Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Smoleńskie kłamstwo rośnie

(94)
Jeśli jedna publikacja, po dokładnym przeczytaniu wyjątkowo mało wiarogodna, ma moc prawie broni atomowej, to znaczy, że w smoleńskiej sprawie nie ma żadnych dobrych rokowań. Nic tu nie pomogą żadne międzynarodowe komisje. Bo każda, która nie uzna zamachu i wybuchów, będzie niewiarygodna.
 • 2012-10-30 20:56 | Luap

  Co z ta Polska?

  Fantazjowanie ma dluga tradycje w Polsce np.oficerowie w sierpniu 1939 zegnajac sie mowili:do zobaczenia w Berlinie!!!Kaczynski to tez taki fantasta!To samo mawial amb.J.Lipski do MSZ Rzeszy Niemieckiej!
 • 2012-10-30 21:20 | henryk

  snoleńskie kłamstwo rośnie

  Drżę czy J Kaczyński nie wyprowadzi armii na granicę , już widzę Macierewicza w wieżyczce transportera opancerzonego,Kochanowską wykrzykującą nonsensy,Błasikową broniącą honoru armii, która uważa ,że komisja Millera to mafia.Przyszło nam oglądać horror w formule śmieszno i straszno.
 • 2012-10-30 21:45 | PIRS

  Re:Smoleńskie kłamstwo rośnie

  Tyle rzeczy się zmienia, ale metody skrajnej prawicy pozostają bez zmian.
  Pamiętamy "sprawę Oleksego", gdzie oskarżono ówczesnego premiera o to że jest agentem rosyjskiego wywiadu. Prof. Modzelewski wykazał wtedy, że notatka wywiadu, która posłużyła za pretekst, została po prostu źle przetłumaczona. Cała sprawa miała służyć obaleniu rządów lewicy i miała pomóc Wałęsie. Kiedy po wielu korowodach Oleksy został uniewinniony od zarzutów, nikt z napadających na niego nie pokwapił się z przeprosinami. A asy wywiadu i kontrwywiadu, którzy się tak ośmieszyli, dostali jeszcze generalskie awanse.
  Podobnie było z oskarżeniami wobec Kwaśniewskiego. "Życie Warszawy" i inne gazety napisały, że spędzał wakacje w tym samym pensjonacie co rosyjski agent Ałganow. Niby to nic zdrożnego, ale sugerowano że mają ze sobą jakieś ciemne interesy. Kwaśniewski przedstawił dokumenty świadczące że w tym czasie był w innym kraju itp., itd., część gazet się wycofała z oskarżeń, ale ŻW dalej próbowało go pognębić, m.in. przywołując świadków (którzy się skompromitowali). Kwaśniewski wygrał sprawę w sądzie. Czy dziennikarze przeprosili potem Kwaśniewskiego? Ależ skąd! A sąd uznał, że chociaż te ich artykuły to były brednie, to jednak dołożyli wszelkich starań aby dociec prawdy, więc nie ponoszą żadnej odpowiedzialności.
  Tak więc prezes Kaczyński czy Macierewicz nie muszą się niczego obawiać. Dziennikarze Rzepy także. Dalej też będą pod ambasadą rosyjską protestować "prawdziwi Polacy", wołając że Tusk z Putinem zamordowali prezydenta Kaczyńskiego, bo go nie lubili i się go bali. Więc może nie szydźmy z tych dzikusów w krajach islamskich, którzy też wykrzykują różne brednie, tyle że przeciw Zachodowi. Polak też potrafi.
 • 2012-10-30 21:49 | bart

  Test dla puszki.

  Szanowna Pani Redaktor- proponuję aby pani nie zapraszała do swojej "puszki" red.nacz Rzepy Tomasza W.- jak ma choć trochę honoru powinien natychmiast zrezygnować ze stanowiska i pracy w Rzepie. Ale chyba się nie doczekam taki to już format naszych dziennikarzy. Toć to facet nieodpowiedzialny wywołując gigantyczną aferę w Polsce. Redaktor Gmyz jeśli wie to powinien przedstawić fakty a nie plotki, a może gościa wpuszczono w maliny a "kaczorek" połknął rybkę. Jak zobaczę u Pani w programie pana T.W.natychmiast przełączam się na inny program. Do dziś zawsze byłem wiernym oglądaczem. Teraz test dla klasy Pani Redaktor kogo zaprasza dom programu
 • 2012-10-30 21:55 | Joanna Kopytowska

  Re:Smoleńskie kłamstwo rośnie

  Od dawna postuluję 2 nierealne chyba jednak w Polsce metody pozbycia się Pisu z życia publicznego ,delegalizacja partii i bojkot medialny lidera , w ten sposób Francuzi pozbyli się Le Pena z życia publicznego , co na to Panowie Dziennikarze ,ile czasu można powtarzać nonsensy wariata i traktować to ze śmiertelną powagą ?????
 • 2012-10-30 22:23 | atalia

  sachem

  Świetnie ukartowane, doskonale wyreżyserowane i odegrane przez władzę. Kaczyński tańczy, jak mu zagrają. A to oznacza, że ani reżyser (Tusk), ani marionetka w jego ręku (Kaczyński) nie powinni istnieć w polityce. Uprawiać ogórki, kapustę kisić, a nie być politykami w Polce. Daremna prośba, jeszcze z 10 lat będą się bawić Polską te dwa solidaruchy...
 • 2012-10-30 22:32 | joot

  Re:Smoleńskie kłamstwo rośnie

  Jak bardzo zawiłe muszą być ścieżki twoich myśli, aby ich owocem były takie konkluzje, jak na przykład ta, że ten cały dzisiejszy pirotechniczny cyrk to spektakl wyreżyserowany przez Tuska.
 • 2012-10-30 23:12 | PAK

