Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Milionerzy uciekają z Francji przed wysokimi podatkami

(5)
Francuscy bogacze nie chcą płacić drakońskich podatków François Hollande’a. Dziedzice wielkich fortun wybierają Belgię, aktorzy i piosenkarze wolą Szwajcarię.
 • 2012-10-04 17:16 | susann

  Niech tylko PIS z SP dorwia sie do wladzy, to w POLSCE, bedzie bieda gonic biede.

  Oni tez chca bogatym( tym co pracuja 16 godz. na dobe,daja miejsca pracy i...)podniesc podatki. Uwazam, ze poslom trzeba zmniejszyc o polowe pensje.
 • 2012-10-04 21:48 | Ceneo

  Re:Milionerzy uciekają z Francji przed wysokimi podatkami

  Niestety francuscy socjaliści - nie pomni przykrych doświadczeń początku lat 80 tych XIX wieku - pod płaszczykiem większej równości i sprawiedliwości, motywując nadto swe działania potrzebą chwili - próbują po raz kolejny drenować portfele najbogatszych. To strategia w istocie samobójcza, bo ponownie doprowadzi do odpływu kapitału, a co za tym idzie danin podatkowych z Francji.
  Niestety pasmo samodzielności socjalistów we Francji jest nad wyraz wątłe. Przygnieceni obiektywnym kryzysem ekonomicznym, znajdują się pod presją nie tylko klasycznej prawicy, ale nade wszystko skrajnej lewicy i Frontu Narodowego. Odpowiedzią, czy próbą równoważenia sytuacji politycznej, jest wyraźna orientacja na populizm, a przede wszystkim wynikający z socjologicznego rozrachunku kurs na pracowników najemnych.
  Z dużą dozą pewności kalkulacja ta zakończy się sromotną klęską, zwłaszcza biorąc pod uwagę fakt, że socjaliści kontrolują wszystkie ośrodki władzy. Jeżeli nie przyjdzie szybkie opamiętanie, klęska w horyzoncie najbliższych lat jest prawie pewna, o swoistym papierkiem lakmusowym nastawień i preferencji wyborczych, będą najbliższe wybory samorządowe.
  Socjaliści są na najlepszej drodze, aby stać się mimowolnymi akuszerami przyszłego zwycięstwa Frontu Narodowego.
  Szerzej na ten temat na: frankofil-francja-przede-wszystkim.blogspot.com
 • 2012-10-05 05:02 | bocian

  Re:Milionerzy uciekają z Francji przed wysokimi podatkami

  Szwecja w przeszłości też miała tak idiotyczne progi podatkowe dla bogatych, że prawie wszyscy wyjechali. Dzisiaj Szwecja to nie ten sam kraj - prawie wszystkie flagowe firmy szwedzkie są w obcych rękach, gdyż socjalizm to jednokierunkowy eksperyment socjalny, który wszędzie spala na panewce. Francuzi mają groteskowe przepisy podatkowe, które faworyzują leni i nierobów. Francuski socjal przyciąga hołotę z Afryki w ilościach wręcz absurdalnych ... Paryż to "ziemia spalona" :)
 • 2012-10-06 11:55 | Samael

  Piękny pokaz fascynacji bogactwem (zasłużonym w takim stopniu?), rasizmu i nienawiści do lewicy, czyli...

  ...czytelnicy Polityki w pełni swoich możliwości. Sam chciałbym jak wielu Francuzów wygrać milion euro w lotto (wystarczyłoby pół) z czego zrealizowałbym pewien pomysł w mojej gminie w Polsce (gdzie mieszkam). Banalna prawda jest taka, że bogactwo zawdzięcza się nie tylko swojemu wysiłkowi, ale też państwu, które finansuje opiekę zdrowodną (jeżeli nie bogacza to jego konsumentów), finansuje budowę i naprawę dróg (ze zbieranych podatków), szkolnictwo i wiele innych rzeczy stanowiących często infrastrukturę państwa. Wiedzą o tym zachodni socjalni liberałowie już od końca XIX wieku, w Polsce ta wiedza nawet u naszych tzw. "socjalliberałów" jeszcze się nie przyjęła.

 • 2012-10-06 18:04 | Zofia

  Re:Milionerzy uciekają z Francji przed wysokimi podatkami

  Przestanmy uzalac sie nad milionerami. Pomimo oplaty tego podatku i tak jeszcze zostaje im tyle, ze nie wiedza co z pieniedzmi robic. Gdyby wszystkie kraje opodatkowali wielkie fortuny, nie mieliby gdzie uciekac.