Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Nowa Polska czy to to?

(1)
2012-06-26 22:16 | daddy
Nowa Polska

Sejm

-wiek posła 25-50 lat(rozsądni i młodzi wiedza co chcą z polska zrobić)
-posłów tylu co powiatów 379 (zamiast 460 obecnie),z każdego powiatu jeden poseł
-każdy poseł biuro poselskie przy powiecie na koszt powiatu(biuro+sekretariat+2 laptopy jeden dla posła drugi dla sekretarki+urządzenie wielofunkcyjne ,wymiana sprzętu elektronicznego co 2 lata(oddać szkołom w powiecie)
-posłowie wybierani w sposób ciągły przez mieszkańców powiatu(możliwość zmiany posła w trakcie kadencji nie częściej niż raz na rok, wniosek o zmianę posła 10% mieszkańców powiatu. Brak wniosków o zmianę posła automatyczne przedłużenie kadencji)
-darmowe rozmowy telefoniczne i internet mobilny na terenie UE dla 2 telefonów i2 laptopów(bez SMS,MMS, nr premium i rozmów poza UE) ,obowiązek ustawowy nałożyć na usługodawców

Senat
-wiek senatora 50-70(ludzie potrafiący rozsądnie przystopować młodych )
-32 senatorów po dwóch na województwo biuro senatorskie tak jak dla posłów tylko przy urzędzie wojewódzkim. Telefon komputer itd. jak dla posłów. Wniosek o zmianę senatora 5% mieszkańców województwa

Prezydent,Premier ,Wicepremier
-35-55 lat(na tyle młody,rozsądny by działać i rządzić)
-Wybory:
1tura po 1 kandydacie z województwa(wybory powszechne)
2 tura z 16 wybranie 3przez sejm
3 tura senat głosuje 1- prezydent 2- premier 3-wicepremier

Ministerstwa
-Ministrów wybiera senat wraz z prezydentem,premierem i wicepremierem każdy z głosujący ma prawo przedstawić po 1 kandydacie do każdego ministerstwa (technokraci)

Ułatwienia gospodarcze
-podpis elektroniczny w dowodzie osobistym,wszelkie głosowania i wnioski przez internet bądź panele dostępowe w urzędach gminy,miasta,powiatu(oszczędności na biurokracji i administracji,artykułach biurowych,papierniczych)
-2 języki urzędowe Polski i Angielski (nie możemy być wiecznie zacofani ,musimy być otwarci na świat i biznes)

Reforma pracy

-Każde nadgodziny w pracy składki i urlop naliczane proporcjonalne do czasu pracy (podstawowy czas pracy cały etat-21/28 dni wolnego na rok,jeżeli czas pracy wyjdzie 1,5 etatu to odpowiednio31/42 dni wolnego na rok,tak samo ze składkami)Jeśli więcej pracujemy to musimy więcej odpoczywać,poza tym zmniejszyło by to bezrobocie gdyż koszty zatrudnienia zmęczonego nadgodzinami pracownika były by takie same(czyt. mniej wydajny)