  Re:Smoleńskie kłamstwo rośnie

  Tuskowi się nie opłacało -- notowania jego rządu spadły po skandalu z zamianą zwłok po katastrofie, choć nie rząd za nią odpowiadał. Idę o zakład, że podobnie zadziała dzisiejsza informacja -- umocni przeciwników, wahającym się przyda wahania, a zwolennikom nie pomoże.
  Kaczyński lepiej na tym wychodzi, choć ostrość i szybkość krytyki była wpadką -- powinien trochę odczekać, zaatakować szerzej, choćby politykę informacyjną prokuratury, siać wątpliwości. Oczywiście: ze swojego punktu widzenia. Bo nie dla dobra Polski... dla dobra Polski to się powinien wycofać z polityki.
 • 2012-10-30 23:12 | Julia

  Re:Smoleńskie kłamstwo rośnie

  Dziekuje "Rzeczpospolitej" najserdeczniej. Okazala sie najwiekszym i najsprawniejszym wrogiem prezesa doszczetnie go kompromitujac. A swoja droga, trzeba byc wyjatkowym idiota, zeby tak sie dac wystawic.
 • 2012-10-30 23:24 | sopociak

  Re:Smoleńskie kłamstwo rośnie

  Coz, nic dodac, nic ujac. Paranoiczne urojenia Kaczynskiego, i jego rozbijacki sposob uprawiania polityki zasluguja w koncu na ostra reakcje.
  W latach okupacji, ktore tak czesto wspomina, zarobil by kaczorek wyrok sadu podziemnego, i za szkodzenie Polsce po jednym (lub zadnym) ostrzezeniu dostal by to na co zasluguje.
 • 2012-10-31 01:16 | Therese Kosowski

  Re:Smoleńskie kłamstwo rośnie

  Nie odnoszę wrażenia, że Kaczyński wierzy w zamach. To raczej jego cyniczna gra, bo tylko emocje wywołane tymi hipotezami przekładają się na głosy wyborców.

  A poza tym on musi zagłuszyć swoje własne sumienie: w końcu to on wysłał brata, by na grobach ofiar katyńskich uprawiał politykę.
 • 2012-10-31 01:26 | mir

  Re:Smoleńskie kłamstwo rośnie

  Zawsze miałem problem jak reagować na bezgraniczną bezczelność i głupotę. W tym przypadku mamy i jedno i drugie. Pewnie coś jeszcze ale mój umysł zaprzestał poszukiwań sensu.
  Wstyd przyznać, reaguję gniewem.
  Nie na Wildsteina, Wróblewskiego, Kaczyńskiego i im podobnych. Wiem czego się po nich spodziewać.
  Reaguję tak na poprawność dziennikarzy, która karze zaprosić do wyrażenia opinii strony (?).
  Tak można i należy gdy prowadzimy dyskusję. Spodziewacie się cudu pytając przykładowych w/w ?
  Nie jesteście poprawni, nie wiecie jak się zachować. Tym ludziom należy się ostracyzm, nic więcej.
 • 2012-10-31 01:48 | Jan - Janusz

  Re:Smoleńskie kłamstwo rośnie na tragikomedię

  Wart Pac pałaca . Tragedia smoleńska na naszych oczach ewoluuje w bardzo niebezpieczną stronę .
  Polacy zaczynają dzielić się na smoleńskich i pozostałych.
  Zakończenie tego sporu powinno się skończyć finałem jak w tym dowcipie : "przyszedł gajowy i wygonił ich obu z lasu "
 • 2012-10-31 04:51 | jercym54

  Re:Smoleńskie kłamstwo rośnie

  dokładnie tak, mam już dosyc słuchania i oglądania w/w ludków. Zadziwia mnie ta chęc zapraszania do studiów idiotów i nie przerywaniu im nawet jak ewidentnie kłamią i plotą bzdury.
 • 2012-10-31 06:49 | toefl

  A kto

  czyta panią J.P ?
 • 2012-10-31 07:17 | Byniek

  Strach

  " Nie ma prawdziwych sędziów w Warszawie".
  Prokuratura i za dwadzieścia lat nie skończy śledztwa w sprawie wypadku pod Smoleńskiem, bowiem ma ona już wyłącznie charakter polityczny, a w tego typu sprawach organy ścigania dostają paraliżu decyzyjnego.
  Przykładów jest bez liku, pierwsze z brzegu. W tak banalnej sprawie, jak wysypanie zboża z wagonu przez A. Lepera śledztwo trwało siedem ( sic ! ) lat, a powinno dwa tygodnie. W sprawie Olewnika, po skazaniach wszystkich możliwych sprawców, trwa nadal, pod dyktando rodziny tragicznie zmarłego. Sprawa byłego komendanta Policji itd. Pani redaktor ma pani rację, strach jest głównym doradcą śledczych.
  A tak na marginesie, co z wnioskami o zajęcię sie przez Trybunał Stanu sprawą J. Kaczyńskiegi i Z. Ziobro. Też strach tu decyduje ?
 • 2012-10-31 07:45 | stasiu

  Re:Smoleńskie kłamstwo rośnie

  "Nic tu nie pomogą żadne międzynarodowe komisje. Bo każda, która nie uzna zamachu i wybuchów, będzie niewiarygodna. "

  To mi się podoba, sama prawda, mają swoja teorię,której będą się trzymać i każdy kto będzie innego zdania to zdrajca, albo podstawiony koleś. Można to interpretować na kilka sposobów, że jest to sprawa naprawdę ostra i to że między polska a rosją dolewa oliwy do całej sprawy, albo tak błaha że nikogo nie interesuje jej rozwiązanie i tak już zostanie.
 • 2012-10-31 07:58 | flip

