Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Matka Madzi aresztowana. Zabiła córkę?

(17)
Madzia Waśniewska z Sosnowca w tę niedzielę, 15 lipca, skończyłaby roczek. Dzisiaj pod zarzutem zabójstwa aresztowano jej matkę – Katarzynę.
 • 2012-07-13 13:40 | reader

  Prawo serii

  Ciekawe co jest przyczyna seryjnych spraw:
  - wybuchy gazu w domach
  - ludzie spadajacy do szybów wind gdy kabiny nie było za drzwiami
  - katastrofy niewielkich samolotów
  teraz fala zabujczych matek, jaka będzie nastepna ?
 • 2012-07-13 20:47 | Cisza

  Re:Matka Madzi aresztowana. Zabiła córkę?

  Nie przesadzałabym z epatowaniem zjawiskiem "fali" dzieciobójstwa. Szymonek zginął w 2010r., Madzia w 2012r. To co wstrząsa, to bez wątpienia fakt, że te dzieci zginęły i to okrutną śmiercią.
  Zastawia natomiast, na ile zdarzenia bicia, katowania czy zabójstw dzieci są wynikiem zwiększenia wykrywalności tych przestępstw, naszej zwiększonej czujności czy zwiększenia się liczby takich zdarzeń. W każdym razie sprawcami tych zdarzeń są rodzice urodzeni po stanie wojennym, wychowani w latach 90. Kto ich wychował, na jakich zasadach?
  Skąd bierze się brak wrażliwości dzisiejszych rodziców, nieumiejętność poświęcenia się, a czasem zwyczajny brak przezorności czy instynktu samozachowawczego? Dziś można podać dwulatkowi colę (czytaj: płyn usuwający rdzę), wozić po mrozie bez rękawiczek, w upale bez czapki, można przed domem zmajstrować nieogrodzony basen, a w mieszkaniu hodować (pół)rasowego psa- zabójcę... A może winien jest sposób postrzegania /traktowania rodzicielstwa przez społeczeństwo, przez wszyskie jego warstwy, płcie, wiek, wykształcenie, poglądy.
 • 2012-07-14 09:05 | manjaa

  Wielu rodziców robi swoim dzieciom krzywdę

  Np. nie mają czasu dla dziecka i robią mu tylko prezenty w zamian za brak wychowania lub wyręczają we wszystkim, czyli nie obarczają żadnymi obowiązkami, bronią go przed złymi nauczycielami, palą w samochodzie przy dziecku, mogłabym długo wyliczać zachowania, które są normalne i dopuszczalne, nie jakaś patologia.
 • 2012-07-14 10:09 | darcy25

  Re:Matka Madzi aresztowana. Zabiła córkę?

  W ostatnim numerze Polityki ukazał się wywiad z profesorem Bohdanem Wasilewskim, psychiatrą o kondycji psychicznej naszego społeczeństwa. Może sprawa Madzi to znak naszych czasów? Może rzeczywiście stajemy się coraz bardziej agresywni i reagujemy coraz gwałtowniej? A przecież najłatwiej rozładować swoje frustracje na kimś słabszym.
 • 2012-07-14 14:53 | lll

  Re:Matka Madzi aresztowana. Zabiła córkę?

  Proszę sobie wyobrazić, co robiono z dziećmi w czasach średniowiecza lub bliżej, w XIX wieku i nikt o niczym nie wiedział. Po porostu, żyjemy w czasach, w których coraz trudniej ukryć się przed drugim człowiekiem. Zło zawsze było, ale bardziej ukryte. I dobrze, że jako społeczeństwo piętnujemy takie zachowanie. Nasze czasy może i nie są dobre dla ludzi, ale i tak jest lepiej niż było. Oczywiście nie wszędzie i nie tak samo.
 • 2012-07-14 16:16 | Alicja100

  Re:Matka Madzi aresztowana. Zabiła córkę?

  Prawie co tydzień ginie jakieś dziecko, często z rąk rodziców albo opiekunów i wcale mnie to nie dziwi. Nie wszyscy chcą mieć dzieci. Dziecko wtedy jest zawadą. Ale w naszym państwie muszą je mieć. Ustawa antyaborcyjna, droga antykoncepcja, zakaz sterylizacji. Dzieci rodzą się w rodzinach które i tak mają kłopoty z biedą, alkoholem, z nieporadnością życiową. Pomocy systemowej dla takich rodzin nie ma żadnej. Ale jest po bożemu. Bóg dał i Bóg wziął( z małą pomocą) więc o co chodzi? Teraz jeszcze trzeba uniemożliwić rodzenie tym którzy marzą o dziecku i zakazać in vitro.
  Dzieci w rodzinach zastępczych coraz to więcej a w sierocińcach ich też nie ubywa. Do adopcji najczęściej się nie nadają.
  Ale kogo to obchodzi? Byle było po bożemu.
 • 2012-07-14 20:04 | ewkas

  Re:Matka Madzi aresztowana. Zabiła córkę?

