Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

PSL znowu się stawia Platformie

(10)
Waldemar Pawlak zaprasza do rozmów o gospodarce liderów opozycji. Niekoniecznie znaczy to, że chce być mężem stanu, który o sprawach najważniejszych dla kraju jest gotów rozmawiać z każdym, kto ma jakieś recepty ma podgrzanie gasnącej koniunktury.
 • 2012-10-03 13:16 | kostek_2004

  Pawlak kokietuje opozycję

  Pan Pawlak jest wszak ministrem gospodarki. Dyskusja o tym jak można ją rozruszać leży w jego obowiązkach i kompetencjach. Wspomniana zasada naliczania VATu jest tu klasycznym przykładem. Przedsiębiorcom będzie służyło naliczanie kasowe a budżetowi memoriałowe. Nie potrafię ocenić na ile to drugie tłumi gospodarkę i czy pozytywny impuls tego pierwszego przewyższy przewidywane straty (krótkotrwałe) w budżecie. NIe można jednak z góry i autorytatywnie stwierdzić że propozycja Pawl;aka to "rozdawnictwo pieniędzy". Być może sposób na ich zarabianie.
 • 2012-10-03 16:12 | Czaro

  Re:PSL znowu się stawia Platformie

  Jest okreslenie na osoby, ktore to z kazdym..., w dodatku jezeli same niewiele reprezentuja swoja osobowoscia.
  Moja byla miala taki charakter, kazdym, wciaz szukala potwierdzenia swojej atrakcyjnosci. Kokietowala i dawala na boki. czym sie to dla niej skonczylo ? Prosze o hipotezy.
 • 2012-10-03 16:48 | Ceneo

  Re:PSL znowu się stawia Platformie

  To jest kwestia, która samą Platformę Omnipotencji winna skłonić do zasadniczej rewizji swojej strategii. Skoro koalicja jest afunkcjonalna i nie sprzyja efektywnemu rządzeniu, może jednak warto zastanowić się nad przedterminowymi wyborami? Co za różnica, czy się przegra dziś, czy z kretesem i wstydem za 3 lata? Platforma formułując dziś odważny program mogłaby pójść do wyborów pod hasłem: dajcie nam samym rządzić. Trwanie u władzy w tej sytuacji, dodając balast afer i nieudolności, śrubowanie rekordów jej sprawowania nie jest zdaje się pożądaną kategorią rywalizacji.
  Szerzej na ten temat: Gdy bezradność staje się obsesją.
 • 2012-10-03 18:46 | zet

  Re:PSL znowu się stawia Platformie

  Cyt:"Kokietowala i dawala na boki. czym sie to dla niej skonczylo ? Prosze o hipotezy."
  Daje dalej, ale już nie Tobie.
  Wracając do oceny PSL, jesteśmy zgodni. Ta partia da każdemu, w każdym czasie, byle swoim działaczom zapewnić stanowiska w dobrze opłacanych miejscach.
  Ale jednak to spryciarze /grupa polityków/. Nic znaczącego dla chłopstwa nie uczynili od dziesięcioleci a przy władzy kręcą się bez względu na to, kto ją sprawuje.Jeśli tylko nadarza się sposobność /np.partner słabnie/,za koalicyjne wsparcie,podnoszą cenę.
 • 2012-10-03 19:36 | joot

  Re:PSL znowu się stawia Platformie

  "Co za różnica, czy się przegra dziś, czy z kretesem i wstydem za 3 lata? "

  Nie przegra się ani dziś, ani za trzy lata. Trzeba robić swoje, a Kaczyński niech organizuje marsze, zloty gwiaździste, strajki generalne i masowe ekshumacje. Najlepiej codziennie i niech to transmitują od rana do wieczora. wszystkie stacje od TVN-u do Telewizyji Zawsze Dziewica.

  PS: W jakiej dziedzinie rząd wykazuje bezradność? O balast "afer" nie pytam, bo dotychczas wszystkie były dziełem agenta Tomka i jego byłego szefa.
  No i jeden sędzia był za bardzo gadatliwy przez telefon. Ot i cały balast.
 • 2012-10-04 06:48 | Byniek

  Pawlak

  Kariera polityczna Pawlaka zadziwia.Wydaje się, że do dwóch nie potrafi zliczyć. Mówi jakieś banały, ciężko, niekonkretnie,no i te paralele do silnika samochodu. Groteskowy w mundurze generała ochotniczych straży pożarnej, chociaż trzeba zauważyć, iż swoim podwładnym ( chwała im )załatwił wódkę na imprezy w remizach.Jedyna zmiana w wizerunku, to zamiana kołonotatnika na i Pada.
  A jednak, ciągle jest u władzy.
  Odpowiedzi na to pytanie udziela zet, ale to nie wszystko.
  Sprzyja mu również system wyborczy. Za te miliony dotacji zawsze tych kilkunastu posłów można wybrać. Ponadto, znakomitym elektoratem są beneficjenci i ich rodziny licznych posad z nadania PSL. Zamkniety krąg wspólnych interesów.
 • 2012-10-04 15:29 | le_mon

  Re:PSL znowu się stawia Platformie

  P.S. A w jakiej dziedzinie rząd wykazuje radność? O balast "afer" nie pytam.
 • 2012-10-04 19:47 | joot

  Re:PSL znowu się stawia Platformie

  >" A w jakiej dziedzinie rząd wykazuje radność?"