  Re:Smoleńskie kłamstwo rośnie

  @joot
  Atalia pisze po prostacku, miotając oskarżeniami na lewo i prawo, ale takiej wersji nie da się wykluczyć.
  Ktoś podrzucił Rzepie to gnijące mięsko i jest kilka możliwych podowów dlaczego tak się stało:
  1. Niekompetencja i długi język. Ktoś coś chlapnął przy kieliszku i się zaczęło.
  2. Ktoś umyślnie dolewał benzyny do smoleńskiego ognia. Z dwóch możliwych, wzajemnie wykluczających się powodów.
  A) Ktoś wierzy w zamach albo po prostu chciał pomóc PiSowi (i/lub zaszkodzić Tuskowi/PO). I chyba się przeliczył.
  B) Ktoś przewidział histeryczną reakcję J.Kaczyńskiego (i A. Macierewicza) na tę wiadomość. I wiedział, że akurat Rzepa temat kupi z zamkniętymi oczami. To byłaby zagrywka va banque.
  W każdym razie efekt jest taki, że PiS zrównał się sondażowo z PO ( a nawet ją wyprzedził), a teraz Jarosław się ośmieszył i poparcie straci (z wyjątkiem żelaznego elektoratu, któremu święty Boże nie pomoże).
  Przypomnij sobie inne PR-owskie zagrywki premiera, typu dopalacze czy kastracja pedofili. Dlatego nie można wykluczyć, że to mogła być prowokacja. Jeżeli była, to było to ogromne ryzyko, ale chyba się opłaciło...
  Pozdrawiam,
  flip
 • 2012-10-31 08:03 | rozsadny

  Re:Smoleńskie kłamstwo rośnie

  Doradzę Kaczyńskiemu i wszystkim ekspertom wsiąść do samolotu i potwierdzić możliwość lądowania we mgle (Jeden samolot jest do dyspozycji) Ten eksperyment wyjaśni i rozwiąże wszystkie problemy Polski i pozwoli stworzyć na 100% nowa normalna opozycje której brakuje w tym kraju.
 • 2012-10-31 08:05 | lukald

  Re:Smoleńskie kłamstwo rośnie

  Wydaje się że jest całkiem na odwrót. Gdy pis przestaje mówić o smoleńsku to ich słupki sondaży rosną, a szanse na rządzenie wzrastają.(ile razy Polacy się na to jeszcze nabiorą ? ) Gdy politycy pis wracają do zamachu i retoryki zbrodni to wówczas ludzie się od nich odwracają.
  Jak bardzo więc kacz. musi nienawidzić rządu i ludzi, którzy ich popierają, że wiedząc o tej prawidłowości nie może powstrzymać się i wygaduje te brednie, w które sam wierzy ?
 • 2012-10-31 08:27 | flip

  Re:Smoleńskie kłamstwo rośnie

  Do mojego poprzedniego komentarza dodam jeszcze, że ryzyko związane z przeprowadzeniem takiej prowokacji przeciwko Jarosławowi Kaczyńskiemu oceniałbym jako ogromne. Czy warte ewentualnych zysków? Nie wiem.
  Myślę, że trzeba trochę poczekać, prędzej czy później dowiemy się, czy to byłą prowokacja i ewentualnie czyja.
 • 2012-10-31 08:37 | eg

  Re:Smoleńskie kłamstwo rośnie

  Przyłaczam się do apelu aby t. Wróblewskim nie goscił wiecej w Pani programie. To wyjątkowy kłamca i chipokryta.
 • 2012-10-31 08:38 | MMM

  Re:Smoleńskie kłamstwo rośnie

  Artykuł wybitnego redaktora Gmyza był jak strzał z Aurory. Miał rozpocząć przejęcie władzy przez PiSowców w Polsce.
 • 2012-10-31 08:38 | Stary Polak z PRL-u

  Re:Smoleńskie kłamstwo rośnie

  Powiem wprost. My wszyscy, a nie tylko Donald Tusk, ponosimy konsekwencje zaniechań Donalda Tuska dotyczących sprawy Barbary Blidy i nacisków na prokuraturę i służby specjalne ze strony premiera z PiS i jego ministra sprawiedliwości.
  Jeśli natomiast oczekuje Pani, Pani Janino, przyzwoitości i honoru od polskich polityków, to musi Pani bardzo długo żyć, by tego doczekać. Swoją drogą ciekawym, czy nadal Pani będzie poważnie traktować swoich rozmówców z Rzepy. Mam wrażenie, i to nieodparte, że tak jak Donaldowi Tuskowi jest potrzebny Jarosław Kaczyński jako główny lider opozycji, który PO zapewni rządzenie krajem w trzeciej kadencji, tak Pani potrzebny jest Tomasz Wróblewski ze swoim radosnym redaktorskim kwileniem bez brania jakiejkolwiek odpowiedzialności za słowo.
 • 2012-10-31 08:51 | ziemek52

  Re:Smoleńskie kłamstwo rośnie

  Wczorajsza publikacja "Rzeczpospolitej" ma jeden plus . W jej wyniku poznalismy prawdziwe oblicze Jarosława Kaczyńskiego .Ku przestrodze tych , ktorzy uwierzyli , ze moze objac wladzę i wyprowadzić Polske z kryzysu. Jeżeli obejmie / a w demokracjach już nie takie rzeczy się zdarzaly/to nie będzie to juz III RP , IV RP ,ale Rzeczpospolita Smoleńska .Trzeba zamawiac wcześniej bilet na samolot ...
 • 2012-10-31 08:58 | flip

