Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Jak się zmienił świat według Bendyka

(6)
Pisanie szybkich dziennikarskich książek to jedna z trudniejszych dyscyplin sprinterskich. Łatwo w niej ponieść klęskę, zapominając, że nie starczy dobiec we właściwym czasie – trzeba też donieść do mety porcję wiedzy i inspiracji pomocnych w zrozumieniu świata. Edwin Bendyk, autor „Buntu sieci”, dał radę.
 • 2012-06-12 09:39 | vps

  Re: Witajcie w przyszłości

  Osobiście nie widzę potrzeby przewidywania przyszłości. Zawsze się to kończy narzuceń innym jakiejś wizji, bez respektu dla chęci wystąpienia z szeregu. Ludzie nigdy nie będą chcieli być wykorzystywani, to pewne a reszta czyli prawo lub lewo schodzi na drugi plan, więc może doczekamy się czasów w których ludzkość za podstawowy kierunek przyjmie...uczciwość.
 • 2012-06-12 10:40 | loc

  Re:Jak się zmienił świat według Bendyka

  Ładnie, pięknie, tylko dlaczego protesty przeciw ACTA Pan Żakowski nazywa zamieszkami?
 • 2012-06-12 17:06 | jer-11

  Re:Jak się zmienił świat według Bendyka

  "Chodzi o nową logikę i nowe dylematy. W ekonomii na przykład – co przyznają cytowani przez Bendyka wielcy ekonomiści, jak Solow, i filozofowie społeczni, jak Fukuyama – wyzwaniem przestało być mnożenie kapitału i tworzenie bogactwa, a stał się nim podział."

  Pan Fukuyama juz wystarczajaco sie skompromitowal i nawet w USA malo kto wierzy w jego bajeczki...

  P.S. A obecna "demokracja" coraz bardziej staje sie systemem dzialajacym w ten sposob, ze obywatele maja do wyboru pomiedzy "dzuma", a "cholera"!
 • 2012-06-14 20:51 | reptile

  Re:Jak się zmienił świat według Bendyka

  czy mi się wydaje że ktoś próbuje na siłę tę książkę sprzedać? dawno już nie było takiej promocji książki jednego z redaktorów Polityki
 • 2012-06-14 20:52 | Psiakostka

  Re:Jak się zmienił świat według Bendyka

  ...dokladnie. Ile jeszcze bedziemy znosic tyranie (p)oslow? Na wolnym ogniu gotuje sie cos nowego, cos co moglo stac sie slowem dzieki powszechnej edukacji spoleczenstwa. Komu potrzebny rzad w czasach kiedy rozwija sie mysl o bezposrednim udziale w zyciu politycznym i o wiekszej partycypacji szarego obywatela? Historia pokazuje ze zawsze gdzie jest posrednik tam sa problemy. Czas najwyzszy zaczac podejmowac nowe wyzwania i szukac nieszablonowych rozwiazan.
 • 2012-06-16 08:39 | tsubaki

  Re:Jak się zmienił świat według Bendyka

  Dlaczego Polityka nigdy nie pokazuje fragmentow recenzowanych ksiazek?
  Dzisiaj nikt nikt nie m czasu skakac z Polityki na Amazona i szukac.