Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Stefan Niesiołowski polemizuje z Żakowskim.

(6)
2012-07-10 09:34 | Mieczysław S.Kazimierzak
Polemika nic nie wnosi aby wyjść z PUŁAPKI kolejnej utopii,za którą idzie obowiązująca w Polsce EKONOMIA POLITYCZNA.
Trwa WOJNA O PIENIĄDZ,która przeniosła się na terytorium Polski,a poziom dyskusji sprzyja,że PRAWDA UKRYTA ZA GLOBALNYM DŁUGIEM wyniszczając narodową tkankę umacnia cywilizację z podwójną moralnością.
Służą temu również PUŁAPKI wynikające z synkretyzmu wiary.Traci na wartości chrześcijaństwo bazujące na antycznej kulturze greckiej.
 • 2012-07-10 12:24 | pitt.72

  Re:Stefan Niesiołowski polemizuje z Żakowskim.

  Ceniłem Pana Żakowskiego - za kulturę, polot, bystrość, intelekt..

  Przykro mi, iż wchodzi w dyskurs z OSOBĄ, którą cenię ponad innych, który swoim życiem, bezlitosnym i czasem, owszem szorstkim obnażaniem zaściankowości i zapyziałości PISU uosabia w moim pojęciu głęboki patriotyzm i walkę o prawdę. A prawda jest tylko jedna, jesteśmy zmęczeni już i udręczeni obecnością Hofmanów, Błaszczaków, Kaczyńskich w mediach.
  Potrzebne nam twarze świeże, entuzjastyczne, uśmiechnięte.
  Polot i bystrość.
 • 2012-07-11 00:57 | camel

  Re:Stefan Niesiołowski polemizuje z Żakowskim.

  Miecio, nie bełkocz, proszę cię. Zbierz swoje myśli w spójny tekst i zamieść je w sieci. Zajmij się marketingiem tego miejsca... tak będzie lepiej dla ciebie. Obecny bełkot tylko męczy i denerwuje. Twoje słowa nic nie znaczą. Zdajesz sobie z tego sprawę? Jeśli chcesz kogokolwiek przekonać, że barbarzyńskie i zacofane filozoficznie chrześcijaństwo "bazuje na kulturze antycznej", to postaraj się o dobre argumenty. Fakt zapożyczenia wielu trzeciorzędnych rekwizytów, jak dyski słoneczne za głowami świętych etc. świadczy tylko o tym, że chrześcijaństwo jest zwykłą kompilacją wcześniejszych mitów i żaden bóg, jego synek i duch święty nie istnieją. Ale co z tego? To każda wykształcona osoba od dawna wie.
 • 2012-07-11 13:43 | Therese Kosowski

  Re:Stefan Niesiołowski polemizuje z Żakowskim.

  Cytat z odpowiedzi red. Żakowskiego:

  "Nie PO i Tusk zachowują się skandalicznie, lecz on sam. Tylko on awanturował się z Ewą Stankiewicz i to on za to odpowiada."

  No właśnie. Takie to jest myślenie. Zapytam tylko p. Żakowskiego, czy jeśli sobie zada trud i wyobrazi sobie analogiczną sytuację (awanturę) swoich dzieci, czy też w podobny sposób zareaguje? Bo jeśli sądzi, że tak wygląda sprawiedliwy osąd, to jest w błędzie. Taką pedagogiką rozbisurmaniłby jedno dziecko i upokorzył drugie.

  Czy w żurnaliźmie chodzi o coś innego? Nie chcę sugerować, że dziennikarze mają do spełnienia zadania wychowawcze, lecz wykazać, że wyrokując pseudosprawiedliwe, satysfakcjonuje jedną stronę (Stankiewicz), a deprymuje drugą (Niesiołowskiego).

  Hej, Panie Redaktorze Żakowski, daleko Panu do mądrości Salomona...
 • 2012-07-12 14:00 | Sławomir Osiński

  Re:Stefan Niesiołowski polemizuje z Żakowskim.

  To nie są "słowa klucze".Można pisać z małej litery.:)
 • 2012-07-14 10:16 | Mieczysław S.Kazimierzak

  Re:Stefan Niesiołowski polemizuje z Żakowskim.

  @ camel
  Historia chrześcijaństwa jest zapisana do tezy,którą sformułował Tadeusz Zieliński :
  SZCZYTEM DĄŻEŃ RELIGIJNYCH JEST CHRZEŚCIJAŃSTWO W SWEJ NAJBARDZIEJ ROZWINIĘTEJ POSTACI.
  Mogło się tak rozwijać dzięki antycznej kulturze greckiej,co zostało opisane w książce w/w autora HELLENIZM A JUDAIZM.
  Z nazwy to Forum stanowi o POLITYCE,również i tej która ma na celu niszczenie tej grecko-rzymskiej.Pozwalam sobie na prezentowanie konsekwencji tego niszczenia za sprawą podwójnej moralności,która wpisana jest w cywilizację żydowską (Feliks Koneczny).
  Warto tu podkreślić,że głównymi wyznacznikami każdej cywilizacji jest religia i własność ziemi.
  Co do świata metafizycznego to ten problem nie dotyczy polityki przez P pisanej.Można go sprowadzić,jak Pan to nie raz uczynił do krasnoludków.Rozumiem ten pogląd.