  Re:Smoleńskie kłamstwo rośnie

  Pozbyli się Le Pena? Ostatnio Le Monde pisał sporo na temat jego antyimigranckich wystąpień. Popatrz też na wyniki wyborcze jego córki.
  Tak jak Francuzi nie pozbyli się Frontu Narodowego, tak my się nie pozbędziemy Kaczyńskiego. Bo zawsze jest zapotrzebowanie na takich liderów. A u nas - jak się wydaje - większe niż gdzie indziej.
 • 2012-10-31 08:58 | roman.t

  Re:Smoleńskie kłamstwo rośnie

  Dziękuję za artykuł. Zastanawia mnie zgoła coś innego i to zastanawia od kilku lat. Jak jest moźliwym, że w 40 mln kraju, w którym rzekomo obalono socjalizm, rządzi jeden mały człowiek? Ileż razy w polskiej prasie, opracowaniach historycznych itd.itp. przeczytałem o niezrozumieniu Polaków dla rządów Hitlera, a przede wszystkim dla bezwolnego czy też całkowicie faszystowskiego narodu. Do dziś polscy historycy zachodzą w głowę, jak możliwym było, by jeden mały psychopata zastraszył wielomilionowe państwo przymuszając Niemców do wojny. Nikt nie wierzy w bzdury, przecież wiemy, że tylko garstka Niemców stawiała opór i tę garstkę szybko zlikwidowano. Cała wielomilionowa zatrważająca reszta (czyt. wielomilionowa rzesza Rzeszy) hołubiła faszyzm i wywołała wojnę. Przecież niemożliwym jest, aby jeden mały psychopatyczny zakompleksiony kurdupel mógł wywołać wojnę na świecie?
  Dlatego właśnie uważam, że w Polsce tylko garstka ludzi próbuje przeciwstawić się dyktaturze Kaczyńskiego, a 99% Polaków dobrotliwie przyzwala na jego działania niszczące kraj i społeczeństwo. Przecież niemożliwym jest, żeby bez zgody społeczeństwa polskiego jeden mały kurdupel zniszczył to, co przez wiele lat z trudem budowaliśmy: demokrację i wolność słowa. Bez ogólnego przyzwolenia Kaczyński nie byłby wstanie nic zrobić. Naprawdę polecam zapoznanie się szczegółowo z biografią Hitlera (niezależnie jakiego autora). Czytelnik znajdzie w niej wszystkie mechanizmy władzy, które w skali 1:1 można przełożyć na polski grunt.

  Po prostu nie rozumiem, dlaczego Polacy nie korzystają ani z własnych doświadczeń ani doświadczeń innych, zwłaszcza gdy mowa nie o 60 mln utraconych istnień, lecz niebawem o 40mln?

  Polacy to jednak bardzo głupi niekwykształcony naród...
  Roman
 • 2012-10-31 09:00 | flip

  Re:Smoleńskie kłamstwo rośnie

  taaaak "chipokryta"
 • 2012-10-31 09:36 | jarke zamorski

  (Trochę) z innej beczki

  Jechałem wczoraj rano pociągiem PKP Intercity z Krakowa do Warszawy. W cenie biletu Rzeczpospolita, na każdym siedzeniu. Dlaczego właściwie państwowa (jest w nazwie!) firma sponsoruje gazetę reprezentującą konkretną opcję polityczną? Szczególnie mnie to ukłuło po ostatniej niesławnej publikacji.(Zakładam tu, że Rzeczpospolita nie udostępnia się w PKP za darmo)
  P.S.
  Był jeszcze jeden kwiatek - reklama strony internetowej informującej o alternatywach rajów podatkowych, kiedy Cypr przestanie być takowym. W przedziale państwowej kolei, widziałem na własne oczy!
 • 2012-10-31 09:47 | Joanna Kopytowska

  Re:Smoleńskie kłamstwo rośnie

  Pozbyli się pozbyli , nie ma jego w ogóle w polityce a jego córka Marinne jest dużo bardziej strawna i pozuje na kulturalną ,nasz paradoks polega na tym że u nas NIE MA Z KIM WALCZYĆ , skala problemów związanych z przestępczością i bezrobociem związanym z brakiem kwalifikacji i nawyków pracowitości całej rzeszy młodych ludzi wśród 2 pokolenia dzieci emigrantów arabskich jest nie do porównania z naszymi konfliktami a mimo to Francuzi znoszą je niemal ze stoickim spokojem i wielka empatią której ja także wielokrotnie doświadczyłam podczas 3 letniego pobytu we Francji , u nas prawdziwym problemem jest nieodpowiedzialny lider który szczuje wszystkich na wszystkich i opowiada szkodliwe społecznie bajki i jest rzeczą elit i społeczeństwa jak wyeliminować za wczasu i skutecznie ta osobę z życia publicznego i BOJKOT MEDIALNY JEST TU POMYSŁEM ZBAWIENNYM
 • 2012-10-31 10:24 | sławek.m

  Re:Smoleńskie kłamstwo rośnie

  No na przykład ty teraz.
 • 2012-10-31 10:29 | Copernicus

  Re:Smoleńskie kłamstwo rośnie

  Pani Redaktor, nie sądzi Pani, że to jednak żałosne? Po bez mała dziewięćdziesięciu latach powtarzamy scenariusz z przednówka zamachu majowego. Tragicznie ostra dywersyfikacja sympatii politycznych sięgająca nawet rodzin. Kalumnie rzucane bezkarnie. Dążący do władzy za jakąkolwiek cenę człowiek, któremu się wydaje, że tylko on Polskę zbawi... Piłsudskiemu też nie chodziło o Konstytucję, ustrój naczelnych władz wojskowych, prawo i sprawiedliwość. Co udowodnił po przejęciu władzy (projektu nowej Konstytucji nawet nie przeczytał). Powtarzana historia jest farsą. Kaczyński... Nie ten wzrost, nie ten format, nie te wcześniejsze zasługi. Tylko namiętne pożądanie władzy takie samo. Cena nie gra roli!
 • 2012-10-31 11:11 | andrzej1.61

