Wyszukaj na forum

Forum

Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Co po Euro – Donald Tusk dla POLITYKI

(30)
Jak żyć w Polsce po Euro? W obszernym wywiadzie w najnowszej POLITYCE Donald Tusk zdradza plany swego rządu na najbliższe miesiące i zapowiada „nowe otwarcie” w październiku. Co dalej m.in. z in vitro, finansowaniem Kościoła, opodatkowaniem rolników i Kartą Nauczyciela?
  • 2012-07-03 22:15 | as

tusku jak zyć

podobno te 5 meczy to 90 mld!! tusku jak maja zyć ludzie co zarabiaja 2 tyś?
  • 2012-07-04 00:16 | camel

Re:Co po Euro – Donald Tusk dla POLITYKI

Przeznaczenie tych 90 mld na pomoc dla zarabiających ~ 2 tys. dałoby mizerny efekt. W rolnictwo wpompowano dotąd dużo więcej i ...rolnicy są uzależnieni od cudzych pieniędzy na tyle, że już nie potrafiliby utrzymać się samodzielnie.

Organizacja mistrzostw w piłce kopanej pozwoliła zbudować (wreszcie!) w tym kraju trochę autostrad, ruszyć nieco kolejarzy, odnowić dworce... Gdyby nie zryw, cały ten czas zmarnowalibyśmy na kłótnie, protesty i pewnie postawili parę kościółków i jakieś muzeum _ciężko_katowanym_przez_komunę_. I nic więcej. Stadiony to było ok. 5% tej sumy. Cała reszta poszła na rozwój kraju. Nie jestem kibicem piłki nożnej a już zwłaszcza polskiej drużyny pełnej zdemoralizowanych kopaczy, ale samo Euro to jest dla nas wszystkich wielki sukces!
  • 2012-07-04 00:51 | stonka

lepiej spozytkowac te kilka zlotych i kupic butelke wina niz czytac te bajki Tuska. In vitro mialo juz byc uchwalone 3 razy. Tylko debil przeczyta ten wywiad na powaznie.
  • 2012-07-04 04:26 | rockafella

@ as
    asie jak maja zyc ludzie co nic nie zarabiaja? Olimpiada w Tokio w 1964 roku byla punktem przelomowym w rozwoju gospodarki japonskiej. Od tego momentu Japonia "zaistniala" w swiadomosci swiata jako rozwiniete panstwo. Takze Asie nie przejmuj sie zagadnieniami, ktorych nie rozumiesz i poswiecaj wiecej czasu na zabawy z Ala. Ona naprawde Cie potrzebuje. Twoje zycie nabierze innych kolorow w promieniach zawsze swiecacego slonca. Milej zabawy.
  • 2012-07-04 05:41 | wladimirz

Japonia już(!) zarabiała krocie na elektronice itd.kiedy sobie,do kompletu(a nie zamiast, jak my!) fundnęła olimpiadę!!!!;-)

No i to było pół wieku temu - świat trochę się zmienił...;-)
  • 2012-07-04 07:47 | axiom1

Przeciez to tylko historyk. Nie wie po co rzadzi. Juz przez 5 lat kontynuje on zbrodnie ekonomicznej pedofili przeciwko molodym polakom zaciagajac na ich konto niewyplacalne dlugi. Nawet przeciwko tym jeszcze nie urodzonym. To gorsze od Holoucastu !
  • 2012-07-04 09:17 | Prudent

Masz rację wladimirz.
    Nie warto.
    Stadiony kosztują masę pieniędzy, Autostrady najdroższe w galaktyce, Gazoport strasznie drogi, elektrownie najdroższe, łączniki gazowe kosztowne, Orliki drogie, "schetynówki" bardzo drogie, metro niezwykle drogie

To prawdziwa tragedia, że ten kraj się buduje.
    Gdybyśmy mogli tak posiedzieć bezczynnie jak bezrobotni Grecy
  • 2012-07-04 10:48 | loc

Zamiast pięciu stron planów Tuska, wolałbym jedno zdanie mówiące czy premier zamierza owe plany wprowadzić w życie/wprowadzić w życie ale "na odwrót" (jak np. obniżkę podatków)/nie zamierza wprowadzić.
  • 2012-07-04 11:36 | Sławomir Osiński

do 2012-07-03 22:15 | as

Brutto czy netto?.
  • 2012-07-04 12:36 | rockafella

Nic nie stoi w miejscu, wszystko sie ciagle zmienia. Nalezy sie jedynie do tych zmian skutecznie dopasowywac nieomalze jak zeglarz na swojej zaglowce. Patrzmy na to co mamy i z tego poziomu budujmy wiecej i lepiej. Jak bedziemy patrzec na to czego nie mamy to nie starczy nam zycia wszechswiata na wylewanie lez. Japonczycy tez byli po II wojnie bardzo biedni. Uczmy sie od najlepszych i nie wywyzszajmy sie nad tymi, ktorych uwazamy za gorszych. Uczyc sie mozna od kazdego i utrzymywac spokoj ducha. Wtedy napewno bedziemy potrafili cieszyc sie zyciem. Bo zycie samo w sobie jest piekne nawet jak nie swieci slonce na szarym niebie.
  • 2012-07-04 13:02 | aloo

a co by nie powiedział...

