Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Polska oszustwem stoi

(6)
2012-08-15 14:12 | wdajcz


Chciwość jest główną siłą napędową obrotu gospodarczego we współczesnym świecie, a oszustwo jednym z najskuteczniejszych sposobów alokacji wytworzonych dóbr.

Każdego dnia media bombardują nas wiadomościami o perfidnych przekrętach układających w łańcuch napędowy utrzymujący w ruchu system społeczno-gospodarczy Zachodniego Świata. W dążeniu do globalizacji i maksymalnej wolności obrotu gospodarczo-finansowego doszło do sytuacji, że nawet jeśli coś jest zabronione też jest dozwolone. Oznacza to nie mniej jak ciche przyzwolenie polityków na jawne funkcjonowanie podmiotów, niedwuznacznie stosujących zabronione prawnie metody i rozwiązania, zmierzające do umyślnego wprowadzenia w błąd i wykorzystania naiwności ludzkiej do pozbawienia bliźnich owoców ich własnej pracy.

Kochaj bliźniego swego jak siebie samego. Ta druga część najważniejszej z chrześcijańskich zasad choć bywało, że funkcjonowała na zasadzie pustego sloganu, to jednak była w życiu społecznym obecna. Dziś wyrugowało ją całkowicie prześmieszne powiedzonko „ kasa misiu, kasa”, rozpowszechnione swego czasu przez pewnego, dowcipnego we własnym mniemaniu selekcjonera piłkarskiej reprezentacji. – Jaki stan konta taki stan ducha – ten slogan reklamowy znanego banku jeszcze lepiej odzwierciedla stan umysłu przeciętnego mieszkańca naszego kraju, usytuowanego w górnej strefie średnich stanów materialnego sukcesu, któremu głos sumienia i etyczny kodeks zastępuje teraz zasobność rachunku bankowego.

Po dwudziestu latach przemian ustrojowych oszustwo urosło do rangi naszej, sztandarowej cechy narodowej. Polacy wzięli sprawy w swoje ręce i szybko nauczyli się osiągać osobiste korzyści wszelkimi dostępnymi środkami, nie próżnując nawet podczas letniej kanikuły. Jak grzyby po deszczu pojawiły się w kraju biura podróży z niecnym zamiarem oskubania spragnionych egzotycznych wrażeń turystów, chcących poznać siłę swoich pieniędzy w luksusowych, zagranicznych kurortach. W pełni lata przelała się przez krajowe media fala sensacyjnych newsów o masowej upadłości tych placówek, wcześniej ani chybi zaplanowanej przez łepskich właścicieli. Jest wielce prawdopodobne, że wśród porzuconych na pastwę losu wczasowiczów było całkiem sporo takich, którzy pieniądze na zagraniczne wojaże także zdobyli niezbyt uczciwie.

Tego typu hochsztaplerka to jednak mało szkodliwy margines wobec ośmiornicy nazywanej eufemistycznie sektorem finansowym. Nigdy w dziejach oligarchia finansowa nie miała tak wielkiego wpływu na losy całej, ludzkiej populacji. Banki szeroko rozwinęły swoje macki w formie niezliczonej ilości oddziałów i filii, trzymając w mrocznym uścisku lwią część obrotu pieniężnego. Żadna transakcja dokonywana wyemitowanym przez nie pieniądzem plastikowym nie może się odbyć bez ich pośrednictwa, za które płacimy stale rosnący haracz. Łatwy, szybki i obfity zysk z finansowych transakcji zwabił całe zastępy cynicznych cwaniaków i hochsztaplerów, którzy rejestrując parabankowe firmy łapią w zastawione przy pomocy prawników pułapki naiwnych klientów, kusząc ich przy pomocy bajecznych reklam mirażem krociowych zysków z zainwestowanych oszczędności, lub oferując szybkie pożyczki na super lichwiarski procent.

Ten oszukańczy proceder szerzy się bez rozgłosu, niczym złośliwy nowotwór przerasta zdrową tkankę społeczną. Z czasem jednak patologia daje znać o sobie, kiedy któraś z piramid finansowych osiąga stan krytyczny i przystępuje do realizacji zysków, a wtedy ciułacze budzą się ze słodkiego snu o zyskach z ręką w nocniku. Afera Amber Gold to kolejny dzwonek alarmowy sygnalizujący rozwój gangreny, toczącej ogarniętą szaleństwem konsumpcjonizmu współczesną Polskę. Niestety jak dotąd tego typu ostrzeżenia nie będą w stanie wygenerować korzystnych zmian systemowych, dopóki poszkodowani usiłują ratować się na własną rękę, szukając bezskutecznie ocalenia każdy z osobna, przed ostateczną utratą zdefraudowanych im przez eleganckich finansistów pieniędzy. Zmianę złodziejskiego systemu na bardziej przejrzysty i w miarę uczciwy można osiągnąć tylko przez zbiorowe wystąpienie oburzonych obywateli, przeprowadzone z siłą tajfunu.