  Re:Smoleńskie kłamstwo rośnie

  Trzeba zapraszać przeciwników politycznych to jedyna droga pokojowego rozwiązywania sporów, alternatywą jest wojna domowa do której dąży KK i PiS wspierany przez wrogie pokojowi media. Mamy w tym kraju już radio i Tv w której są prezentowane jedynie słuszne poglądy bez żadnej dyskusji i przedstawiania poglądów osób o innym spojrzeniu na świat. Oni są jak faszyści i komuniści pamiętacie powiedzenie w czasie okupacji "tylko świnie siedzą w kinie" można je zastosować do widzów i słuchaczy Toruńskich mediów czy czytelników RZ. Starajmy się przedstawiać poglądy różnych środowisk i mądrze argumentować swoje to jedyna droga do pojednania i pokoju.
 • 2012-10-31 11:14 | The Central Scrutinizer

  Re:Smoleńskie kłamstwo rośnie

  Nitrogliceryna w samolocie musiała być. Nie wierzę, że wśród dziewięćdziesięciu sześciu osób na pokładzie, w tym wielu w podeszłym wieku, nikt nie cierpiał na dusznicę.
 • 2012-10-31 11:47 | PAK

  Re:Smoleńskie kłamstwo rośnie

  Red. Wróblewski ma wielu sympatyków, więc mu ten apel raczej nie zaszkodzi. A może szkoda? Bo masz rację, co do otwierania się na inne poziomy, ale czy nie należy też wymagać pewnego poziomu od przeciwnika?
  Rzeczpospolitej zaszkodziło postawienie polityki ponad wiedzą merytoryczną. Niestety, o ile pamiętam charakterystyczne nie tylko dla Rp w ostatnich latach, ale także dla innych czasopism kierowanych przez red. Wróblewskiego. (Warto pamiętać, że red. Wróblewski to bynajmniej nie zatwardziały działacz PiS. Ta postawa jest ideologiczna, ale nie partyjna.)
 • 2012-10-31 12:53 | divak2

  To na pewno anarchiści

  No bo podpalanie państwa jest u nas bardzo łatwe. Starczy chlapnąć o trotylu i nitroglicerynie i nomen omen rzesza ludzi traci rozum. A czemu nie semtex, c4, dm12, pmw/nitrol albo nawet pww7? No bo większość ludzi nie będzie wiedziała o co chodzi. A że to co wymieniłem będzie się lepiej nadawać do strącania tupolewów niż rewelacje rzepy, to szczegół. Ważne że trotyl i nitrogliceryna kojarzą się szeroko z wybuchaniem. Chociaż zaraz, jeśli nitrogliceryna to może potomkowie anarchistów sprzed 100 lat maczali palce w tej katastrofie.
  A jakby znaleziono w szczątkach samolotu czarną puszkę z żółtym napisem "Semtex"?
 • 2012-10-31 12:58 | toefl

  Re:Smoleńskie kłamstwo rośnie

  Oto ciekawy wpis na internecie :
  "substancji. Eksperyment dokonany przez chemików z Washington State University pokazał, że z siedemnastu substancji wybranych z uwagi na podobieństwo struktury chemicznej do trotylu (składników kosmetyków, pestycydów, produktów ubocznych spalania tytoniu oraz zanieczyszczeń powietrza) i spodziewane z tego powodu prawdopodobieństwo „fałszywych alarmów” tylko siedem (pięć zanieczyszczeń, jeden składnik kosmetyków i jeden pestycyd) wywołało w ogóle reakcję spektrometru. Przy czym tylko jeden związek chemiczny z tych siedmiu – 4,6-dinitro-o-krezol – dawał podobny wygląd widma (z „pikiem” w tym samym miejscu) co trotyl. Jednak i w tym przypadku jeden z parametrów nadal się różnił, tak że ostatecznie badacze doszli do wniosku, że „możliwość fałszywego alarmu spowodowanego przez obecność tych 17 związków jest nieprawdopodobna”.

  W wymienionym eksperymencie użyto wprawdzie spektrometru specjalnie skonstruowanego na uniwersytecie, podkreślając, że ograniczenia urządzeń komercyjnych bywają w rzeczywistości przyczyną fałszywych alarmów. Jednak nie jest z tymi urządzeniami aż tak źle. Test przeprowadzony przez amerykański National Institute of Justice z udziałem spektrometru Itemiser wykazał zero fałszywych alarmów przy wykrywaniu trotylu (używano do jego „zmylenia” pestycydu 3-metylo-4-nitrofenolu). Producent spektrometru Sabre 5000 chwali się wskaźnikiem fałszywych alarmów poniżej 1 proc. Niemiecki Institut für Umwelttechnologien podaje, że ich przenośny spektrometr ma liczbę fałszywych alarmów poniżej 4 proc.

  Tak więc prawdopodobieństwo, że we wraku samolotu w Smoleńsku rzeczywiście znaleziono ślady trotylu, jest naprawdę duże. Tym bardziej, że kuzyn jednej z ofiar katastrofy zlecił na własną rękę badania pozostałych po niej rzeczy metodą analizy chemicznej laboratorium w USA. W jednej z próbek znaleziono ślady trotylu."
 • 2012-10-31 13:02 | kami

  Re:Smoleńskie kłamstwo rośnie

  Bardzo dobry pomysł; eliminacja w mediach to koniec kariery. Ale co zrobić z mediami, które mu sprzyjają? [nasz dziennik,gazeta polska}
 • 2012-10-31 13:03 | roman.t