  W każdej, lub w większości. Jeśli nie wierzysz, to wyłącz komputer, nie oglądaj telewizji,nie słuchaj radia. Ubierz paletko wyjdź na spacer i spytaj sam siebie, co ci w tym kraju przeszkadza.
 • 2012-10-05 09:22 | widok

  Re:PSL znowu się stawia Platformie

  sporo sie sypie i nie chodzi oto zeby PO poszla na dno ale zeby zmienila sie kultura polityczna w plu. nie powiesz mi ze jest slodko i rozowo oplywamy w dostatki...przykladowa sprawa vatu to nie powinna byc dyskusja o budzecie - tak jak jest teraz to po prostu rabunek w bialy dzien i zgodnie z litera prawa.

  druga sprawa to odpowiedzialnosc za polityczne decyzje i obietnice - takowej NIE MA i co za tym idzie nie ma ZADNEJ konsekwencji w dzialaniu . jak to jest ze w korporacji (gdzie pracuja tysiace osob) daje sie doskonale zarzadzac odpowiedzialnoscia i jednoczesnie kosztami jej egzekwowania a pl administracji nie??? nadal urzednik to hrabia na wlosciach a petent ma przyjsc i "prosic" by jego sprawa zostala laskawie rozpatrzona.

  na koniec polska vs UE - coto za idiotyzmy z cukrem czy weglem (tylko dla przykladu) polska nie ma w najblizszej perspektywie NAJMNIEJSZEJ mozliwosci przejsc na cos innego niz wegiel i tu NIE MA dyskusji ... od wegla WARA i nie ma co prosic o jakiejsc dodatkowe limity - co tu jest niezrozumiale???? bedziemy produkowac prad z wegla i jesli UE sie to nie podoba to prosze bardzo - moga u nas wprowadzac efektywniejsze technologie ale w zadnym wypadku nie wolno sie zgadzac na jakies kary (przecierz podatnicy tak czy inaczej zaplaca...)

  imho w pl da sie zyc ( nie jest to bialorus ) ale wystarczy wysciubic nos za zachodnia granice by sie przekonac ze ONI zyja o WIELE lepiej...
 • 2012-10-05 17:48 | joot

  Re:PSL znowu się stawia Platformie

  >" nie powiesz mi ze jest slodko i rozowo oplywamy w dostatki..."

  Przepraszam, ale w jakiej książce przeczytałeś, że ma być słodko i mamy opływać w dostatki? Gdzie w ogóle napisano,że ma być dobrze? Jest gdzieś taki zapis, nie wiem w Konstytucji, w Biblii, gdziekolwiek?  >"przykladowa sprawa vatu to nie powinna byc dyskusja o budzecie - tak jak jest teraz to po prostu rabunek w bialy dzien i zgodnie z litera prawa. "

  Nie wiem o jaką sprawę "vatu" chodzi. Możesz sprecyzować?

  >"nadal urzednik to hrabia na wlosciach a petent ma przyjsc i "prosic" by jego sprawa zostala laskawie rozpatrzona. "

  Jesteś pewny, że masz kontakt z urzędnikiem państwowym a nie samorządowym?
  Bo ten drugi to już nie " wina tuska". O jakim urzedniku mówisz?

  >" polska nie ma w najblizszej perspektywie NAJMNIEJSZEJ mozliwosci przejsc na cos innego niz wegiel i tu NIE MA dyskusji ... od wegla WARA i nie ma co prosic o jakiejsc dodatkowe limity - co tu jest niezrozumiale???? bedziemy produkowac prad z wegla i jesli UE sie to nie podoba to prosze bardzo"

  No dobrze, ale tutaj bardziej chodzi o zużycie tego prądu. Kiedyś mówiło się, że z tej samej blachy Niemiec zrobi samochód, Polak garnek a Ruski puszkę do konserw. Jak jest z prądem, wiesz może?


  >"imho w pl da sie zyc ( nie jest to bialorus ) ale wystarczy wysciubic nos za zachodnia granice by sie przekonac ze ONI zyja o WIELE lepiej... "

  Poważnie? ;) Ale chyba nie masz na myśli wschodnich landów, czyli byłego NRD, bo tam za wesoło nie jest, choć mają bogatego sponsora.
  A ci dalej na Zachód pracowali na swój dobrobyt w czasach, kiedy myśmy maszerowali w pochodach 1-majowych.
  Za jakieś 50 lat w Polsce też tak będzie. No, chyba,że wygra wybory Kononowicz i wtedy niczego nie będzie.