Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Dwa lata Komorowskiego

(26)
Bronisław Komorowski sprawuje prezydencki urząd trochę tak, jakby został wybrany przez parlament, a nie w wyborach powszechnych. Czyli dość kameralnie. Nie musi to być wada, ale powraca pytanie, czym w Polsce ma być prezydentura.
 • 2012-08-18 20:04 | jurganovy

  się rozpędza

  Prezydent się rozpędza.
  Myślą generalissimusa oraz myślą martyrologiczną (?)

  Gdyby również myślą ,nawet myśliczką,o kosztach bizantyjskiego dworu.
 • 2012-08-19 20:41 | bolec

  Re:Dwa lata Komorowskiego

  700 osób zatrudnionych w Pałacu, flotylla 80 samochodów, budżet 170 mln rocznie ... pytam się po co? Jaki jest sens istnienia tego urzędu, pomijając jego bizantyjski charakter, który nijak nie przystaje do jednego z najbiedniejszych społeczeństw w Europie ... groteska!
 • 2012-08-20 09:48 | zet

  Re:Dwa lata Komorowskiego

  Kancelaria przedwojennego prezydenta zatrudniała 20 pracowników. Masowość w obsadzaniu różnych urzędów, przyswojona z Rosji sowieckiej, ciągle nas nie opuszcza.Nawet sejm mamy liczebnie większy od amerykańskiego kongresu.
  Politycy PO widzą doskonale,że składanie obietnic przedwyborczych jest o wiele łatwiejsze od ich wypełnienia.
 • 2012-08-21 21:47 | kaminiak33

  Nie ważne kto rządzi

  Nie ważne kto rządzi "Kowalskiego" to nie powinno obchodzić , jemu zależy na kilku sprawach i te muszą być załatwione ponad podziałami , a do tych spraw należy między innymi służba zdrowia , emerytury , możliwość pożyczania kasy na takich zasadach jakie mają posłowie

  http://www.se.pl/wydarzen...-20_249476.html

  , reszta to sprawa partii tych z lewa i z prawa jeśli nie mogą się dogadać to niech się nawet pozabijają "Kowalski" nie będzie po nich płakał , a od siebie dodam ch.... im na grób

  Możecie powiedzieć , żeby tak było potrzebna jest dyktatura

  Dla mnie to może się nazywać i dupa , a każdy ma takiego dyktatora na jakiego zasługuje , jak jest idiotą to wybierze idiotę . Najważniejsze przy wyborze są zasady do których ten wybrany musi się dostosować , a wtedy nawet jak wybierzemy złodzieja , oszusta , możemy go odwołać nie tak jak jest teraz , wybieramy i nawet oszukiwani , okradani nie mamy nic do powiedzenia , bo oszust itd ustalił zasady , które pozwalają na jego bezkarność

  To powinno być tak jak w rodzinie

  POLSKA TO TAKA WIELKA RODZINA , przynajmniej tak powinno być

  Nie bójmy się tych zmian , gdyby ludzkość obawiała się jakichkolwiek zmian do tej pory zamiast latać w kosmos latali byśmy z gołymi dupami. Nie pozwólmy dalej decydować o naszym życiu małej garstce ludzi , oni zawsze będą przeciwko jakimkolwiek zmianom .

  _________________

  Moja determinacja , żeby to zmienić, jest tak WIELKA jak nasze DŁUGI.
  Zostawmy naszym dzieciom nie tylko wolność i długi, zostawmy im normalność.
  http://www.forum.polityka...opic.php?t=5249
  Propozycja sprawiedliwego systemu emerytalnego.
 • 2012-08-22 12:39 | axiom1

  Re:Dwa lata Komorowskiego

  Nawet brytyjska krolowa z calym dworem kosztuje mniej.