  Szkoda, że biegli nie są w stanie ustalić, kiedy właściwie zginęła Madzia. Jeśli byłoby to przed buszowaniem jej rodziców w internecie w poszukiwaniu cen trumienek i wysokości zasiłku pogrzebowego, to niewinność Bartka nie jest tak oczywista, jak twierdzi Rutkowski.
 • 2012-07-15 12:20 | darcy25

  Re:Matka Madzi aresztowana. Zabiła córkę?

  Znowu świeci gwiazda Rutkowskiego ;););)
  Wywiady, komentarze, "5 minut dla fotografów" :P
 • 2012-07-15 13:41 | Klopfer

  Re:Matka Madzi aresztowana. Zabiła córkę?

  "Może to nie sąd zdecyduje o dalszych losach Katarzyny W., ale zespół biegłych psychiatrów i psychologów."

  Zespół biegłych psychiatrów i psychologów, powinien pochylić się nie nad losem Magdusiowej mamusi, ile nad krajem (państwem!), w którym tego typu hece-jasełka, są w ogóle możliwe!

  PS
  A´ propos, ten 007-Krzychu już siedzi?!
 • 2012-07-15 14:59 | stary klecha

  Re:Matka Madzi aresztowana. Zabiła córkę?

  Wiele miesięcy zajęło organom ścigania dojście do wniosku oczywistego. Matka zabiła.
  Mało się wspomina, że była to matka nowoczesna, "wyzwolona". Oprócz tańców na rurze, podobały jej się wolne związki i łatwe życie bez zobowiązań. W normalnym kraju ta pani już od kilku miesięcy byłaby tylko koszmarnym wspomnieniem.
 • 2012-07-16 13:40 | ganna

  Re:Matka Madzi aresztowana. Zabiła córkę?

  zgadzam się, może warto przy okazji takich tragicznych zdarzeń poruszyć kwestie antykoncepcji czy aborcji... Jak widać nie każda kobieta nadaje się na matkę, nie każda chce nią być, więc może zaczniemy w końcu rozmawiać jak umożliwić kontrolę narodzin takim osobom? Bez wmawiania, że pigułka to grzech... To chyba mniejsze zło niż...
 • 2012-07-16 13:49 | Tenno

  Re:Matka Madzi aresztowana. Zabiła córkę?

  Znaczy w Katolandii?
 • 2012-07-16 19:50 | m.

  Re:Matka Madzi aresztowana. Zabiła córkę?

  Stary klecha zapomnial , ze rodzice Madzi poznali sie w OAZIE
 • 2012-07-17 14:41 | asr1

  gdzie byli ojcowie ???

  Najbardziej zadziwia mnie to, ze wszyscy mają pretensje do matki ale nikt do ojców ??. Są kobiety które nie nadają się na matki, są złe i okrutne i jakoś nie słyszałem aby ojciec dziecka powiedział : kobieto ty mojego dziecka wychowywać nie będziesz , rozwodzę się, idę do sądu po opiekę i ja wychowam dziecko. Jaki wniosek : jest tak straszliwa presja na kobiety aby były matkami polkami, że nie mają odqwagi powiedzieć : nie !! ja urodziłąm ale na matkę się nie nadaję - zajmij się dzieckiem ty a te jełopy w spodniach gdzie są ???
 • 2012-07-18 14:09 | stary klecha

  Re:Matka Madzi aresztowana. Zabiła córkę?

  jest tak straszliwa presja na kobiety aby były matkami polkami, że nie mają odqwagi powiedzieć : nie !! - a kim mają być? Matkami Ukrainkami, Matkami Hiszpankami? Jednocześnie kobiety radzą sobie z ta "presją" znakomicie - jeden z najniższych wskaźników dzietności w Europie.

  Rodzice Madzi poznali się podobno na spotkaniach wspólnoty Tebah dla zdemoralizowanej młodzieży. Widać nie pomogło.
 • 2012-07-18 22:29 | Negortin

  Re:Matka Madzi aresztowana. Zabiła córkę?

  A co spaliliby ją na stosie ?
  W normalnym kraju oskarżony jest niewinny dopóki
  jego wina nie zostanie udowodniona przed sądem.
 • 2012-07-18 22:35 | Negortin

  Re:Matka Madzi aresztowana. Zabiła córkę?

  problem polega na tym, że w zdecydowanej większości wypadków
  sąd przyznaje opiekę nad dzieckiem matce.
  Wyjątki się zdarzają, ale są naprawdę nieliczne.
  Sytuacja ojca w takim układzie jest naprawdę trudna.
  Nie bronię tu ojca Madzi, bo nie wiem jaki był jego udział,
  mówię o ogólnej sytuacji ojca będącego w związku z kobietą,
  dla której dziecko stanowi niepotrzebny balast.