papież fizyki, cadyk matematyki. Banda ignorantów oraz oszustów intelektualnych, zwykłych kłamców na końcu, stających zawsze, jak jeden maż po stronie swego urojonego „piękna”, zamiast po stronie prawdy. Hawking bezowocnie strawił życie na próbie stworzenia Teorii Wszystkiego, więc teraz, u jego schyłku, gotów jest chwytać się nawet randallowej brzytwy, w płonnej nadziei, że pozostanie w ludzkiej pamięci jako drugi Newton, którego fotel nie wiadomo dlaczego okupuje. Wielki Zderzacz „może dostarczyć” dowodu, ale nie musi i nie dostarczy. Już ostatnio dostarczył, że światło biegnie z prędkością żółwia. Nie „Knocking On Heaven’s Door” powinien brzmieć tytuł książki, a „Knocking On Empty Heads: with no result!” Gdyby Randall rzeczywiście dawała „rzeczowy, dokładny opis tego, jak działa nauka” toby napisała, że matematycy oraz fizycy to jedni z największych kłamczuchów na świecie, oszukują nie tylko publiczność, ale nawet samych siebie, co rusz to naginając teorię do wyników i odwrotnie.

  Jak można dociec, czym jest świat, używając do tego celu abstrakcyjnych ludzkich wymysłów, liczb, równań, wzorów i całego tego głupstwa? Z pomocą liczb można zrobić lepszy młotek, ładniej wygiąć blachę samochodu, bombę skonstruować, okraść świat derywatami, ale nic ponadto, nie można go zrozumieć, ani ujarzmić, bo to przerasta ludzkie możliwości, a kto sądzi inaczej, temu brakuje pokory oraz piątej klepki.

  Randall powinna jednak wiedzieć, co to wymiar, jest już dużą dziewczynką.
 • 2012-06-06 09:03 | yoolec

  Re:Czas, przestrzeń i coś jeszcze

  Pięknie, ładnie. Ale gdyby nie ci "ignoranci i oszuści intelektualni" nie klepałby pan teraz w klawiaturę komputera, ale maszyny do pisania. A napisane wysyłał pocztą, nie e-mailem.
 • 2012-06-06 10:58 | Janusz

  Re:Czas, przestrzeń i coś jeszcze

  yoolec

  To jest ich niewątpliwa zasługa, tak jak nowoczesne klozety w Japonii, aczkolwiek z klozetów chyba jednak pożytek płynie większy, bowiem klawiatury komputerów coraz rzadziej pogłębiają nasze poznanie, służąc głównie do prezentowania zakłamanego obrazu świata, wyniku fanatycznej wiary "naukowców" we własne urojenia i wmawiania ludziom, że teoria, to jest absolutny pewnik, a także propagandy polityczno-gospodarczo-społecznej niewolącej społeczeństwa, podczas gdy dobry klozet jest nie do przecenienia, służy pogłębionej myśli filozoficznej.
 • 2012-06-06 13:59 | g-ww

  Re:Czas, przestrzeń i coś jeszcze

  Jeżeli wymiarow jest 10,to począwszy od piątego ,pomocnego dla uczonej,każdy następny powinien zmieniać dotychczasowe ustalenia.Tylko usiąść i płakać.
 • 2012-06-06 15:17 | camel

  Re:Czas, przestrzeń i coś jeszcze

  Januszu, trochę cię nie rozumiem. Żyjesz otoczony wytworami nauki, wiele z nich ci to życie umożliwia, a jednocześnie jesteś pełen jakieś przedziwnej, niemalże religijnej pogardy. Posługujesz się pustymi frazesami w stylu "klawiatury komputerów coraz rzadziej pogłębiają nasze poznanie", mając dostęp do najłatwiej osiągalnego i najpełniejszego w całej historii ludzkości zbioru wiedzy: internetu. To, że jest on zanieczyszczony w takim stopniu bełkotem, teoriami smoleńskimi, pseudomedycyną i pospolitymi bzdurami, nie jest winą naukowców. "Fanatyczna wiara naukowców we własne urojenia" to następna zbitka pozbawiona sensu i znaczenia, zapewne wypływająca z tego, że nie rozumiesz czym jest metoda naukowa, prawda? Odpisuję na twój post z tego powodu, bo wydaje mi się, że taka postawa jak twoja, jest częsta w naszym kraju i odpowiada za postępującą zapaść cywilizacyjną naszej ojczyzny. Skąd to się bierze? Bywasz często w takim spiczastym budynku pełnym złego malarstwa i pustych acz nadętych słów? To może być wytłumaczenie.
 • 2012-06-06 16:40 | aaa

