Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Pochwała nepotyzmu

(1)
  • 2012-09-01 00:11 | WaldK

    nepotyzm w polityce, na laczach polityki i biznesu i w prywatnym biznesie

    myli pan jak inni znaczenie zjawiska nepotyzmu w polityce, na laczach polityki i biznesu i w prywatnym biznesie. Jesli zalozyciel firmy zatrudnia syna przed innymi nie jest to nepotyzmem, bo wszystkie wielkie firmy, pozniejsze koncerny wyraslaly na kumulacji kapitalu w rodzinie.
    Zupelnie czym innym jest gdy czlowiek ktory jest politykiem zatrudnia lub ma wplyw na wybor kogos mu bliskiego w biznesie szczegolnie panstwowym lub organizacjach spolecznych, samorzadowych itd, co innego jest gdy prezes firmy np banku pko bp zatrudnia pociotka na wysokim stanowisku a czym innym jest gdy dotyczy to prywatnego banku pko sa, tu bowiem decyduje glos akcjonariuszy lub wladz nadrzednych. Nepotyzm czy kumoterstwo wystepuje rzecz jasna takze w wielkich koncwernach prywatnych ale o wszystkim w ostatecznosci beda decydowac wyniki finansowe i takie wypadki sa czesto i szybko eliminowane. Mysle o wysokich stanowiskach, bo zatrudnianie sprzataczki, niskiego urzednika czy niskiego ranga pracownika przez prezesa jest dosc powszechne, a co innego gdy dzieki prezesowi taki jego kuzun szybko awansuje, szczegolnie gdy nie ma kwalifikacji lub ma w innej dziedzinie.