  Stanowisko prezydenta w Polsce jest fikcyjna posadka. Jedna z form okradania polakow przez partyjny motloch.
 • 2012-08-22 15:32 | Mieczysław S.Kazimierzak

  Re:Dwa lata Komorowskiego

  Komfort sprawowania władzy.
  Wynika on z wiary w EKONOMIĘ POLITYCZNĄ,która bazuje na kolejnej utopii.
  Intuicyjnie dawano wiarę,że w obiegu pieniądza strumień zasilający RP jest większy od wyprowadzanego.Nie wiadomo,w którym momencie sytuacja się zmieniła,bo wyprowadzanie musiało być większe.
  Pomieszanie z poplątaniem sprawia,że nikt społeczeństwu nie przedstawia zmian dotyczących obiegu pieniądza na wzór wykresu Snakey'a dla obiegu wody.Patologiczne strumienie same mówią za siebie i proszą się o zmianę EKONOMII POLITYCZNEJ.
  ZABAWA W POLICJANTÓW I ZŁODZIEJ trwa w najlepsze,a reżyseruje ją CYWILIZACJA PODWÓJNEJ MORALNOŚCI przy koalicyjnej gabinetowo-prezydenckiej zgodzie.
 • 2012-08-22 15:48 | Krul Bronisław I Wąsaty

  Re:Dwa lata Komorowskiego

  jest czwartym z kolei, który nie dorósł do swego urzędu, całkowicie zresztą zbędnego.
 • 2012-08-22 16:39 | Klopfer

  Czwartym z kolei?

  Fajnie, ale dlaczego "czwartym"?

  Moja lista jest zdecydowanie "długiejsza"!
 • 2012-08-22 18:16 | ankal

  Re:Dwa lata Komorowskiego

  zbędne trwonienie środków w Afganistanie, łamanie praw i wolności w Polsce, (vide wczorajszy wyrok Sądu w Środzie Wielkopolskiej skazujący 62-letniego emeryta za wpisy w internecie pod adresem polskiej misji w Afganistanie. Prymitywizm, brak elementarnego kręgosłupa zasad, zbędny żyrandol dla Polaków! Aktualnie- jestem osobą pozwaną z art. 212 kk o znieważenie go za udział Polaków w wojnach na Bliskim Wschodzie.
 • 2012-08-22 21:27 | Andrzej

  Re:Dwa lata Komorowskiego

  Chwała Bogu, że Komorowski, a nie Kaczyński.
 • 2012-08-22 22:06 | Chodziło o czwartego prezia z kolei

  Re:Dwa lata Komorowskiego

  wybranego w wyb. powszechnych.
 • 2012-08-23 01:31 | max

  Krul Bronislaw Bul I herbu tarcza....

  oto czym sie wslawil nasz Krul Bronislaw I herbu wlasna Tarcza:
  slaboscia umyslowa, od intelektualnej po eurdycyjna i ortograficzna;

  brakiem klasy: przywlaszczeniem tytulu hrabiego, manier,obycia, kulturalnego zachowania: zabranie kieliszka z przed nosa krolowej szwedzkiej i wzniesienia toastu, wizyta Angeli Merkel - "hrabia" siada pierwszy nie troszczac sie o oslupiala Angele, wizyta Sarkozy - Sarkozy moknie na deszczu ale nasz "hrabia" stoi pod parasolem, polgodzinne spoznienie na papieska audiencje, sugerowanie prezydentowi Obamie ze pani Obama moze byc niewierna;

  moze najlepiej jak nasz krul zajmie sie polowaniami, bo na tym podobno zna sie dobrze i nie pokazywac publicznie zeby znowu nie dal czadu!!!:-)
 • 2012-08-23 03:11 | max

  Re:Dwa lata Komorowskiego... humoru nigdy nie zaduzo

  http://www.fakt.pl/Kwasniewski-o-wpadkach-Komorowskiego-OSTRO-,artykuly,103604,1.html
 • 2012-08-23 05:27 | Mieczysław S.Kazimierzak

  Re:Dwa lata Komorowskiego

  Chodzi jak rozumiem o boga plemiennego YHWH,temu z pewnością ma kto być wdzięczny.
 • 2012-08-23 05:38 | Mieczysław S.Kazimierzak

