Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Medialna ofensywa premiera

(18)
Już na drugi dzień po swoim piątkowym wystąpieniu w Sejmie premier rozpoczął aktywną komunikację ze społeczeństwem, wyjaśniając i polemizując, dopisując i dopowiadając.
 • 2012-10-16 18:36 | atalia

  z

  Znakomita okładka: PiS utył. Proszę o okładkę: PO miss urody.
 • 2012-10-16 20:16 | Andrzej

  Re:Medialna ofensywa premiera

  Faktycznie osobowość Tuska przerasta innych liderów PO. Zdobył on bezcenne doświadczenie krajowe i międzynarodowe, jest poza tym zdolny do samokrytyki i ma duże poczucie humoru. Kaczyński również przerasta wszystkich w PiS-ie, ale jako przywódca nie dorównuje Tuskowi. Nie potrafi oddzielić spraw publicznych od prywatnych animozji, nie lubi gdy go krytykują i nie potrafi przyznać się do winy. O jego poczuciu humoru lepiej nie wspominać.
 • 2012-10-16 21:56 | gsj

  Re:Medialna ofensywa premiera

  Sądzę, iż premier Tusk ma, poza szeregiem wad, także kilka zalet. Potrafi myśleć i wyciągać wnioski. Także z własnych błędów.
  To bardzo dużo.
 • 2012-10-17 05:50 | joanna

  Re:Medialna ofensywa premiera

  Właściwa decyzja. Choć podjęta dopiero jak "Hannibal ante portas". Problemem rządu Tuska jest brak obnoszenia się ze swoimi sukcesami, przechwalania czy po prostu- reakcji na drapieżne ataki medialne z gat. "no dobra, dwa tysiące dróg gotowe ale 5 km między Pcimiem Dolnym a Górnym nie ma" (nigdy nie było i jakoś było i się nie dowalało, że nie ma). Podobnie zestawienie rozwoju gospodarki Polski i katastrofy gospodarczej Unii, wskaźników bezrobocia. Ja je mam przed oczami codziennie- na tapecie komputera. Ze Spiegla. Bo z polskich mediów to płynie rzeka lamentów, nie informacji. Karmiąc Polaków poczuciem beznadziei, niezadowolenia. Co bardzo Polakom pasuje bo uwielbiamy pomarudzić, klęskę poprzeżywać i swój kraj opluwać (nazywany zresztą powszechnie "tym krajem"- jest to pewien ewenement językowy na skalę światową).
  Tusk nie budzi już sympatii- wyraźnie postarzały, znużony, bez naturalnego uśmiechu. Przy rozradowanym Jarosławie to razi. A przecież Polak lubić musi, nie oceniać efekty, bo to wymagałoby wiedzy a nie tylko "mi się wydaje". I musi słyszeć rozentuzjazmowanym głosem wypowiadane bzdury go zachwycą bardziej niż ten w końcu odremontowany dworzec w jakimś Kutnie.
  Tuskowi brakuje niezmęczonego, najlepiej ładnego, ze swadą gadającego rzecznika. Żeby tak ładnie, obrazowo, najlepiej przy użyciu plansz i tablic na wzór prezentera prognozy pogody zaprezentował Polskę. Taką, jaka jest. Rozwijająca się, budującą, remontująca nie remontowane od dziesięcioleci, pełną ludzi żyjących na takim poziomie o jakim nie śmieli marzyć jeszcze 10 lat temu. To są miliony, tych na okrągło pokazywanych biednych, skrzywdzonych, nieporadnych jest kilka procent. Znamy ich głownie z tv, a jak spotykamy to wiemy jak często sami winni sa swojemu nieszczęściu i wcale nie czujemy współczucia (do tych z tv tak, to "inni biedni").
  Tuskowi brakuje czegoś, co Polacy bardzo cenią- agresji. Zatrudnić "dowalacza", który bez żenady nazwie bzdury bzdurami, ośmieszy i "dowali"- swój chłop, z jajami, nie boi się. Jak Palikot swego czasu. Grzeczność i takt = tchórzostwo dla wielu. Albo niech ten harcownik tylko pytanie zadaje- "a co wy zrobiliście, kiedy rządziliście z drogami, bezrobociem, szkołami, służbą zdrowia, kościołem, itd., itd...." Może ludzie pojmą, że zrobienie czegoś, co nas do końca byc może nie satysfakcjonuje to jednak więcej niż nic-nie-robienie.
 • 2012-10-17 06:27 | joot