już tak pozostanie. Realną władzę ma system. Bandycki - w całym tego słowa znaczeniu. Człowiek i jego nadzieje zostały rozwalcowane... pozostała bezradność, na każdym kroku, kroczku. Szczęśliwi, którzy nie mają tej świadomości. Szkoda, bo miał być taki wspaniały świat dla wszystkich. Stał się dla nielicznych, bezwzględnych. Idę się pomodlić... żartowałem.
    Kolejna refleksja po Euro. Czy Polska to stado baranów, które jedynie ..."meczy". Nawet w mediach, w trakcie pogaduszek intelektualnej elity. "Meczów" już nie obowiązuje. Nie ma norm, zasad... jak w bandyckim systemie. Zasadą - brak zasad. Poszłem se...
  • 2012-07-04 13:24 | podatnik

Zasadnicze pytanie brzmi, kto jeszcze wierzy w to, że PO na czele Premierem Panem Tuskiem jest w stanie coś zrobić? Nie czytałem ani nie mam zamiaru tracić czasu na informację o tym co partia ta chce zrobić. Można z góry przewidzieć, że jak zwykle będzie:chcemy, zrobimy, przygotujemy,zlikwidujemy, obniżymy, uprościmy a właściwie na dzień dzisiejszy to możemy tylko podnieść podatki wszystkim oprócz rolników, kleru i polityków.Z zapowiedzi co dalej z in vitro, finansowaniem kościoła, opodatkowaniem rolników zrealizowana zostanie tylko likwidacja Karty Nauczyciela bo przecież o to chodzi tym pożal się Boże politykierom!Premier powinien zacząć rekonstrukcję rządu od rezygnacji ze swojego stanowiska a przede wszystkim powinien zmienić koalicjanta. Z PSL może najwyżej obiecać nawet to, że od jutra wszyscy będziemy zdrowi, piękni i bogaci.
  • 2012-07-04 13:32 | kupa powiatowy i spóka

Po Euro 2012 najsłabiej , ba NAJNĘDZNIEJ wypadli; rząd-władza-politycy, policja oraz media !
    To co wyprawiała ta "trojka" przed Euro2012 to nic innego jak napuszczanie/namawianie NARODU do ....no właśnie o co chodziło ?
    Euro2012 wymienieni wieszczyli -bredzili że dojdzie do armagedonu a ulicami niemal całej R.P. miała lać się krew .....oczywiście sprawcami mieli być ....BANDZIORY-KIBOLE. I prawie prawie się SPEŁNIŁY MRZONKI tychże , tyle tylko że kilku "ustawionych" obszczymurków w cywilkach nawet nie potrafiło zrobić "zadymy" na moście!
    No cóż władzę mamy jaką mamy , "psiarnia" w logicznym myśleniu raczej mocna nie jest a i w mediach więcej KUPÓW POWIATOWYCH jak ogarniętych dziennikarzy!
  • 2012-07-04 15:08 | wladimirz

Grecy też się tak budowali 20-30 lat temu, a niedawno sobie strzelili olimpiadę, a co im!!!!No i widać na co im przyszło...:-)

Nic ci to nie mówi???
  • 2012-07-04 15:28 | wladimirz

Tusk uważa o Lacie PZPN dokładnie to samo co o swoich ministrach:po co wymieniać nawet po megakompromitacji,skoro to nic nie zmieni!!!;-)

>Nie jestem fanem obecnych władz PZPN, ale nie wierzę, że jeśli Grzegorza Latę zastąpi ktoś inny, to w polskiej piłce nożnej nastąpią radykalne zmiany i w ciągu kilku lat doczekamy się lepszej reprezentacji <
    No i jak trwa Lato w PZPN tak trwają latami u Tuska jak pączki w maśle nieudolni i kompromitujący się raz za razem ministrowie różne Hall,Grabarczyki, Kopaczowe, Szumilasowe(wraz z nimi wierne,choć mierne i bierne urzędasy!), a nawet awansują.A potem się dziwimy,że jest jak jest...;-)
  • 2012-07-04 15:32 | wladimirz

Olimpiada w Atenach w 2004 - całkiem niedawno!Też budowali stadiony za (cudze!)miliardy...;-)

j.w.
  • 2012-07-04 16:44 | MMK

"molodym polakom zaciagajac na ich konto niewyplacalne dlugi. (...) To gorsze od Holoucastu !"
    E tam. Na długi zawsze można się wypiąć, jak pokazuje zacny przykład Grecji. Połowe już im skasowano.

