Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Do Prokuratury.

(4)
2012-06-22 17:15 | Sławomir Osiński
Istnieje w mojej ocenie, uzasadnione podejrzenie popełnienia przestępstwa przez Naczelną Radę Lekarską.Polega ono na zaleceniu lekarzom wypisywania od 1 lipca pełnopłatnych recept na leki refundowane.Może to doprowadzić do utraty życia lub zdrowia pacjentów,którzy z powodu braku pieniędzy,pełnopłatnych leków nie wykupią, a tym samym ich nie zażyją.
To wyjątkowo wredny sposób walki lekarzy o zapewnienie sobie bezkarności za popełnione błędy przy wypisywaniu recept na leki refundowane z pieniędzy publicznych,czyli naszych.
 • 2012-06-23 11:29 | zet

  Re:Do Prokuratury.

  Cyt:"Może to doprowadzić do utraty życia lub zdrowia pacjentów,którzy z powodu braku pieniędzy,pełnopłatnych leków nie wykupią, a tym samym ich nie zażyją."
  Tak pogdybać sobie można przy wielu okazjach.A problem leży zupełnie gdzie indziej.Skoro zmieniliśmy ustrój gospodarczo-polityczny,trzeba do nowego dostosować działalność wszystkich struktur usługowych.Nie można jechać samochodem "Star" na kołach od BMW.
  Ochrona zdrowia należy do sfery usług i musi być poddana prawom rynku.Zawodzenia ludzi,przestraszonych /celowo?/ propagandą niczego dobrego nie powodują.Pacjent ma mieć autentyczny wybór kasy chorych,lekarza,kliniki,uzdrowiska i tp.Monopol państwa na ochronę zdrowia nie sprawdza się i żadne zaklęcia nic nie poprawią.
  Tak przy okazji jeszcze.To nie lekarz decyduje o dopłatach do leków lecz NFZ,czyli jedyna,dostępna kasa chorych.Pacjent z receptą na lek,powinien udać się do kasy chorych po adnotację o refundacji.
  Obecny system nie jest zagrożony przez ewentualne błędy lekarzy podczas wypisywania recepty ale przez nieczytelne,niezrozumiałe procedury przyznawania dopłat i opłat za leczenie specjalistyczne.
  W roku ubiegłym NFZ zapłacił za leczenie jednego pacjenta ponad 3 mln złotych,za kilku po ponad 1 mln i za kolejnych kilkudziesięciu setki tysięcy.
  Jak typowano ludzi /wybrańców/ do takiej refundacji?
  Przecież ten system jest tak korupcyjny,że brak słów na jego opis.
  A ludzie nadal wierzą,iż państwowy to bezpłatny i dostępny.
 • 2012-06-23 15:33 | Sławomir Osiński

  Re:Do Prokuratury.

  do 2012-06-23 11:29 | zet

  Co ma wspólnego Twój komentarz z cytatem?.

  "Pacjent ma mieć autentyczny wybór kasy chorych,lekarza,kliniki,uzdrowiska "
  -lekarza,klinikę,uzdrowisko,ja wybieram sam.[nie wiem jak inni].A kasy rozwalił premier Miller z ministrem Łapińskim.

  "Pacjent z receptą na lek,powinien udać się do kasy chorych po adnotację o refundacji. "
  -i odstać w kolejce po stempelek "swoje" parę godzin,bo lekarzowi nie chce się kliknąć dwa razy do rejestru leków refundowanych,lub zerknąć w katalog?.[15 sek. jak sprawdziłem).
 • 2012-06-30 16:57 | Sławomir Osiński

  Re:Do Prokuratury.

  Panie Marku.Kwestią główną,według mnie, jest odpowiedż na pytanie:

  -dlaczego koncerny farmaceutyczne i związki lekarzy,walczą z ustawą refundacyjną?.
  Sądzę że walczą z:

  -ze sposobem ustalania cen leków refundowanych.
  -z dopuszczeniem do obrotu tańszych leków generycznych.
  -z utrudnionym dostępem ich handlowców do lekarzy wystawiających recepty,co wiąże się z ograniczeniem wypisywania konkretnych leków za prezenty.
  -o zapewnienie sobie bezkarności za popełnione błędy przy wypisywaniu recept na leki refundowane z pieniędzy publicznych,czyli naszych.
  I nie chodzi tu o jakieś nieprawidłowe marginesy czy inne drobne błędy.
  A poza tym uważam, że lekarz wypisujący recepty,powinien być jak chirurg,który nie operuje członków swojej rodziny.