Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Pół wieku bez Marilyn

(1)
Mija pół wieku od śmierci Marilyn Monroe. Z pewnością da się wymienić ileś tam aktorek zdolniejszych od niej i piękniejszych, ale to właśnie ona stała się najważniejszą ikoną popkultury.
 • 2012-08-19 16:08 | gregolo

  samo sedno

  Początek artykułu i mocne uderzenie:

  Wcale nie wydaje mi się, by była aktorką w tradycyjnym rozumieniu tego słowa. To, co ma w sobie – ta obecność, światło, niespokojna inteligencja – nigdy nie objawi się na scenie. To coś zbyt kruchego. Tylko kamera może to uchwycić. Tak jak tylko kamera może ukazać poezję lotu kolibra

  wspaniała ocena istoty aktorstwa MM autorstwa pewnej starej aktorki , wspaniały cytat
  Już za samo odgrzebanie tego zdania duże uznanie dla autora