Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Brak perspektyw dla młodych ludzi...za to kolega kolegi jest nadal moim kolegą...

(2)
2012-08-13 08:54 | Madzica11
Na 2 mln zarejestrowanych w czerwcu bezrobotnych aż 216 tys. stanowiły osoby z dyplomem wyższej uczelni. Podnosząc wiek emerytalny, rząd PO - PSL blokuje miejsca pracy młodym ludziom, wśród których - szczególnie z wyższym wykształceniem - drastycznie wzrasta bezrobocie.

Najnowsze dane statystyczne wyraźnie pokazują, że radykalnie wzrasta liczba młodych Polaków posiadających wyższe wykształcenie, a niemających pracy. Liczba bezrobotnych z tej grupy nigdy wcześniej nie była tak wysoka.

W końcu czerwca w urzędach pracy zarejestrowanych było blisko 2 mln bezrobotnych. To 8 proc. więcej niż rok wcześniej. Wśród nich ponad 216 tys. miało dyplom szkoły wyższej. Aż 66 tys. spośród absolwentów uczelni szukało pracy ponad rok, a 26 tys. - ponad dwa lata.
Ta trudna sytuacja młodych ludzi na rynku pracy wynika z braku polityki zatrudnienia, która powinna być prowadzona przez państwo” – wyjaśniła socjolog.

Przypomniała, że minister finansów Jacek Rostowski (PO) zgodził się przeznaczyć zaledwie 500 tys. zł, tj. 15 proc. z Funduszu Pracy na wsparcie zatrudnienia młodych osób w Polsce. „Państwo w zakresie tworzenia miejsc pracy, wspierania, kierowania zatrudnieniem i wykorzystaniem wysoko wykwalifikowanych zasobów pracy przestało w ogóle działać. Jest to absolutnie ewidentny przykład nieodpowiedzialności rządu, który nie podejmuje żadnych pozytywnych działań, by to zmienić” – podkreśliła.

Miejsca, które można by było zwolnić dla ludzi młodych, po wprowadzeniu ustawy wydłużającej wiek pracy pozostaną „zajęte” przez osoby w wieku emerytalnym. Jak zauważyła prof. Hrynkiewicz, rząd Donalda Tuska i jego partia znajduje tematy zastępcze, po to, by nie pokazywać nieudolności swojej władzy".
Ale są wyjątki od reguły i niektórym na "Zielonej Wyspie" żyje się całkiem nieźle;)
"okazało się, że Michał Tusk, mimo tego, że otrzymał pracę bez konkursu w porcie lotniczym w Gdańsku (spółce samorządu województwa pomorskiego i przedsiębiorstwa Polskie Porty Lotnicze) za 5,5 tysiąca brutto (a więc jak dla początkującego pracownika - duże wynagrodzenie), nie mając do tego przygotowania merytorycznego (z wykształcenia jest socjologiem, a wcześniej pracował w gdańskim oddziale Gazety Wyborczej), równocześnie podjął pracę dla linii lotniczych OLT Express (tym razem za 5,5 tys +VAT miesięcznie), stwarzającą klasyczny konflikt interesów.

W porcie lotniczym zajmował się pozyskiwaniem kontrahentów, a więc właśnie kolejnych linii lotniczych, a w OLT Express doradzał jak obniżyć koszty korzystania z infrastruktury lotniskowej w portach do których te linie latały czyli mówiąc wprost działał na niekorzyść swojego pierwszego pracodawcy".