Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Tropem Polaków wśród Helwetów

(1)
2012-08-28 11:02 | serowik
No i oczywiscie do grona wielkich Polakow nalezy bywaly w Szwajcarii Zenon Kraska, na ktorym Szwajcaria nie robi zadnego wrazenia. Przepraszam za zlosliwosc. Po za tym interesujacy tekst. Ciekawe byloby jednak pojsc dalej i odpowiedziec na pytanie czym sie Szwajcarzy roznia od Polakow, ze jak tylko Polak troche inteligencji posiadzie to sie u nich osiedla? W czym sa lepsi/gorsi Szwajcarzy od naszych dzielnych i bohaterskich Wolodyjowskich, Zaglobow, Powstancow Warszawskich, Hubali, Kaczynskich itd.?
Taki Szwajcar przewaznie jest uzbrojony po zeby. Pistolet maszynowy trzyma w lozku i donosi natychmiast na policje, jezeli na ulicy pojawi sie ktos obcy.
Ale wystarczy, ze obcy pokaze gruby portfel i juz staje sie chronionym przyjacielem. Nie zmniejszy sie jednak inwigilacja jego zycia... przez sasiadow. Jakie cechy pozwolily przetrwac w dobrym zdrowiu i budowac dobrobyt Szwajcarom otoczonym przez potegi, ktore tylko w ostatnich stuleciach organizowaly czesto krwawe jatki. Nawet dzisiaj toczy sie regularna szpiegowska wojna miedzy niemiecka socjaldemokracja i Szwajcaria. Na razie niemiecki urzad skarbowy wygrywa ale szala zwyciestwa przechyla sie powoli w kierunku kantonow i ich bankierow.
Moze warto podgladac innych.Dzieciom szwajcarskim raczej nie grozi, ze beda bohatersko gineli w szarych szeregach. O to zadba juz pulkownik, ktory jednoczesnie jest dyrektorem banku z burmistrzem- majorem. Jesli chodzi o polskie dzieci to nie jest takie pewne. Przygotowania do kolejnego zbiorowego samobojstwa sa juz daleko posuniete. Na szczescie zaden z naszych sasiadow nie ma ochoty do nas strzelac. Duze rozczarowanie dla kandytatow na bohaterow. Na razie nazywaja siebie prawdziwymi patriotami. Niestety, zawsze gdy sie wielcy bili masowo gineli Polacy. Czy na pewno wynika to z tzw. polozenia geograficznego, czy bardziej z falszywego software w glowie?