Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

kara dla twórcy antykomor.pl

(19)
2012-09-14 23:12 | Psiakostka
30% z was psychole uważa ze kara jest sprawiedliwa?! Nie ma co, msciwych Polaczkow ci u nas dostatek.
 • 2012-09-15 00:10 | Psiakostka

  Re:kara dla twórcy antykomor.pl

  ...a ja uważam ze prawo do krytyki władz powinien egzekwowac każdy obywatel. Może i twórca antykomor nadwyrezyl swoje prawa, może i powinien zostać ukarany, ale nie tak surowo! Ten przykładowy wyrok mówi nam: głowa państwa to święta krowa, a my jesteśmy od poklonow. Plemienny prymitywizm w Polsce 21w. Niezle. Co następne? Kopia ustroju z za wschodniej granicy?
 • 2012-09-15 09:53 | zet

  Re:kara dla twórcy antykomor.pl

  Z prawa karnego należy wykreślić ochroną urzędów i urzędników.Kto poczuje się obrażony,poniżony,pomówiony,niech dochodzi racji w postępowaniu cywilnym.Zerwać trzeba z ochroną religii i tzw uczuć.To jest już XXI wiek i duch ukazu carskiego z 9 grudnia 1709 roku, w naszym prawie, nie powinien być przywoływany:" Podwładny w obliczu przełożonego, powinien mieć wygląd lichy i durnowaty,by swym pojmowaniem sprawy, nie peszyć przełożonego".
 • 2012-09-15 11:14 | Artur

  To nie była krytyka Prezydenta RP.

  Było to świadome szyderstwo, poniżanie i obrażanie drugiego człowieka. Krytykować Prezydenta RP wolno, a nawet trzeba. Ale wolność słowa, to nie jest zgoda na anarchię. Wolność człowieka kończy się tam, gdzie naruszana jest wolność drugiego człowieka. Jest zasadnicza różnica pomiędzy wolnością w krytyce i wolością w wyszydzaniu i poniżaniu drugiego człowieka. Prawdziwą wartość ma wolność tam, gdzie wolność, w tym wolność słowa, związana jest nierozłącznie z odpowiedzialnością.
 • 2012-09-15 14:57 | Sławomir Osiński

  Re:kara dla twórcy antykomor.pl

  Zachęcanie do zabicia głowy państwa(każdego człowieka) jest przestępstwem .
  Fałszowanie dokumentów jest przestępstwem .
  Posługiwanie się sfałszowanymi dokumentami jest przestępstwem .
  Posługiwanie się czyimś dowodem osobistym jest przestępstwem .

  Za to wszystko, musi miesięcznie przepracować społecznie 40 godzin przez 15 miesięcy,albo wybrać ich" odsiadkę".
  Rzeczywiście ,to kolejna ofiara "krwawego reżimu Tuska".
 • 2012-09-15 17:43 | zet

  Re:kara dla twórcy antykomor.pl

  Oczywiście,że "antykomor" przekroczył granice wolności słowa. Lecz pan prezydent powinien wytoczyć mu proces cywilny.Jego urzędnicy przygotowali dokumenty do procesu,więc nic sam nie musiał dodatkowo czynić.Sąd wówczas,skazał by faceta na olbrzymią karę pieniężną,co w tym przypadku było bardzo wskazane.Ochrona dobrego imienia pana Komorowskiego nie musi się odbywać na koszt podatnika.Są inne,cywilizowane sposoby.Nie wszystkie sprawy musimy załatwiać za pomocą prawa karnego czy aresztu.
 • 2012-09-15 18:08 | Artur

  Re:kara dla twórcy antykomor.pl

  Do: zet Prezydentowi RP nie wypada wytaczać procesów o obrazę godności w czasie pełnienia pezez niego funkcji publicznej. Wynika to z manier wpojonych w dzieciństwie przez rodziców i ogólnie znanych zasad dobrego smaku i dobrego wychowania.
 • 2012-09-15 18:21 | jurganovy

  Re:kara dla twórcy antykomor.pl

  zet ma sto procent racji.
  Nie wiem niestety kto wszczął ten proces.Prokurator z urzędu czy jakiś wniosek ...
  Przepis o wyglądzie lichym i durnowatym jest przestrzegany w RP spontanicznie
 • 2012-09-15 23:17 | Psiakostka

