Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

W takim FUNDUSZU bez pomocy UE

(1)
2012-08-22 14:15 | kaminiak33
Środki z Unii

Nie jestem przeciwnikiem UE , ale entuzjastą na pewno też , jak mawiał klasyk są plusy dodatnie i plusy ujemne tylko nie o nich chciałem mówić .
Tu takie Polaków rozmowy na temat ile wpłaciliśmy do UE http://biznes.onet.pl/sta...age=2&AppID=324 wynika z nich że rządzący nie wysilają się żebyśmy coś na ten temat wiedzieli , czyżby to TAJEMNICA
PAŃSTWOWA

To ogromne pieniądze tylko, że system żeby je wykorzystać powoduje w naszym kraju ogromne zadłużenie, a to z prostego powodu, my nie mamy pieniędzy żeby je wykorzystać. Żeby te środki nie przepadły zadłużamy się bez opamiętania, na tym zarabiają tylko banki. Jeśli uważacie, że jest inaczej to spójrzcie na waszą gminę, miasto w którym żyjecie zobaczycie wtedy jak są zadłużone.

923 miliardy złotych. To nasz dług publiczny. Od czasu kampanii wyborczej przybyło ok 60 miliardów złotych długu.


Zadłużenie do PKB – 56, 7 % ( liczone przez rząd 54 %)
Długi zagraniczne
Zadłużenie krótkoterminowe 57 mld euro
Zadłużenie długoterminowe 190 mld euro

Tu o długu

http://forum.e-polityka.pl/topics4/rece-opadaja-glowa-puchnie-vt4604.htm


A RZĄD ZADOWOLONY wszystko pod kontrolą , nie będę tego podliczał bo mnie szlak trafi .

Pomnik im wszystkim się należy od lewa do prawa , byłoby na co PLUĆ !!!!
Gierka prześcignęli pewnie już kilka razy.

Rządzący robią tak jakby rządzili w innym państwie, patrzą tylko na deficyt budżetowy , jakby długi, które robią gminy i miasta nie dotyczyły Polski.

Gdyby środki, które przyznała dla nas unia były złożone w "FUNDUSZU" z którego moglibyśmy tylko pożyczać (teraz je „dostajemy”)mielibyśmy za co budować bez zadłużania się i mielibyśmy całą tą kwotę przyznaną dla nas (60 mld euro to blisko 240 mld zł, to przecież roczny budżet państwa, z tych pieniędzy mogły by korzystać następne pokolenia po nas.

O to Polska powinna "walczyć" , a nie o stanowiska w UE , dla , w zasadzie to po ch.... nam te stanowiska jak i tak o wszystkim decydują Niemcy i Francuzi

http://img709.imageshack....0/wydatkiue.png

Razem 74,9 mld złotych. Jeżeli przez następne 3 lata - składka wyniesie 15 mld to będzie
74,9 mld + 45 mld = 119,9 mld.

Polska dołoży do dotacji unijnych 45,5 miliarda złotych

http://nczas.com/wazne/po...liarda-zlotych/

Cytat:
"Łączna unijna składka Polski w latach 2007-2013 wynosi około 102 mld zł, czyli 25,5 mld euro, a w samym 2011 roku – 15,7 mld zł. Dodatkowo w ramach składek do Europejskiego Banku Inwestycyjnego oraz Europejskiego Banku Centralnego do tej pory Polska wpłaciła łącznie około 2,5 mld zł. Według Narodowych Strategicznych Ram Odniesienia z 2007 roku, dokumentu przygotowanego przez Ministerstwo Rozwoju Regionalnego, na współfinansowanie projektów unijnych w latach 2007-2013 z krajowych środków publicznych zostanie wydane 11,9 mld euro, w tym 5,9 mld euro z budżetu państwa. Inne wyliczenia podaje Wieloletni Plan Finansowy Państwa na lata 2011-2014, przyjęty przez Radę Ministrów w kwietniu 2011 roku. Zgodnie z nim, w latach 2011-2014 na realizację programów finansowanych z udziałem środków unijnych oraz otrzymywanych od EFTA (których wysokość ma znaczenie marginalne) planuje się przeznaczyć ogółem – poza wydatkami ujętymi w budżecie środków europejskich – kwotę ok. 47,9 mld zł. Na rok 2011 przypada 15 mld zł."


To nie realne (z unijnych pieniędzy) , ale jak patrzę na te 100 mld , do 2013 r , i pewnie tyle samo kasy którą dorzucimy do wspólnego „worka” przez następne lata , 200 mld zł to pieniądze które moglibyśmy mieć w takim „FUNDUSZU” bez pomocy UE . Te pieniądze to „0” zadłużenia dla kraju (pożyczamy , inwestujemy bez kredytów, obligacji i co najważniejsze , korzystają z tego następne pokolenia , kasy ciągle przybywa) . Tak mogłoby być , ale rządzą nami BARANY , które „zreformują” kraj przez podwyższenie akcyzy , podatków itd.

Jakie jest wasze zdanie na ten temat ile ( wpłacimy , ile "dostaniemy") , bo w internecie od nadmiaru wiadomości na ten temat "ZGŁUPIEĆ" nie można

_________________

Moja determinacja , żeby to zmienić, jest tak WIELKA jak nasze DŁUGI.
Zostawmy naszym dzieciom nie tylko wolność i długi, zostawmy im normalność.
http://www.forum.polityka...opic.php?t=5249
Propozycja sprawiedliwego systemu emerytalnego.