  Re:Medialna ofensywa premiera

  Brawo!
 • 2012-10-17 07:43 | wnukmarek

  Re:Medialna ofensywa premiera

  Jeszcze trochę takiej ofensywy, a niektórzy zrobią kult jednostki na miarę Stalina, czy początków Gierka. Nikt przed Tuskiem nie otrzymywał takich dotacji z unii. Jeszcze wyjdzie jak beznadziejnie wydano te pieniądze i skala marnotrawstwa i zadłużenia. Złotoustość i bajeranctwo oraz talenty aktorskie zwyciężają. A Polacy mają się coraz lepiej, zwłaszcza ci co zmuszeni byli wyjechać za chlebem. Wspaniale też mają się bezrobotni, cirka 13%, o ukrytym bezrobociu, te parę procent, nie warto wspominać.
 • 2012-10-17 08:30 | le_mon

  Re:Medialna ofensywa premiera

  "Potrafi myśleć i wyciągać wnioski".
  Błagam. powiedz że to był żart :)
 • 2012-10-17 08:38 | le_mon

  Re:Medialna ofensywa premiera

  Spiegel, czyli taki ichniejszy "Fakt". No i wszystko jasne :))
  Ja akurat w tym kraju mieszkam. No ale jakie to ma znaczenie , wszak Pani wie lepiej. Ze Spiegela ;)
  Skoro mowa o tuskowym rzeczniku, proponuję się zgłosić. Nadaje się Pani.

  A sukcesów faktycznie ci u nas dostatek. Najświeższy przykład - Stadion (raczej Basen) Nagrodowy :)) Niedawno tusk zapowiadał budowę elektrowni atomowej. Niestety to nie dowcip. Chyba pora wiać z tego kraju... :(
 • 2012-10-17 08:53 | joanna

  Re:Medialna ofensywa premiera

  @ wnukmarek
  "Nikt przed Tuskiem nie otrzymywał takich dotacji z unii."
  Czyżby? Niech Pan sobie łaskawie wpisze w googla "saldo rozliczeń z Unią Europejską" i dokona prostego działania dodawania i odejmowania. A potem porówna daty sprawowania rządów przez Kaczyńskiego i Tuska (tez do sprawdzenia w googlu jeśli pamięć zawodzi). Polecam też porównanie kilometrażu dróg wybudowanych za te kasę w przeliczeniu na rok sprawowania rządów.
  "Jeszcze wyjdzie jak beznadziejnie wydano te pieniądze"
  Póki co wyszło Komisji Europejskiej, że wydano najlepiej ze wszystkich krajów członkowskich. Za co otrzymaliśmy dodatkowe środki jako bonus. Takiej "beznadziejności" życzę sobie zawsze.
  "Skal zadłużenia" jest znana, podobnie jak dostępne są dane porównawcze z innymi członkami Unii. W Spieglu całkiem dużo w temacie. Cenią Polskę. Pewnie dlatego, że nie są Polakami.
  " Wspaniale też mają się bezrobotni, cirka 13%"
  Co oznacza, że circa 87% pracuje. Przy takim zatrudnieniu rządy Grecji, Hiszpanii, Włoch byłyby wychwalane pod niebiosa. Bo jakoś u tych, cośmy z taka zazdrością na nich patrzyli jeszcze kilka lat temu, bryndza kompletna.Bogu dzięki, Szanowny Jarosław nie został posłuchany gdy zaproponował dokładnie taki sposób walki z kryzysem, który doprowadził właśnie do kryzysu tych państw.
  "o ukrytym bezrobociu, te parę procent, nie warto wspominać."
  Warto. Warto również popatrzeć na wskaźniki bezrobocia zarejestrowanego i wskaźnik zatrudnienia na czarno w budownictwie (ponoć 70% pracowników) i usługach (porównywalna liczba) , gdzie Polak woli taniego majstra bez faktury niż firmę legalnie zatrudniającą ale jednocześnie wali w rząd, że nie walczy z szara strefą, którą Polak-cwaniaczek regularnie zasila swoją a) pracą na lewo, b) zatrudnianiem "fachowca na bezrobociu".
  Zmuszeni wyjechać za chlebem to ładne hasło. Też byłam "zmuszona" w latach 80-tych ubiegłego wieku, kiedy to bezrobocia w Polsce nie było, właściwie pracy było pod dostatkiem. W zawodzie. Bardzo budujące doświadczenie życiowe.
 • 2012-10-17 09:32 | joanna