  Re:Czas, przestrzeń i coś jeszcze

  niestey niewatpliwie skopiowany . autorowi myla sie pojecia i jednostki miar. mogly uzyc lepszego tlumacza niz goolge, ale coz wlasciwie to mial byc art o Niej wiec nie czepiajamy sie tresci ktorych autor nie rozumie. W porowananiu z S.H. jest chyba ladniejsza.
 • 2012-06-06 21:21 | adamrogulski

  Re:Czas, przestrzeń i coś jeszcze

  Kobitka ma 50 wiosen, a piszą że młoda. Rozumiem że autor tekstu to 80-latek.
 • 2012-06-07 08:08 | ballada o januszku

  Re:Czas, przestrzeń i coś jeszcze

  oj januszku januszku
  wstales lewa noga?
  kac cie meczy?
  zona odeszla z hydraulikiem?

  ale juz ci chyba troche przeszlo
  no wiec, jezeli ci przeszlo, to jednak nauka na cos sie przydala, nieprawdaz
  a teraz wloz krotkie spodenki i do szkoly, dzis ulamki, bedzie masakra!
 • 2012-06-07 11:24 | belunia

  Re:Czas, przestrzeń i coś jeszcze

  Studiuję fizykę i widzę, że fizycy to bardzo wszechstronni ludzie, zwykle mający dużą wiedzę nie tylko ze swojej dziedziny.
 • 2012-06-07 15:32 | Mieczysław S.Kazimierzak

  Re:Czas, przestrzeń i coś jeszcze

  Nie można wykluczyć,że w poznawaniu Wszechświata czy też Światów będzie można atrakcyjność Lisie zamienić na niedostępną człowiekowi energię.Dzięki temu dużo będzie można wyjanić w relacji między mechaniką kwantową a teorią względności.
  Lisie Randall jest kolejną wizytówką płci pięknej,która zajmuje się rozdziałem stanowiącym o największej tajemnicy nauki Świata Fizycznego.
  Dzięki temu może to krok dla poznania METAFIZYCZNEGO?!
 • 2012-06-07 15:50 | Janusz

  Re:Czas, przestrzeń i coś jeszcze

  Camel, z braku wody na pustyni majaczysz, prawda? Za zapaść cywilizacji odpowiadają "naukowcy" konstruujący bomby atomowe, mini-nuki, drony, coraz wymyślniejszą broń, CDS-y, opcje i inne instrumenty finansowe, tworzący oprogramowanie dla giełd "papierów wartościowych", dla lichwiarzy i do inwigilacji ludzi, modyfikujący wirusy jako broń biologiczną, żywność, jako broń masowej zagłady, okłamujący ludzkość oraz samych siebie swoimi idiotycznymi teoriami, itd., itp.
 • 2012-06-07 18:45 | dies

  Re:Czas, przestrzeń i coś jeszcze

  Za zapasc cywylizacji odpowiadamy my, ludzie wykorzystujacy zdobycza nauki, przepelnieni ciagatkami do wladzy i pieniedzy. Sama nauka daje nam mozliwosci, otwiera bramy... reszta zalezy od nas...
 • 2012-06-07 22:12 | slav

  Re:Czas, przestrzeń i coś jeszcze

  To chyba będzie bardziej jak z teorią Newtona o grawitacji. Po latach okazała się szczególnym przypadkiem teorii Einsteina. OTW nie obaliła Newtona, tylko pokazała, że jego opis był niedokładny i prawdziwy tylko w konkretnym przypadku. Z dodatkowymi wymiarami może być podobnie.
 • 2012-06-07 22:52 | Negortin

  Re:Czas, przestrzeń i coś jeszcze

  Ten słynny, wspomniany w artykule, uniwersytet w Baltimore nazywa się
  Johns Hopkins Univeristy, a nie jak autor błędnie napisał "John Hopkins".
 • 2012-06-08 11:48 | aurelio84

  Re:Czas, przestrzeń i coś jeszcze

  Popieram! Głupi ludzie myślą, że są panami wszechświata, bo wożą tyłki samochodami, latają samolotami i mają komputery. Wszechświat i jego prawa są nie do ogarnięcia dla ograniczonych ludzkich móżdżków i tyle, niech się więc naukowcy dalej bawią w swoich piaskownicach, ale więcej pokory.
 • 2012-06-08 16:14 | Andrzej

  Re:Czas, przestrzeń i coś jeszcze

  Jestem niebywale utalentowany, tyle że leniwy.
 • 2012-06-10 07:52 | Mieczysław S.Kazimierzak

  Re:Czas, przestrzeń i coś jeszcze

  Ze wszystkich światów stworzonych przez człowieka prawdziwie najważniejszy jest:
  ŚWIAT POSTULATÓW ETYCZNYCH.
  Takie uznanie jego widać go gdzieś tam na horyzoncie procesu ewolucji ludzkiego myślenia.