  Re:Smoleńskie kłamstwo rośnie

  Nareszcie jakiś rozsądny wniosek pod artykułem!
  Polacy zatrudnili polityków, dali im władzę, pieniądze i uprawnili do podejmowania decyzji w ich imieniu. Dlatego właśnie Polacy są odpowiedzialni za decyzje i słowa swoich reprezentantów.
  Nie odpowiada Wam Kaczyński (jak i mnie)? Idźcie więc do urn i przy najbliższej okazji wyoborczej zmieńcie układ polityczny w Polsce. Mogliście ich powołać, możecie też odwołać- jak to czynią obywatele innych demokratycznych państw. No chyba, że wierzycie, iż wybory na nic się nie zdadzą i zdecydujecie się na pozostanie w domu. W takim razie zagłosujecie podwójnie dając szansę swoim przeciwnikom.
  Według mnie osobom, które nie biorą udziału w głosowaniu i nie chcą decydować o losach swojej ojczyzny powinno odbierać się obywatelstwo.
  Roman
 • 2012-10-31 13:05 | roman.t

  Re:Smoleńskie kłamstwo rośnie

  Czy uważasz, że ostatnie lata nie pozwoliły Polakom poznać prawdziwej twarzy Kaczyńskiego? On zawsze (wcześniej na dwa głosy vel brat) otwarcie wygłaszał swoje poglądy. Największym błędem jego przeciwników było lekceważenie jego mowy.
  Roman
 • 2012-10-31 13:09 | roman.t

  Re:Smoleńskie kłamstwo rośnie

  Kolego, doskonale wiesz, że Rzeczpospolita jest w pociągach rozdawana za darmo. Sprzedaż spadła i jeśli zabraknie stosownego nakładu reklamodawcy wycofają się z budżetami. By utrzymać wyższy nakład rozdaje się gazety w miejscach, które mogą potwierdzić rozdanie. Dlatego już nie wyrzuca się wydrukowanych egzemplarzy do kosza jak to drzewiej bywało.
  Roman
 • 2012-10-31 13:25 | janusz

  Re:Smoleńskie kłamstwo rośnie

  Zapraszać trzeba, nawet PISowskich propagandystów, ale nie można kłamstw i oszczerstwa zostawiać bez komentarza. W głównych mediach zwykle nikt nie przerywa i nie prostuje nawet oczywistych kłamstw i nonsensów. Zwyczajnie nie rozumiem dlaczego dziennikarze nie dociekają prawdy i nie obnażają kłamstw, nawet tych najbardziej ohydnych.
 • 2012-10-31 13:32 | psr18gh

  Re:Smoleńskie kłamstwo rośnie

  Nie wierzę w smoleński zamach, ale faktem jest że władze rosyjskie mogą być zadowolone z tej katastrofy. PiS wali w rządzących Smoleńskiem jak maczugą przez co nasz kraj na arenie międzynarodowej kojarzy się jako wewnętrznie skłócony na conajmniej najbliższe 50 lat. Słaba Polska to wymarzona dla nich sytuacja. Dla Moskwy prawdziwym zagrożeniem byłaby mocna Platforma. Rządzący mocny PiS dla Rosji i mocarstw międzynarodowych byłby raczej śmieszny, niż groźny. To dla nich nie problem izolować ludzi którzy wymachują szabelką. Przypomina mi się scenka z Rokitą: "ratunku, Niemcy mnie biją!" . Z PiS-em u władzy mielibyśmy tego rodzaju teatr na cały świat: "ratunku, Ruscy i Niemcy nas biją!".
 • 2012-10-31 13:41 | Angor

  Re:Smoleńskie kłamstwo rośnie

  Zastanawiałem się, co może być bardziej nieprawdopodobne od koncepcji "zamachu smoleńskiego". To proste. Bardziej nieprawdopodobne od garbatych karzełków Mrożka i wirtualnych smoków Lema jest przypuszczenie, że jakikolwiek człowiek przy zdrowych zmysłach wpadłby na pomysł, iż zaangażowanie dość licznej grupy ludzi do opracowania od strony technicznej i organizacyjnej takiego zamachu utrzymałoby się w Polsce w tajemnicy, choćby przez parę tygodni. Ale widocznie pożegnaliśmy się w naszym kraju ze zdrowym rozsądkiem. Albo przynajmniej spora część Narodu. Pytanie, na jak długo?
 • 2012-10-31 13:41 | kalder

  Re:Smoleńskie kłamstwo rośnie

  W Polsce istnieje ogromne zapotrzebowanie na Kaczyńskiego - TV są pełne tego co powiedział, co zrobił tzn. "szykanują go". Gdy nieco ponad tydzień zaczyna zachowywać się spokojnie, słupki PiS-u zaczynają gwałtownie rosnąć. Na szczęście trudno mu wytrzymać wiele dłużej ale do władzy wróci.
 • 2012-10-31 13:55 | Kowalski

  Re:Smoleńskie kłamstwo rośnie

  To czyste szaleństwo. Granice absurdu i cynizmu politycznego dawno przekroczono. Oskarżenia o morderstwo, zdradę, o spiskowanie z przywódcami innych państw przeciwko własnemu narodowi - przecież to dziś język wielu polityków a i niestety dziennikarzy. Cóż takiego stało się w naszym kraju, że ton dyskursowi politycznemu nadają osobnicy pokroju J. Kaczyńskiego, Macierewicza, Hofmana i innych? Czy Pani Redaktor to wie? Dlaczego toleruje się tego typu zachowania? Myślę, że od Was dziennikarzy zależy bardzo wiele.
 • 2012-10-31 13:58 | k.w.

