Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Nikt nie chce leczyć najcięższych chorób

(4)
Najciężej chorych też trzeba leczyć, ale nikt nie chce za to płacić.
 • 2012-07-12 12:15 | Kakaz

  Zielona Wyspa - jestem spokojny

  To nierealne – odpowiada dyrektor Czeczot. – Budżet spółki nie zbilansuje się przy obecnym finansowaniu leczenia tak skrajnie chorych. Moim zdaniem ustawodawcy, który w nowym prawie uczynił ze szpitala przedsiębiorstwo, zabrakło wyobraźni, za co i na jakich warunkach utrzymywać takie specjalistyczne, a przez to kosztowne, oddziały.

  Wyobraźni to brakuje Panu Dyrektorowi Czeczotowi by wyobrazić sobie po co i dlaczego obecnie musi ustawodawcę tłumaczyć "brakiem wyobraźni".

  "Próbują Anglicy: utworzyli dwa ośrodki referencyjne, do których trafiają najciężej chorzy i otrzymują one od NHS (National Health System – odpowiednik naszego NFZ) zwrot całych kosztów leczenia."

  "Aby kilka szpitali gotowych opiekować się w kraju tymi chorymi mogło wyjść na swoje, NFZ powinien dopłacić w skali roku *3 mln zł* – szacuje Pertkiewicz." - o to rzecz jest prosta i załatwiona. Jak nie to przecież bez problemu można takie pieniądze znaleźć z podatków - w końcu nie podnosimy najwyższych progów podatkowych - bo dałoby to znikome kilkaset milinów które w skali państwa są nam po prostu niepotrzebne - wiele raz słyszałem takie rozumowania z ust ekspertów.....

  Po Euro2012 które było wielkim sukcesem budżet zanotował takie nadwyżki, zaś Marka Polski w Świecie tak wielki szacunek i reklamę, że te 3 miliony złotych to Rostowski znajdzie po porostu bez najmniejszego problemu, ot pstrykając palcami.prawda Panie ministrze? ;-).
 • 2012-07-14 00:13 | Odpowiem sentencją:

  Re:Nikt nie chce leczyć najcięższych chorób

  "Każdy złożony problem ma swoje proste, logiczne, jednoznaczne i NIEPRAWDZIWE wyjaśnienie". Kumasz pan, panie Baruch? A dla lekarzy szacunek.
 • 2012-07-14 01:59 | Wyspiasz

  Re:Nikt nie chce leczyć najcięższych chorób

  Nie ma 3 mln na chorych Polakow, ale jest 120 mld na rzadowe igrzyska ludowe? Kazdy z tej bandy zarabia takie pieniadze w rok - zabic 2 urzednikow, bedzie na leczenie chorych z calej Polski.
 • 2012-07-22 15:39 | Zofia

  Re:Nikt nie chce leczyć najcięższych chorób

  A ci fanatycy i wieszacze krzyzy wszedzie gdzie sie da, co powiedza kiedy potepiaja aborcje a pozwalaja na lata cierpien bo nie ma pieniedzy na leczenie dzieci i doroslych ?