Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Budżet pełen niepokoju

(3)
Przykro patrzeć jak z ministra finansów i jego prognoz - na temat przyszłorocznego budżetu - stopniowo wyparowuje optymizm. Jak wynika z rządowego projektu w 2013 roku PKB Polski wzrośnie już tylko o 2,2 proc. To jeszcze nie kryzys, ale już „marszobieg żółwia”. Część społeczeństwa będzie to sporo kosztować.
 • 2012-09-07 10:18 | MMK

  Baśń o tym jak poprawiać w gospodarce nie ma już co i teraz trzeba i zacinąć zęby i płacić podatki.

  "o gospodarce,(...) czeka nas brzydka jesień i ostra, mroźna zima. A uniknąć tej traumy, (...), nie bardzo jest jak."

  Niby nie da sie upraszczać prawa gospodarczego aby nie stanowiło ryzyka i obciążenia dla przedsiębiorców co przyspieszy rozwoj gospodarczy? - Da się!
  Nie da się ograniczać biurokracji i obniżać finansujące ją podatki dla ciężko pracująych obywateli? - Da się!
  Nie da się ograniczyć wydawania podatków na setki rządkowych agencji upychających partyjnych pociotków znów kosztem podatnika? - Da się !!!

  Trzeba tylko chcieć. A właściwie społeczeństwo musi dojrzeć, że chce takiej liberalnej gospodarczo partii u władzy, a nie kolejnych partii biurokratów, etatystów i socjalistów z hymnem: "zaciskaj pasa i płać podatki!", "weżmy kredyt i rozdajmy" albo "daj nam posadki, a my zadbamy o Ciebie obywatelu".
 • 2012-09-07 16:50 | Pełna Racja!

  Re:Budżet pełen niepokoju

  Właśnie tak. Nie można zrozumieć dlaczego od 5 lat to jest niemożliwe.

  Na co liczył Premier hamując reformę wymiaru sprawiedliwości (wyrzucając min. Ćwiąkalskiego i tolerując prok. Seremeta), nie poprawiając reguł działających w gospodarce (200-stronnicowa ustawa o VAT...), pozwalając na rozdawnictwo dóbr i pieniędzy podatników! Kościołowi...?
 • 2012-09-07 22:55 | camel

  Re:Budżet pełen niepokoju

  > Nie można zrozumieć dlaczego od 5 lat to jest niemożliwe.

  A kiedy wcześniej było to możliwe i kto się tym zajmował? Póki nie dotrze do was, że kolejni premierzy rządzą w swoich gabinetach, czasami w swoich partiach i może jeszcze swoimi borowikami i praktycznie niczym więcej, póty nie będziecie rozumieli tego, co się w kraju dzieje.

  Częściowym wyjaśnieniem jest fakt istnienia w kraju kilku olbrzymich hydr: urzędniczej, kościelnej, mundurowej, samorządowej... Resztę wykoncypujcie sobie sami, nie będę pozbawiał was radości odkrywania.