  Re:Smoleńskie kłamstwo rośnie

  Popisuję się pod apelem. Nie warto gościć w programie ludzi takiego pokroju.
 • 2012-10-31 14:01 | Sławomir Osiński

  Re:Smoleńskie kłamstwo rośnie

  Prezes Kaczyński i jego partyjni koledzy,oskarźają urzędującego Premiera RP.,wybranego w demokratycznych wyborach, o ZDRADĘ STANU ("zdrajca i kolaborant Moskwy"),o wspólne z premierem FR.p.Putinem zorganizowanie zamachu na ś.p. Prezydenta RP. i 95 innych osób na pokładzie samolotu, o "zamordowanie 96 osób z Prezydentem RP. co jest NIESŁYCHANĄ ZBRODNIĄ".Faszyzacja tej partii postępuje coraz szybciej.
  A co na to PROKURATURA?. Nic .Tylko GŁUCHE MILCZENIE.Żadnych działań z URZĘDU.
  Obyśmy się któregoś dnia nie obudzili "w całkiem innym kraju".

 • 2012-10-31 14:43 | invinoveritas

  to akurat proste

  @"do czego służą podejmowane jeszcze badania? Dlaczego raz słyszymy, że wersja zamachu jest wykluczona, a teraz, że prokuratura nie zamyka żadnych wersji, tylko czeka na kolejne opinie i ekspertyzy, które może będą za pół roku?"

  Prokuratorzy wojskowi będą to śledztwo ciągnąć i ciągnąć, możliwie jak najdłużej. Z powodu swoich stołków, po zakończeniu śledztwa prokuratura wojskowa będzie rozwiązana.
 • 2012-10-31 14:51 | Andrzej

  Re:Smoleńskie kłamstwo rośnie

  Ktoś sobie tych niebezpiecznych wariatów wyhodował. Pamiętam, przed 2005r zachwyty wielu dziennikarzy nad przyszłym POPiS-em, którzy dziś gdyby mogli, utopili by Kaczyńskiego w łyżce wody.
  Nawoływania przed kolejnymi wyborami (również pani Paradowskiej) na głosowanie na PO, zeby nie wygrał PiS, jedynie to dzisiejsze dziadostwo wzmacniało. A należało wypromować jakiegoś "gajowego", który by tych chuliganów wykurzył z lasu (polskiej polityki). Dotyczy to tak PiS-u jak i PO.
 • 2012-10-31 14:56 | Andrzej

  Re:Smoleńskie kłamstwo rośnie

  Tak było niestety. Dziennikarz Wołek z hardmohera, po sprawie Kwaśniewski-Ałganow, stał się zagorzałym anty-hardmoherem jednocześnie wyznawcą PO, a zwłaszcza D Tuska. Takie mamy w Polsce dziennikarstwo.
 • 2012-10-31 15:03 | taki jeden

  Re:Smoleńskie kłamstwo rośnie

  Teraz pani Paradowska będzie zapraszać do Superstacji czterech gości z Rze-tej. Na przekór.
 • 2012-10-31 15:31 | kami

  Re:Smoleńskie kłamstwo rośnie

  Szanowna Pani powinna sama zacząć wyciszać temat prezesa, a nie go nagłośniać. Sama Pani odizolować go od mediów nie potrafi, to musi być zbiorowe dogadanie się dziennikarz, że "zastawiamy prezesa i nic o nim nie piszemy, żadnych wywiadów z nim i jego bandą".Jeśli Wy światli dziennikarze tej gazety zaczniecie szukać popleczników z innych mediów, to może to dać owoce. Niech Pani zasieje, może będą owoce. Bez siewu plony nie urosną.
 • 2012-10-31 15:47 | Stary Polak z PRL-u

  Re:Smoleńskie kłamstwo rośnie

  Divak.
  To by pomyśleli, że to pianka do zlizania z kolana, czy farba pigmentowa?
  PS
  Nawet z obrazka kazali przepisać hasło "hehe".
 • 2012-10-31 16:52 | Cisza

  Re:Smoleńskie kłamstwo rośnie

  Ja też zastanawiam się, jakie konsekwencje wyciągną dziennikarze we własnym środkowisku z postępkiem dziennikarzy rzepy. "Komentować" zachowania społeczeństwa, polityków, partii, urzedów, to tak, a własne?
  Nic nie zdziałałby nasz dziennik czy inne tuby pisowskie, gdyby bredni tam podanych nie powielała Polityka, Wyborcza, Newsweek, Wprost, telewizje itd.
 • 2012-10-31 17:17 | Nawigator

  Re:Smoleńskie kłamstwo rośnie

  Niestety, nieskuteczna jest apelująca do rozumu polemika z chorym z nienawiści Kaczyńskim i jego wyznawcami. Ponieważ każdy sprzeciw jedynie zachęca go do dalszych insynuacji, kłamstw i brutalnych żądań, proponuję odpowiadać mu tylko w jeden sposób:

  „Nie ma zgody na niszczenie Rzeczypospolitej. Jarosław Kaczyński musi odejść z życia publicznego!”

  To wezwanie trzeba powtarzać jak najczęściej, także przy innych okazjach - śladem Katona Starszego (234-139 przed Chrystusem) zwanego Cenzorem, który swoje przemówienia w senacie rzymskim, niezależnie od tematu, zwykł kończyć znaną sentencją: Caeterum censeo Carthaginem delendam esse (A poza tym sądzę, że Kartagina musi być zburzona).

  A poza tym nie zgadzam się na niszczenie Rzeczypospolitej. Jarosław Kaczyński musi odejść z życia publicznego!
 • 2012-10-31 17:19 | Nawigator

  Re:Smoleńskie kłamstwo rośnie

  Niestety, nieskuteczna jest apelująca do rozumu polemika z chorym z nienawiści Kaczyńskim i jego wyznawcami. Ponieważ każdy sprzeciw jedynie zachęca go do dalszych insynuacji, kłamstw i brutalnych żądań, proponuję odpowiadać mu tylko w jeden sposób:

  „Nie ma zgody na niszczenie Rzeczypospolitej. Jarosław Kaczyński musi odejść z życia publicznego!”