  Re:Dwa lata Komorowskiego

  Tu liczba się zgadza.Patrząc na sposób wykorzystania EKONOMII POLITYCZNEJ porównując z Niemcami można jeszcze wyciągnąć i taki wniosek,że :
  Niemiecki mają pastorów jako dobrych pasterzy swojego narodu,
  Polacy mają kapłanów,którzy oddają pole niszczycielom cywilizacji grecko-rzymskiej,bo jesteśmy jej bastionem.
 • 2012-08-23 14:29 | murator

  Re:Dwa lata Komorowskiego

  Pozdrowienia i zapytania o faktów dotyczących molestowania za trafne określenia "pokojowych misji" zdegenerowanych do roli najemników żolnierzy WP.
  Polska zdaje sie nadstawiac d...y za możnych tego świata zapominając o gwarancjach Zachodu w 1939 ! Kretyńskie wystąpienia eksperta od oblatywania drzwi od stodoly są tylko dodatkowym upokorzeniem. Nie zmieni tego pisany wazeliną artykulik red. Paradowskiej.

  PS.
  Ciekawym kiedy to polskie wladze wystąpią o ekstradycję Stefana Michnika - prawdziwego zbrodniarza. Napastować korzystających z konstytucyjnie gwarantowanej wolności slowa najprościej...
 • 2012-08-23 14:47 | żyga

  Re:Dwa lata Komorowskiego

  Po latach świetności prezydenta wszech-czasów ,okropnie trudne życie następcy.Co nie zrobin -żle.Jak nie urok to sraczka.Jedni patrioci chcą monarchii, drudzy likwidacji urzędu.Jak milczy groza,jak coś powie a nie daj boże napisze jeszcze gorsza poruta.A ja Go wybierałem i nie zawiodłem się.I jako ateusz dziękuje swoim rodakom za to że uczynili to samo.W opatrzność boską bowiem nie wierzę,bo zabrakłojej pamiętnego kwietnia,.
 • 2012-08-23 15:42 | szczery - dla wspólnego dobra

  trocha szczerych slów :

  > Widać, że prezydenckie zaplecze nie podgrzewa konfliktów.

  > Nie jest więc prezydent wojownikiem szarpiącym polityką,
  > raczej gładzi kanty.


  Nie wiem, o czym jest ten artykul, ale u nas na G.Slasku jest bardzo wielkim rozczarowaniem. Wielu ludzi na niego wscieklych, dla niektórych nawet persona-non-grata. 3/4 ludzi mu nie ufa, a podejrzewa o wszystko mozliwe. Glównie o antyslaskosc i niedemokratycznosc.

  Komorowski powinien byc mezem stanu, neutralnym, demokratycznym, europejskim, nowoczesnym. Noi prezydentem wszystkich obywateli.

  A niestety, jest polskim nacjonalista, prowincjuszem, politykiem uprawiajacym aktywnie lokalne intrygi, mieszajacym sie do codziennej polityki, malo co rozumiejacym.

  Przeciwko autonomii, przeciwko, jezykowi, przeciwko koalicji, przeciwko wielokulturowosci, przeciwko etc.

  Sorry, ale "komoruski hrabia, jak czesto jest u nas nazywany, juz od poczatku obrazal Slazaków, sklócal, upraszczajac nasza historie, krytykujac nasza wole (np. wyborców), wyrazal sie negatywnie o samorzadnosci itp.

  Zaczelo sie na Barbórce w Bieruniu, potem Góra Sw.Anny itp. itd., a ostatnio Opole i Katowice. Pozatem wszyscy dobrze wiedza, ze ohydnie ingeruje i spotyka sie w beskidzkim zameczku z (czesciwo wcale nie) slaskimi politykami, gdzie umawiaja sie, jak "ratowac polska racje stanu" (tzw. skoncertowana kampania). Jest to skandal, bo nie ma to nic wspólnego z demokracja, tolerancja itp. ! JEGO(sic) woejwoda i wicewojewoda naleza do najbardziej nielubianych, pogardzanych, mimo ze praktycznie niewidocznych i pasywnych (ich aktywnosc polega glównie na pisaniu raportów do centrali) "polityków", obych - co tez gra wazna role, ale tez obco myslacych.