  Re:kara dla twórcy antykomor.pl

  2012-09-15 09:53 | zet
  Tak

  2012-09-15 14:57 | Sławomir Osiński
  Nie napinaj sie tak. Kara jest stanowczo za wysoka i nie chodzi tutaj o przymkniecie oczu na przekroczenie pewnych granic - raczej dobrego smaku i kultury niz rzeczywistego ustanowienie zagrozenia - a w Polsce kara pieniezna to chyba gorsza nauczka niz wiezienie. Prezydent okazal sie msciwym czlowieczkiem a nie jowialnym 'szlachcicem' na ktorego sie kreowal. TO nie byla sprawa kryminalna tylko 'znieslawienie' czyli postepowanie cywilne. Glupie to i niepotrzebne.
 • 2012-09-16 12:44 | Sławomir Osiński

  Re:kara dla twórcy antykomor.pl

  "Prezydent okazal sie msciwym czlowieczkiem" - ach ten Prezydent. Jak on mógł." Wydać " tak okrutny wyrok za przekroczenie granic dobrego smaku i kultury?.Jestem oburzony.:)
 • 2012-09-16 13:07 | Artur

  Re:kara dla twórcy antykomor.pl

  Chciałbym Ci przypomnieć, że to nie Prezydent RP wniósł sprawę do Sądu, ani też nie jego Kancelaria. Sprawa ruszyła "z urzędu", czyli z zaskarżenia prokuratorskiego, do którego zmusza Prokuraturę przepis prawny. Prezydent kilkakrotnie wypowiadał się w tej sprawie w mediach, że jest przeciwny karaniu. Więc jakie są przwdziwe powody tego Twojego dzikiego ataku: "Prezydent okazal sie msciwym czlowieczkiem a nie jowialnym 'szlachcicem' na ktorego sie kreowal."
 • 2012-09-16 14:16 | Psiakostka

  Re:kara dla twórcy antykomor.pl

  "dzikiego ataku"?! waż słowa Artur...
  Nawet jesli prokurator złożył zawiadomienie to działał w porozumieniu z prezydentem. Jak sobie właściwie wyobrażasz prokuratorska samowolę którą tutaj sugerujesz?

  Tak to już jest Arturze należący do ciemnej masy, ze mówi nam sie jedno w mediach, a po cichu dzieje sie coś zupełnie innego. Kto może zagwarantować co rzeczywiście zrobił prezydent? Mamy jawne efekty ale nie mamy pewnosci co do metod. A z reszta myśl sobie co chcesz Artur, co mnie to obchodzi, w tej sytuacji problemem jest nieadekwatnie surowa kara za przekroczenie umownych granic wolności wypowiedzi. I to świadczy o drugiej naturze głowy państwa i gabinetu.
 • 2012-09-16 15:14 | Sławomir Osiński

  Re:kara dla twórcy antykomor.pl

  "Nawet jesli prokurator złożył zawiadomienie to działał w porozumieniu z prezydentem. " - kpisz Waść czy o droge pytasz?.
  Gdyby nawet przyjąć Twój tok rozumowania,to znaczyłoby że można bezkarnie wklejać do gier sylwetki znanych i nieznanych ludzi i do nich strzelać,podżynać gardło,ćwiartować i tym podobnie.
  Znam ludzi którzy tak utożsamiają się z bohaterami seriali, że wyzywają od różnych ,aktorów odgrywających negatywne role.
  A masakra na premierze nowego Batmana?

  "nieadekwatnie surowa kara za przekroczenie umownych granic wolności wypowiedzi." - Fałszowanie dokumentów ,posługiwanie się sfałszowanymi dokumentami ,posługiwanie się czyimś dowodem osobistym.Furda.Drobiazgi nieistotne.
 • 2012-09-16 18:05 | Psiakostka