  Re:Medialna ofensywa premiera

  le_mon
  proszę wpisać "Spiegel" bo chyba z "Bildem" się Panu/Pani myli.

  Podobnie jak chyba pomyłka w ocenie, kto zarządza odpowiada i wykonuje wszelkie operacje na Stadionie Narodowym. Mała podpowiedź- nie należy to do zadań rządu, co gorsza, nie żaden członek członek rządu nie ma prawa rozsuwać dachu. Nawet choćby umiał.
 • 2012-10-17 10:07 | le_mon

  Re:Medialna ofensywa premiera

  Szanowna Pani, poziom dziennikarstwa w Polsce poleciał na pysk, za sprawą "Faktu" czy innego "Superexpressu". Nawet Polityka od czasu do czasu usiłuje im dorównać :(
  Odnoszę wrażenie że w Niemczech może być podobnie, więc Bild czy Spiegel...? Jaka to różnica?
  Do Pani wiadomości - Stadionem Na(g)rodowym zarządza Narodowe Centrum Sportu nadzorowane przez ministrę Muchę. Ministrę namaścił premier. Oczywiście że rozsuwanie dachu nie należy do zadań rządu. Ale wyznaczanie KOMPETENTNYCH (tak, tak jest takie słowo :)) ludzi na stanowiska raczej do zadań rządu należy. A może według Pani też nie?
  Swoją drogą to całe szczęście że rząd nie zabrał się za rozsuwanie dachu... katastrofa murowana.

  Przy okazji- Ministra Mucha to ta pani, która na wiceprezesa Centralnego Ośrodka Sportu powołała znajomego właściciela salonów fryzjerskich :))
  No ale skoro były minister p. Grad (ten od katarskiego inwestora) może brać się za budowę elektrowni atomowych...? Nieważne że facet się nie sprawdził, ważne że jest swój. I tak to się w tym pięknym kraju dzieje :(
 • 2012-10-17 10:20 | Sławomir Osiński

  Re:Medialna ofensywa premiera

  Jaśniej już nie można!!!.

  Kiedy podawałem pewne dane liczbowe. w dyskusji z" wnukmarek ",zirytowany,napisał mi "odczep się ode mnie".
  Ci ludzie nie lubią cyfr i liczb,a w dyskusji posługują się przeważnie jednostkowymi przykładami ludzkich,pokazywanych w programach interwencyjnych,nieszczęść.
  Ja zaś "dziś",w różych dziedzinach życia ,odnoszę do stanu startu w 1989r.

