Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Rusza proces sądowy papieskiego kamerdynera

(3)
Paolo Gabriele uważa się za „agenta Ducha Świętego”. Grozi mu do czterech lat więzienia za kradzież dokumentów i listów z watykańskiego mieszkania papieża Benedykta XVI.
 • 2012-09-29 11:57 | Kalina16

  Popelina...:)))

  Niczego znowu wstrząsającego nie ujawnil sadząc z książki Nunzziego. Ot, ploty dworskie...Dostanie wyrok za kradziez i nielojalność, papiez go ulaskawi, a za miesiąc wszyscy zapomna o sprawie:))
 • 2012-09-29 19:10 | Joe

  Re:Rusza proces sądowy papieskiego kamerdynera

  Nie ma co się Pawełkiem przejmować, włos mu z głowy nie spadnie, w jego obronie zaraz staną Lady Gaga, Madona oraz pół Sanhedrynu i wkrótce w aurze męczenika za demokrację dołączy do ekipy Pussy Riot, aby zagrać z nimi pierwszą dla nich wszystkich płytę pod tytułem "Pussy Riot & Soft Dick Riot Death Metal Songs" oraz sprzedawać gadżety z trupimi czachami w miliardach egzemplarzy.
 • 2012-10-01 09:37 | Alla

  Re:Rusza proces sądowy papieskiego kamerdynera

  Ukarany i tak zostanie za to co zrobił, a nie za intencje.
  Gdyby jednak przyjąć, że rzeczywiście martwił się o kościół? Czy to wyjaśnienie jest naiwne, bo trudno nam uwierzyć w bezinteresowne - chociaż niezbyt mądre, postępki? Czy Paolita, nie mogło boleć to, że jego kościół ma dwie twarze, jedną oficjalną dla świata, a drugą inną w rzeczywistości? Że papież, któremu może współczuł, nie może uporać się z tym całym brudem w Watykanie, który kamerdyner obserwował na codzień?

  Rzetelna ocena motywów postępowania Paolo Gabriele jest więcej niż trudna, bo nikt w jego głowie nie siedzi, w związku z tym to, jak go postrzegamy, mając tak niewiele danych, mówi chyba jedynie o nas samych. O naszym stosunku do kościoła, do Watykaniu, o tzw. zdrowym rozsądku i o przekonaniu, jak toczy się światek.