  Re:kara dla twórcy antykomor.pl

  @Slawomir "Nawet jesli prokurator złożył zawiadomienie to działał w porozumieniu z prezydentem. " - kpisz Waść czy o droge pytasz?"
  ... w porozumieniu z 'prezydentem', jego kancelaria, najlepszym kumplem czy innymi doradcami - nazywał jak chciał - chodzi o jedno. Poza tym gdyby karać tak ostro za wszystkie chamskie, agresywne, i obrazoburcze teksty (akcje) to pól sejmu (plus Korwin-Mikke) siedziałoby w pierdlu. Mówimy tu o karze stosownej do przewinienia oraz o zbędnym zaangażowaniu prawa które powinno ścigać ludzi pokroju "Matka Madzi", "Marcin Ambergold" czy inne patologie społeczne. Rozdmuchana afera antykomor kwalifikuje sie jako sprawa cywilna, przegięciem jest ze tak nie została potraktowana. Dlaczego nie np. kara pieniężna, której wpłata na cele dobroczynne komuś by pomogła, a jaki sens ma robienie z Frycza martyra pokutujacego w więzieniu. Jaki sens jest tego ze prokuratura chciała surowszej kary? A tak na marginesie, Frycz już zapowiada ze będzie działał dalej, więc jaki ta cała szopka ma sens? Oprócz beztroskiego trwonienia srodków publicznych i wzbudzania jeszcze większej niechęci do Milosciwie Nam Panujących oraz utrwalania podziału na 'lemingi' vs 'pisowcy' nic ta przykladowka nikogo nie nauczy. Ale trochę wiecej głębszej wiedzy o rzeczywistym wpływie systemu karnego na karanych może zdziałać cuda.
 • 2012-09-16 18:12 | Psiakostka

  Re:kara dla twórcy antykomor.pl

  ... nie mówiąc już o tej całej akcji ABW i bezzasadnego wtargniecia, bo utrzymywanie strony internetowej z jakakolwiek treścią (mało to stron które powinny być zamknięte ze względów etycznych, estetycznych, bo obrażają czyjąś religie?...itd) nie podlega rewizji. I proszę sobie zobaczyć jak Brytyjczycy szydza z Camerona, Frycz mógłby sie od nich uczyć.
 • 2012-09-17 21:22 | Jerry11

  Re:kara dla twórcy antykomor.pl

  "Pełnomocniczka OBWE ds. wolności mediów Dunja Mijatović skrytykowała w poniedziałek skazanie autora strony internetowej antykomor.pl"

  - W nowoczesnej demokracji sankcje karne za znieważenie głowy państwa są nie na miejscu. Ze względu na charakter ich pracy, funkcjonariusze publiczni muszą tolerować ostrzejsza krytykę - powiedziała przypominając orzecznictwo Trybunału w Strasburgu. - Mam nadzieję, że sąd drugiej instancji zmieni ten wyrok - dodała. I wezwała polskie władze do zniesienia karalności zniesławienia i znieważenia.

  Andrzej Frycz, autor strony antykomor.pl został w piątek skazany na rok i trzy miesiące prac społecznie użytecznych w wymiarze 40 godzin tygodniowo za znieważenie prezydenta i sfałszowanie legitymacji studenckiej. Wyrok skrytykowała m.in. Helsińska Fundacji Praw Człowieka, której zdaniem cały przepis kodeksu karnego o ściganiu za znieważenie prezydenta jest niekonstytucyjny.

  Chociaż Kancelaria Prezydenta nie żądała ścigania Frycza, a śledztwo prokuratura wszczęła z urzędu, to współpracownicy Bronisława Komorowskiego dystansowali się od całej sprawy. Choć wyroku nie chcieli komentować, podkreślali, że prezydent ma poczucie humoru."

  Źródło: Gazeta Wyborcza

  Więcej... http://wyborcza.pl/1,75248,12503530,OBWE_broni_tworcy_Antykomora.html#ixzz26kxtzdDB
  ---------------------------------------------------------------------------------

  W stu procentach zgadzam sie rzeczniczka OBWE!

  P.S. A Polska to, niestety, kraj wciaz
  tylko cwierc-demokratyczny...
 • 2012-09-17 21:26 | blue

  Re:kara dla twórcy antykomor.pl

  Panie Osinski... w nieco bardziej cywilizowanych krajach nie byloby zadnego procesu.
  I o czym tu wlasciwie dyskutowac?
 • 2012-09-18 13:14 | Sławomir Osiński

  Re:kara dla twórcy antykomor.pl

  Panie(i) Blue...."w nieco bardziej cywilizowanych krajach nie byloby zadnego procesu." Ponieważ tam fałszowanie dokumentów ,posługiwanie się sfałszowanymi dokumentami ,posługiwanie się czyimś dowodem osobistym nie jest karalne?.Sądzę,że potrafię odróżnić krytykę, od nawoływania do nienawiści.Sąd to wykazał.


 • 2012-09-18 18:15 | Jerry11

  Re:kara dla twórcy antykomor.pl

  "Fałszowanie dokumentów jest przestępstwem .
  Posługiwanie się sfałszowanymi dokumentami jest przestępstwem .
  Posługiwanie się czyimś dowodem osobistym jest przestępstwem."

  W takim razie nalezalo rozpatrywac sprawe falszowania dokumentow.
  I tylko i wylacznie te sprawe!