  pozdrawiam .
 • 2012-10-17 10:33 | Michal

  Re:Medialna ofensywa premiera

  Bardzo trafny komentarz, sam wielokrotnie sprawdzam co piszą o nas nasi zachodi sąsiedzi bo choć to przykre ich opinie na nasz temat są dużo bardziej obiektywne niż nas samych. Ja osobiście polecam strone dw.pl gdzie można poczytać przedruki różnych niemieckich gazet.
  Odnosząc się zaś do krytykujących to często mam wrażenie że albo na internecie wypisują bzdury małolaty i to akurat można wybaczyć i zrozumieć albo osoby niemające jakiegokolwiek pojęcia na dany temat. Ta druga opcja sprawia że wówczas zaczynam uświadamiać sobie skąd tak wysokie poparcie dla PiS.
 • 2012-10-17 11:33 | joanna

  Re:Medialna ofensywa premiera

  @ le_mon
  "Odnoszę wrażenie że w Niemczech może być podobnie, więc Bild czy Spiegel...? Jaka to różnica? "
  No, no można sprawdzić. Poczytać.Po prostu. I porównać z "Polityką", co jest dość bolesnym przeżyciem dla czytelnika "Polityki".Nie jest podobnie. wcale.
  Co do Stadionu- akurat doskonale pokazuje "że gdzie kucharek sześć, tam nie co jeść". Zarządca Stadionu, kim by nie był, nie może podjąć takiej decyzji bez 1. decyzji obserwatora FIFy,który pyta 2. trenerów obu drużyn (zażyczyli sobie otwartego dachu), 3. organizatora rozgrywek czyli PZPN. Przy czym polecenie zamknięcia dachu, podobnie jak ocena, czy mecz może być rozegrany w takich czy innych warunkach należy do obserwatora FIFy wyłącznie. Ten zaś przybył na miejsce o godzinie 19 kiedy deszcz już padał mocno a dachu podczas opadów zamykać nie wolno .Skandalu by nie było, gdyby zarządca olał przepisy FIFy i dach zamknął zaraz jak zaczęło padać lub pod wpływem prognozy pogody. Protestów by nie było prawdopodobnie, choć takie postępowanie zarządcy obiektu jest niezgodne z owymi przepisami.
  Oczywiście, że postępowanie zarządcy uważam za niewłaściwe. Od tego jest zarządcą by umieć podejmować ryzykowne decyzje wobec zaistnienia takiej konieczności. Tymczasem wybrał bezczynność w imię "jakoś to będzie, są przepisy".
 • 2012-10-17 13:48 | joot

  Drodzy Słuchacze Radia Maryja, Widzowie Telewizji Trwam, Wyborcy PIS-u!

  Czy niezamknięty dach jest wystarczającym powodem do dymisji rządu, impeachmentu prezydenta, ogłoszenia Jezusa Chrystusa Królem Polski, delegalizacji SLD, PO, Palikotów i rozpisania nowych wyborów?
 • 2012-10-17 15:03 | joot

  Re:Medialna ofensywa premiera

  >""Potrafi myśleć i wyciągać wnioski".
  Błagam. powiedz że to był żart :) "


  Jeśli masz jakiegoś swojego kandydata na stanowisko premiera, którego partia przegrała wybory z PO, to w twoim własnym interesie nie jest lekceważenie zwycięzcy.
  Bo to trochę tak, jakbyś napisał: "Już sześć razy przegrałem z jakąś bezmyślną miernotą."

  Przenikasz to? ;)
 • 2012-10-17 19:27 | Sławomir Osiński

  Re:Medialna ofensywa premiera

  Nie sądzę,żeby PR sztab PiS- u to "przenikał".Nie może, bo by stracił pracę. :-)
 • 2012-10-18 10:53 | Sławomir Osiński

  Re:Medialna ofensywa premiera

  Socjotechnika.Na krytykę słyszymy w odpowiedzi :łże,wściekł się,atak,brutalny atak,wściekły atak na....,lub też -jest pan zdenerwowany ,widocznie coś w tym musi być.Takie słowa są kierowane zawsze do określonej grupy ludzi,przeważnie przez sztab PR.