  Nieprzypadkowo tak jest, ze "odwiedzajac" ("nawiedzajac") nas przyjezdza praktycznie bez zapowiedzi, wystepuje przed samymi swoimi, dostaje swoje fotki z orkeistra górnicza i pa. Jest mu znany fakt, jak malo jest u nas lubiany, i dlatego jego doradzy radza mu sie dobrze kryc. Ogólnie uwazany jest za ignoranta, aroganta, intryganta i przedstawiciela "kongresowego" centalizumu, egoizmu, egocentryzmu, kolonializmu.

  To skandal, zeby z zawodu historyk i wieloletni polityk byl takim malym, brzydkim krasnoludkiem z 19-tego wieku....... szkoda, wielka szkoda. (Glównie dla Polski, bo Slask sobie poradzi.)


  Jesli ten artykul jest Waszym zdaniem w porzadku, to moge sobie tylko tak wytlumaczyc, ze PL i SIL to dwa zupelnie rózne systemy (m.in. wartosci, etosu, estetyki ), swiaty, cywilizacje. Co by nie bylo dla mnie niczym nowym. Ale zaskakuje mnie ten pozytywny, prawie ze niekrytyczny ton.

  W kazdym razie odnosnie Sprawy Slaskiej pan Komoroski szkodzi - Slaskowi, Polsce, Unii. Pytajcie Slazaków (tych swiadomych, wyedukowanych, obserwujacych, dyskutujacych, dzialajacych, oczekujacych, majacych uzasadnione nadzieje), a nie malujcie idyli. Bo konsekwencje sa powazne, p.Komorowski istniejace napiecia i stwarza nowe, dlatego wieeele osób u nas mówi, ze nie jest (juz) naszym prezydentem, naszym reprezentantem. I regularnie nie jesttez grzecznym gosciem..... fe.
 • 2012-08-23 17:59 | Danka

  Re:Dwa lata Komorowskiego - to mało , czy dużo ?

  Czy wsasalizm Polaków jest cechą narodową , czy tylko piętnem elit ?
  Fiodor Dostojewski to zauważył i opisał.
  Polska w okresie ostatnich 20 lat zupełnie straciła twarz i skundliła się
  okropnie jako wykonawca poleceń wysyłanych SMS-ami przez nowych właścicieli świata. Wzorcowym wasalem okazał się "przebieraniec" tow.Kwaśniewski, ale kolejni prezydenci są uczniami tego wzorcowego modelu.
 • 2012-08-23 18:05 | Mati

  Re:Dwa lata Komorowskiego

  Ale w wyborach na Śląsku znowu dostanie 70%... Drogi kolego, pewnie taki z ciebie Polak i Europejczyk że nie potrafisz zaśpiewać hymnu czy też roty (a reagujesz na nie jak chorzowscy kibole podczas finału pucharu Polski). Więc nie głosuj w wyborach powszechnych, głosuj w wyborach samorządowych na RAŚie i inne autonomiczne pierdółki polityczne, chodź na mecze FC Kattowitz i bądź sobie dumnym Ślązakiem. Twoi dziadowie walczyli, żeby Śląsk był z Polską i myślę, że wstydziliby się za takiego geniusza współczesności. PO szanowała Ślązaków ale nigdy nie mówiła, że będzie w sposób nagły rozszerzać Im autonomię. Do tego muszą dorosnąć wszyscy także Ślązacy.
 • 2012-08-24 00:20 | Drogi Maxiu:

  Re:Dwa lata Komorowskiego

  SPRZED nosa.
 • 2012-08-24 12:20 | max

  Re:Dwa lata Komorowskiego

  dziekuje :-), moze glupie wyjasnienie, ale w przeciwienstwie do "hrabiego" od 25 lat nie mam do czynienia na biezaco z jezykiem polskim, nie jestem na piedestale i nie sprawuje zadnej funkcji panstwowej.
 • 2012-08-24 15:38 | Francik

  nie wiesz, ale gadasz, jestes prawdziwym Polakiem

  Co ty wiesz o Slasku ? Tyle co twoi rodzice.
  A ci nam na Slasku nawet górnikom kolory 'pióropusza' polonizowali.

