Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Pieniądze z telefonu

(4)
W przyszłym roku każdy będzie mógł płacić smartfonem, a portfel z gotówką i kartami płatniczymi zostawić w domu. Ta przełomowa technologia to nie tylko spora wygoda, ale też nowe zagrożenia.
 • 2012-10-16 23:06 | robertcb

  Lepsza byłaby możliwość wypłaty gotówki z bankomatu, nawet jeśli nie mamy przy sobie żadnego przedmiotu który mógłby posłużyć do tego celu

  A więc karty płatniczej, telefonu komórkowego z aplikacją mobilną itp.
  Można by wprowadzić kody wypłat z bankomatu które klient by wprowadzał w bankomacie i zatwierdzał PIN-em w ten sposób mając możliwość wypłaty gotówki.
  Klient poprzez teleserwis banku (0-800) w którym po zalogowaniu się swoim numerem klienta i PIN-em, mógłby otrzymać taki kod, który by zanotował i mógł zrealizować w bankomacie.
  Kod taki powiedzmy byłby ważny z 1-2 godziny, aby klient mógł po zanotowaniu udać się do bankomatu i dokonać wypłaty.
  Numery 0-800 są bezpłatne i dostępne z automatów (budek) telefonicznych bez karty, a w centrach handlowych i na stacjach paliw - budki telefoniczne często znajdują się w pobliżu bankomatów.
  Inna możliwość to dłuższe kody np. składające się z kilkunastu cyfr, podobnie jak te doładowujące telefony prepaid - ale z tym że miały by one długi czas ważności (np. kilka lat).
  Klient dostał by na własne życzenie np. listem poleconym od banku taki kod (jeden lub kilka) i mógłby się nauczyć go na pamięć - i również po wpisaniu tego kodu w bankomacie i zatwierdzeniu PIN-em - mógłby wypłacić gotówkę.

  Na podobnych zasadach działa usługa "RIA get money" z tym że ktoś wcześniej musi nabyć taki kupon i podać nam telefonicznie dane.
  Sam kupon ma natomiast zbyt krótki okres ważności, by warto było go wcześniej samemu zakupić i się na pamięć nauczyć jego numeru i mieć w ten sposób opisaną powyżej możliwość wypłaty gotówki.

  Również w ten sposób można by poprzez kogoś znajomego w czasie rozmowy telefonicznej uzyskać kod wypłaty z bankomatu za pośrednictwem aplikacji SkyCash.

  Jednak w obu przypadkach musimy mieć kogoś kto nam pomoże - nie możemy sami podjąć środków wcześniej zdeponowanych czy z własnego konta.

  Zakładam przydatność usługi w sytuacjach losowych, w których znajdujemy się daleko od miejsca zamieszkania (np. w celach turystycznych) nie mamy w tych okolicach nikogo znajomego, a zabrakło nam gotówki, oraz nie mamy przy sobie karty płatniczej.
  Zaletą takiej usługi była by jej dostępność przez 7 dni w tygodniu i 24 godziny na dobę.
 • 2012-10-31 15:40 | ziuta91

  "Ta przełomowa technologia to nie tylko spora wygoda..."

  Najwygodniejsze jest parę banknotów w kieszeni.
  Na czym niby polega "wygoda" w noszeniu nieporęcznej cegły wymagającej pilnowania i ładowania, której utrata to masakra (jeśli zawiera dane osobowe, PINy, etc).
  To tak jak "Kindle" do czytania "literatury". Kup se książkę, baranie !
 • 2012-11-01 14:29 | cmos

  Re:Pieniądze z telefonu

  Ten pomysł jest, delikatnie mówiąc, nieprzemyślany. Bo wyczerpanie baterii w telefonie odcina nas od naszych pieniędzy. Nie mówiąc o tym, że systemy operacyjne i software telefonu to nie są jakieś majstersztyki niezawodności i bezpieczeństwa. Dziękuję, jako inżynier informatyki technicznej po dobremu się w ten kanał nie wpuszczę.
 • 2012-11-02 14:49 | xtr

  Re:Pieniądze z telefonu

  Chipy pod skore, po co cykać się z jakimiś modułami w kartach/telefonach..