Nie mniej czytanie bajań i kłamstw to strata czasu.
  • 2012-07-04 18:18 | rem

"Co dalej m.in. z in vitro, finansowaniem Kościoła, opodatkowaniem rolników i Kartą Nauczyciela?"

Co dalej? Ano to co zawsze, czyli nic.

• 2012-07-04 22:49 | as

to co z abonamentem rtv, sky clubem, mirem, rychem, dyrektorem rydzykiem, dss i marcinkiewiczem, latem, pzpn, A2, solą spożywczą, ... itp itd - kręcenie lodów sie liczy a nie durny tłumie!!
  • 2012-07-05 05:37 | rockafella

@ podatnik

Zasadnicze pytanie brzmi, kto jeszcze wierzy w to, że PO na czele Premierem Panem Tuskiem jest w stanie coś zrobić?

"Nie pytaj co kraj dla Ciebie zrobil, spytaj co Ty mozesz zrobic dla kraju". Tak powiedzial ponad 50 lat temu JFK.
  • 2012-07-05 07:44 | podatnik

@rockafella
    Ten cytat jest mi znany. Pytasz co ja zrobiłem dla kraju? Pracuję 50 lat,z czego przez ostatnie 23 lata ze swoich podatków utrzymuję wyznawców PSL,kler i pozostałych patriotów nie płacących podatki, czy to mało? Szanuję dotychczasowy dorobek ale to nie oznacza, że mam ślepo wierzyć w kolejne obiecanki bez pokrycia!
  • 2012-07-05 15:57 | rockafella

@podatnik
    czy myslisz, ze skoro przez 50 lat nie udalo Ci sie zmienic nic, tak aby byc w pelni zadowolonym to uda Ci sie teraz? Poza tym kto wybiera ludzi podejmujacych kluczowe decyzje? Czy uwazasz ze jest taki kraj na swiecie gdzie wszyscy ludzie sa zadowoleni z rzadzacych? Czy jest jakis kraj w ktorym nie nalezy usprawnic wiele rzeczy? Dzisiaj pomalujesz na zielono, jutro ludzie wyjda na ulice domagajac sie koloru rozowego, a pojutrze inna grupa bedzie chciala miec wszystko w kolorach teczy. Oby tylko farby wystarczylo z pieniedzy podatnikow takich jak Ty. Czy nie lepiej zamiast ciaglego narzekania przejsc sie na spacer po ogrodzie i poobserwowac jak pszczoly uwijaja sie nad zbieraniem nektaru na miod? I wiesz co sie wtedy dzieje? Przychodzi pszczelarz, zadymia ich i zabiera caly plon ich zmudnej pracy zostawiajac w zamian niezbyt zdrowy cukier. Czy jest w tym jakas sprawiedliwosc?
  • 2012-07-05 16:12 | wladimirz

Za Stalina w Rosji obserwacja pszczół działała kojąco i kształcąco!!!;-) Czy sugerujesz jakieś podobieństwa?;-)

j.w.
  • 2012-07-05 16:56 | podatnik

@rockafella
    Po zapoznaniu się z kilkoma pana/pani moralizatorskimi postami, naszła mnie taka oto refleksja,cytuję >>Panie, nie dopuszczaj do mnie myśli, że powinienem zawsze i wszędzie wypowiadać się na każdy temat.(św. Franciszek Salezy)<< A tak ogólnie to nie jestem starym zgorzkniałym zgredem. Myślę, że mam prawo do tego aby mój premier w moim kraju dbał o prawidłowe i mądre wydawanie moich podatków. Tylko tyle i aż tyle!
  • 2012-07-05 17:17 | Sławomir Osiński

Świetnie dobrałeś swój nick.Pasuje Ci.:)))
  • 2012-07-06 11:30 | Tenno

Stalin gdyby wtedy żył, umierałby z zazdrości. Takie to komunistyczne.
  • 2012-07-06 11:32 | Tenno

No i kartą praw podstawowych.
  • 2012-07-06 11:35 | Tenno

Szanowny podatniku, niektórzy sądzą, że popełniasz Pan myślozbrodnię nie chwaląc obecnego rządu i Premiera.
  • 2012-07-06 18:35 | Chris

A gogo utrzymywales przez te pierwsze 27 lat? Towarzyszy i kolegow z PZPR?
    Kup se sznurek. Teraz w sklepach mozna go kupc. Bez kolejki.
  • 2012-07-18 22:52 | mbr

Jak na artykuł sponsorowany tekst całkiem w porządku, ale nie widziałem nigdzie dopiska. Ktoś mi powie, w jakim celu, oprócz promocyjnego, powstają takie teksty? Funkcję informacyjną pomińmy taktownym milczeniem.