  Biedny absolwencie girkowskiej (Gierek - nieSlazak!) podstawówki, karmiony propaganda, filmikami i polskimi produkcjami typu TVP "tzw.Historia". A wszystko pokrapiane woda swieceona, przy akompaniamencie nacjonalistycznego kukuryku. A przy tym ta bigiteria i swietobliwosc. I ta chorobliwa egocentrycznosc, Polska mesjasz(yki)em narodów, gloria-victowira, a przede wszystklim ta nieuleczalna nienauczalnosc - wy tkwicie jeszcze w naprawde XIX-tym wieku, zadne urlopy w Tunezji czy nowe samochodziki wam nie pomoga, a reszty Europy nie zmyla.

  Niestyt, ale nadzieje pokladamy juz tylko w wasze wnuki, bo wasze dzieci, to jeszcze za wczesnie (a dla nich juz za pózno). Smutne, ale prawdziwe.
 • 2012-08-24 15:40 | Francik

  Re:Dwa lata Komorowskiego

  Co ty wiesz o Slasku ? Tyle co twoi rodzice.
  A ci nam na Slasku nawet górnikom kolory 'pióropusze' polonizowali.

  Biedny absolwencie gierkowskiej (Gierek - nieSlazak!) podstawówki, karmiony propaganda, filmikami, lektura "wprost" i polskimi produkcjami typu TVP "tzw.Historia". A wszystko pokrapiane woda swieceona, przy akompaniamencie nacjonalistycznego kukuryku. A przy tym ta bigoteria i swietobliwosc. I ta chorobliwa egocentrycznosc, Polska mesjasz(yki)em narodów, gloria-victoira, a przede wszystklim ta nieuleczalna nienauczalnosc - wy tkwicie jeszcze w naprawde XIX-tym wieku, zadne urlopy w Tunezji czy nowe samochodziki wam nie pomoga, a reszty Europy nie zmyla.

  Niestet<, ale nadzieje pokladamy juz tylko w wasze wnuki, bo wasze dzieci, to jeszcze za wczesnie (a dla nich juz za pózno). Smutne, ale prawdziwe.
 • 2012-08-24 15:44 | ELWIRA

  nie kapuje (choc próbuje)

  A co, Europejczyk powinien potrafic zaspiewac "Rote" ? D
  A "Boze cos Polske" i "Maryjo królowo Polski" tez ? DD
  H m m m m m m m, ciekawe.

  A to z ta walka o ta, zeby byc z Polska, to sie osmieszasz. Przykladowo, poczytaj chocby o akcji "Wawelberg" - tylko 1 z tych 46 terrorystów byl Slazakiem (pokazywal) droge.
 • 2012-08-29 14:09 | Maria Cunitz

  stare, ale aktualne

  " Ziemie odzyskane dostaliśmy wzorowo i po mistrzowsku zagospodarowane przez Niemców. Jeszcze i dziś wszystko, co tam jest, resztka niemieckiej cywilizacji, tchnie ładem, zamożnością, szczęśliwością ludzi, których nawet podły system hitlerowski nie zdołał uczynić zdeprawowanymi nędzarzami. Żeby zjednać sobie autochtonów tych ziem, winniśmy byli przyjść tam nie z wrzaskiem o końcu nędzy kapitalistycznej, ale z jeszcze lepszą kulturą i cywilizacją, z jeszcze wyższą organizacją życia, z jeszcze większą szansą na zamożność. A my? Cośmy przynieśli tym ziemiom? Rosyjski brud i smród, polskie bezprzykładne szabrownictwo, zaniedbanie, zdziczenie ogrodów, odłogi, ogonki, biedę, a teraz niemal głód. Boleję nad tym, że to aż tak źle poszło! Taka szansa. Tyle rzeczy naprawdę do wygrania i tak już nie przegrane, ale przesrane! "

  Maria Dąbrowska (Pamiętniki z lat 1950-1954)