Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Lepiej mieć córkę czy syna?

(6)
Z ewolucyjnego punktu widzenia płcie wcale nie są sobie równe. Czasem bardziej opłaca się spłodzić syna, a czasem córkę. Płcią potomstwa, często już w momencie poczęcia, manipulują więc zarówno zwierzęta, jak i ludzie.
 • 2012-06-19 09:57 | mtwapa

  plec u ssakow

  """
  Hipopotamy karłowate. U tych ssaków o płci potomstwa przesądza plemnik.
  """

  Porywajaca wiedza. Prosimy o przyklady ssakow gdzie o genetycznej a i w przewazajacej wiekszosci przypadkow biologicznej plci nie przesadza plemnik.

  Podpowiem: micha platkow owsianych o poranku tego nie zmienia.

 • 2012-06-19 20:42 | jsg

  Re:Lepiej mieć córkę czy syna?

  Ten problem opisał już Mickiewicz w XII księdze Pana Tadeusza;„Syn będzie, bo wojny nadchodzą, a w czasie wojny zawżdy synowie się rodzą”.


 • 2012-06-20 10:58 | Andrzej

  Re:Lepiej mieć córkę czy syna?

  To jest tak, jak z dyskusją, czy ważniejsze Boże Narodzenie, czy Wielkanoc.
 • 2012-06-20 11:19 | nextobot

  Re:Lepiej mieć córkę czy syna?

  Tylko ciekawe czemu nikt się nie zastanowił, że jak będzie więcej facetów tak jak w Polsce, to będą oni cierpieć z powodu braku partnerki, bo naturalnie powinno być więcej kobiet niż mężczyzn.
 • 2012-06-20 13:37 | celej

  Re:Lepiej mieć córkę czy syna?

  To zależy, o jakim przedziale czasowym mówimy. nadreprezentacja płci męskiej może wystąpić we wczesnych latach młodzieńczych danego pokolenia, potem na skutek wypadków ginie więcej chłoaków i mężczyzn, ofiarą zgubnych nałogów i przepracowania również w większości bywają mężczyźni, więc podeszłego wieku dożywają z reguły kobiety. Wniosek: proporcja między płciami jest labilna w miarę upływu czasu i zależna od norm kulturowych w danym pokoleniu.
 • 2012-06-21 21:20 | Grzegorz

  Re:Lepiej mieć córkę czy syna?

  badacze odkryli także, że w czasie wojny rodzi się więcej homoseksualistów - dziwne że w tym artykule, kwestia homoseksualizmu nie została poruszona... i mamy sprawę partnerek rozwiązaną...