Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Walka o budżet UE 2014-20

(2)
W batalii o unijny budżet na lata 2014-20 Parlament Europejski będzie jednym z naszych najważniejszych sojuszników. Niestety, opór płatników netto na razie nie maleje.
 • 2012-06-13 19:26 | Vera

  Najpierw reformy

  1. Żadnych dopłat bez reformy rolnictwa. Obniżenie dopłat tak, aby wreszcie dopuścić kraje trzeciego świata do rynku Unii
  2. Dopłaty tylko do produkcji tego, co jest popierane przez Unię. Żadnych dopłat do hektara
  3. Żadnych dopłat strukturalnych. Wyłącznie programy unije do których mają dostęp wszyscy zainteresowani i dostają najlepsi. Np.:
  a) Badania naukowe
  b) Nowe produkty, innowacje
  c) Alternatywne źródła energii
  d) Ochrona środowiska
  e) Infrastruktura i telekomunikacja.
  4. Usprawniony i centralny nadzór nad wykorzystaniem środków. Zwrot źle wykorzystywanych środków. Żadnych projektów typu absorbowanie środków.

  Dopiero po spełnieniu takich warunków płatnicy netto powinni na to przystać.
 • 2012-06-14 17:52 | kika

  Re:Walka o budżet UE 2014-20

  fragment art."Walka o budżet UE 2014-20" "... Gdyby Unia mogła bezpośrednio zbierać więcej pieniędzy, zamiast targować się nieustannie z państwami członkowskimi, zapewniłoby to większość stabilność i przewidywalność funduszom strukturalnym. Problem w tym, że trzeba znaleźć źródła takich dochodów.
  ...."
  myślę, że problem jest w innym miejscu, przytoczę fragment art. Immanuela pt."Czy Marketing powstrzyma Żywioły?", w którym czytamy min.:"Dokąd zmierzamy, dokąd zmierza Europa i Cywilizacja, skoro nie umiemy się jednoczyć, nie umiemy odczuwać wspólnoty na poziomie najniższym, materialnym, a co dopiero na poziomach wyższych, emocjonalnym czy duchowym? Jak chcemy przetrwać skoro nie mamy woli skierowania naszego potencjału na rozwój społeczeństwa tylko na rozwój jednostek? Jak chcemy sobie poradzić z żywiołami i z naturą skoro ignorujemy ją, aż nie zrobi nam krzywdy?

  Jak w końcu mamy się stać globalną cywilizacją, jednym zwartym organizmem, skoro skupiamy się tylko na egoistycznym zaspakajaniu pragnień zamiast budować silne więzi partnerskie i społeczne? Taka postawa, jaką wykazali Włosi nie daje nam żadnych szans w przypadku poważniejszych zagrożeń, które mogą się pojawić." zachęcam do przeczytania całości , łatwo dostępny w sieci