Fundamentem tego chorego systemu jest sojusz pławiącej się w luksusie oligarchii finansowej z klasą polityczną, wspomagany przez zarabiających krocie na oszukańczych reklamach właścicieli mediów i posłusznych im dziennikarzy. Beneficjenci tego systemu okopali się przy pomocy ordynacji wyborczych, ustaw, rozporządzeń i immunitetów sądach, prokuraturze, urzędach centralnych, samorządowych, zakładach i placówkach budżetowych, agencjach rządowych oraz osławionych spółkach skarbu państwa. Wykonywanie zadań publicznych przez aparat państwa schodzi systematycznie na dalszy plan, ustępując miejsca roli utrzymywania obficie zaopatrzonego żłobu, na potrzeby rządzących elit oraz ich zaplecza rodzinno-kumoterskiego. Ze światem gospodarczo-finansowym łączą te oazy stabilizacji i dobrobytu silne więzy korupcyjne.
 • 2012-08-16 15:42 | kaminiak33

  Re:Polska oszustwem stoi

  Nasze państwo ma swoich obywateli gdzieś !!!! Gdzie , o tym tu http://forum.e-polityka.pl/topics6/kiedy-oszust-dziala-legalnie-vt4732.htm
 • 2012-08-16 15:57 | kaminiak33

  Re:Polska oszustwem stoi

  Nasze państwo ma swoich obywateli gdzieś , gdzie , tu na Forum Polityczne e-Polityka.pl w temacie "Kiedy-oszust-dziala-legalnie"
 • 2012-08-16 23:10 | kaminiak33

  Re:Polska oszustwem stoi


  Politycy i wszyscy związani z partiami (cały ten system ), od sprzątaczki do posła przez wójtów ,wojewodów, burmistrzów, prezydentów miast, marszałków województw i ludzi z administracji w tych urzędach oraz wydatki związane z tym pensje, lokale , samochody itd. Pieniądze ( to miliardy w skali roku) ,na utrzymanie tego wszystkiego płacimy my. Ci ludzie pełnią służebną rolę w naszym kraju ( nie mylcie tego ze służbą) , tylko czy nas stać na taką służebność. To wygląd tak jak byśmy w swojej rodzinie zatrudnili kogoś do pomocy ,tylko jeśli ta pomoc kosztuje nas tyle co zarabiamy ,a na dodatek z „ usług” musimy korzystać przez całe życie i nie możemy zwolnić ”pomagającego” , możemy go tylko zastąpić ( wybory) . Na zarobki „ pomagającego” też nie mamy żadnego wpływu bo on sam nie pytając nas czy nas na to stać czy nie ustala sobie pensję. A jeszcze do tego „pomagający” ustala zady (ustawy, prawo, przepisy itd.) , które nie pozwalają nam zrezygnować z jego usług .
  To wymyślił ktoś kto chciał mieć władzę nad ludźmi , pomogli mu w tym „ wybrańcy ludu”, a żeby było śmieszniej pozwolił nam na to głosować i wybierać na jego zasadach .Do tego wszystkiego otoczył się ludźmi którzy pilnują abyśmy przestrzegali te zasady (prawnicy , sędziowie i inni). Oni za pilnowanie tego korzystają z przywilejów i dostają ogromne pieniądze ( od nas). Tych „pomagających” w naszym kraju jest kilkaset tys. ,to jest promil naszego społeczeństw i cała reszta do której należymy i my ,musi zgadzać się z nimi i pracować na nich , a śmiem twierdzić że nawet z.....ać na całe to towarzystwo :evil:

  Głosujecie na nich jakby od tego zależało WASZE życie !!!!
 • 2012-08-21 18:13 | jer-12

  Re:Polska oszustwem stoi

  Polska krok po kroku przeradza sie w "polska republike bananowa", kraj cwierc- i pol-mafijnych powiazan politykow, silnie rozwinietego nepotyzmu, pelnego
  lekcewazenia prawa oraz sprawozdan NIK-u!
 • 2012-08-21 21:17 | kaminiak33

  Re:Polska oszustwem stoi

  jer-12 napisał
  cytat
  "Polska krok po kroku przeradza sie w "polska republike bananowa", kraj cwierc- i pol-mafijnych powiazan politykow, silnie rozwinietego nepotyzmu, pelnego
  lekcewazenia prawa oraz sprawozdan NIK-u! "


  To dlatego , bo pozwalamy na to a

  przecież partie to NIE POWIETRZE można bez nich żyć.

  Politycy też do ODDYCHANIA nam nie potrzebni , to jedno z » Marzeń Szajbusa (6)Partie )

  http://forum.e-polityka.pl/topics1/marzenia-szajbysa-6partie-vt4593.htm

  _________________

  Moja determinacja , żeby to zmienić, jest tak WIELKA jak nasze DŁUGI.
  Zostawmy naszym dzieciom nie tylko wolność i długi, zostawmy im normalność.
  http://www.forum.polityka...opic.php?t=5249
  Propozycja sprawiedliwego systemu emerytalnego.