Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

FB stracił połowę wartości

(6)
Kurs akcji najpopularniejszego serwisu społecznościowego na świecie spadł już o połowę od debiutu. A może być jeszcze gorzej, bo niektórym pierwotnym udziałowcom jeszcze nie wolno sprzedawać papierów.
 • 2012-08-20 13:53 | Vera

  Trochę to mało ogólne

  Sprawa nie dotyczy tylko Facebooka, z którego mam przyjemność niekorzystać. Dla wielu ludzi bardziej interesująca jest ucieczka "inwestorów" czyli spekulantów z Groupona i innych takich niby to nowatorskich dzieł. Dalszy przykład to Yahoo. Trochę to przypomina bańkę roku 2000 i nie wiadomo, czy bardziej chodzi o wiarę w innowacje czy spekulowanie na szybki zysk. Dopiero zestawienie tych faktów mogłoby stanowić podstawę ogólnej oceny tego typu trendów i zjawisk. Szkoda, że autorowi nie starczyło fantazji.
  Proponuję przed pisaniem przeczytać artykuł o Grouponie w Sueddeutsche.de
 • 2012-08-20 15:38 | le_mon

  Re:FB stracił połowę wartości

  I jaki to problem? Połowa zera to nadal zero :D
  A że ktoś uwierzył w zapewnienia że FB czy inne Groupony to kopalnia pieniędzy to jego zmartwienie.

  @Vera
  "Trochę to przypomina bańkę roku 2000" Trochę? Przecież to jest kubek w kubek to samo.
  I naprawdę nie trzeba szukać aż w Sueddeutsche.de. Podobne opinie (i nie tylko o Grouponie) można bez problemu znaleźć na polskich portalach zajmujących się tęmatyką IT.
 • 2012-08-20 19:34 | Liderpracy.pl

  Re:FB stracił połowę wartości

  Każdy pisze że nie korzysta z Facebooka, więc aż dziw bierze skąd te wszystkie konta..
 • 2012-08-20 20:21 | jer-12

  Re:FB stracił połowę wartości

  Wielka slaboscia "Facebook'a" jest fakt, iz cala firma (w przeciwienstwie, np. do "Google") bazuje na praktycznie jednym, jedynym pomysle!
 • 2012-08-21 01:14 | Vera

  Groupon

  @le_mon
  Niestety to nie to samo. Polskie artykuły to zwykle donosy o złej firmie i biednym oszukanym Polaku. Z miejsca dane dla prokuratora. Może zresztą prawo zmusza do tego bo to polskie prawo robi z dziennikarzy prokuratorów, którzy muszą udowadniać przed sądem zarzuty. Natomiast obce artykuły (tu niemiecki) starają się przedstawić problem i nadać mu ogólniejszą wartość, naświetlając problem z różnych stron czego w PL nawet śladu. Wystarczy zresztą ocenić jednostronność artykułu.
 • 2012-08-21 07:46 | le_mon

  Re:FB stracił połowę wartości

  @Vera
  To już nie wiem gdzie Pani szukała. Napisałem "na polskich portalach zajmujących się tematyką IT". Może powinienem był dodać słowo fachowych. Wbrew pozorom takie też się zdarzają.
  Natomiast co do różnych onetów, wp i temu podobnych to ma Pani rację.