  To wezwanie trzeba powtarzać jak najczęściej, także przy innych okazjach - śladem Katona Starszego (234-139 przed Chrystusem) zwanego Cenzorem, który swoje przemówienia w senacie rzymskim, niezależnie od tematu, zwykł kończyć znaną sentencją: Caeterum censeo Carthaginem delendam esse (A poza tym sądzę, że Kartagina musi być zburzona).

  A poza tym nie zgadzam się na niszczenie Rzeczypospolitej. Jarosław Kaczyński musi odejść z życia publicznego!
 • 2012-10-31 17:20 | Nawigator

  Re:Smoleńskie kłamstwo rośnie

  Niestety, nieskuteczna jest apelująca do rozumu polemika z chorym z nienawiści Kaczyńskim i jego wyznawcami. Ponieważ każdy sprzeciw jedynie zachęca go do dalszych insynuacji, kłamstw i brutalnych żądań, proponuję odpowiadać mu tylko w jeden sposób:

  „Nie ma zgody na niszczenie Rzeczypospolitej. Jarosław Kaczyński musi odejść z życia publicznego!”

  To wezwanie trzeba powtarzać jak najczęściej, także przy innych okazjach - śladem Katona Starszego (234-139 przed Chrystusem) zwanego Cenzorem, który swoje przemówienia w senacie rzymskim, niezależnie od tematu, zwykł kończyć znaną sentencją: Caeterum censeo Carthaginem delendam esse (A poza tym sądzę, że Kartagina musi być zburzona).

  A poza tym nie zgadzam się na niszczenie Rzeczypospolitej. Jarosław Kaczyński musi odejść z życia publicznego!
 • 2012-10-31 17:21 | Nawigator

  Re:Smoleńskie kłamstwo rośnie

  Niestety, nieskuteczna jest apelująca do rozumu polemika z chorym z nienawiści Kaczyńskim i jego wyznawcami. Ponieważ każdy sprzeciw jedynie zachęca go do dalszych insynuacji, kłamstw i brutalnych żądań, proponuję odpowiadać mu tylko w jeden sposób:

  „Nie ma zgody na niszczenie Rzeczypospolitej. Jarosław Kaczyński musi odejść z życia publicznego!”

  To wezwanie trzeba powtarzać jak najczęściej, także przy innych okazjach - śladem Katona Starszego (234-139 przed Chrystusem) zwanego Cenzorem, który swoje przemówienia w senacie rzymskim, niezależnie od tematu, zwykł kończyć znaną sentencją: Caeterum censeo Carthaginem delendam esse (A poza tym sądzę, że Kartagina musi być zburzona).

  A poza tym nie zgadzam się na niszczenie Rzeczypospolitej. Jarosław Kaczyński musi odejść z życia publicznego!
 • 2012-10-31 17:23 | Nawigator

  Re:Smoleńskie kłamstwo rośnie

  Niestety, nieskuteczna jest apelująca do rozumu polemika z chorym z nienawiści Kaczyńskim i jego wyznawcami. Ponieważ każdy sprzeciw jedynie zachęca go do dalszych insynuacji, kłamstw i brutalnych żądań, proponuję odpowiadać mu tylko w jeden sposób:

  „Nie ma zgody na niszczenie Rzeczypospolitej. Jarosław Kaczyński musi odejść z życia publicznego!”

  To wezwanie trzeba powtarzać jak najczęściej, także przy innych okazjach - śladem Katona Starszego (234-139 przed Chrystusem) zwanego Cenzorem, który swoje przemówienia w senacie rzymskim, niezależnie od tematu, zwykł kończyć znaną sentencją: Caeterum censeo Carthaginem delendam esse (A poza tym sądzę, że Kartagina musi być zburzona).

  A poza tym nie zgadzam się na niszczenie Rzeczypospolitej. Jarosław Kaczyński musi odejść z życia publicznego!
 • 2012-10-31 17:26 | ziemek52

  Re:Smoleńskie kłamstwo rośnie

  O tym jaki jest Jaroslaw Kaczyński wiem juz od 1992 roku . Nic się nie zmienił .Może niesprecyzowalem ,o co chodzi mi w mojej wypowiedzi . W kazdym razie chodzilo mi , ze moze przejrzą na oczy ci , którzy krzyczą "Jaroslaw zbaw Polskę".Chociaz faktycznie "co slepemu po kolorach".Pozdrawiam .
 • 2012-10-31 17:27 | Nawigator

  Re:Smoleńskie kłamstwo rośnie

  Przeczytaj ze zrozumieniem o badaniach przesiewowych wykonanych w Smoleńsku - to tylko selekcja próbek do badań na obecność materiałów wybuchowych.
 • 2012-10-31 17:28 | Nawigator

  Re:Smoleńskie kłamstwo rośnie

  Niestety, nieskuteczna jest apelująca do rozumu polemika z chorym z nienawiści Kaczyńskim i jego wyznawcami. Ponieważ każdy sprzeciw jedynie zachęca go do dalszych insynuacji, kłamstw i brutalnych żądań, proponuję odpowiadać mu tylko w jeden sposób:

  „Nie ma zgody na niszczenie Rzeczypospolitej. Jarosław Kaczyński musi odejść z życia publicznego!”

  To wezwanie trzeba powtarzać jak najczęściej, także przy innych okazjach - śladem Katona Starszego (234-139 przed Chrystusem) zwanego Cenzorem, który swoje przemówienia w senacie rzymskim, niezależnie od tematu, zwykł kończyć znaną sentencją: Caeterum censeo Carthaginem delendam esse (A poza tym sądzę, że Kartagina musi być zburzona).

  A poza tym nie zgadzam się na niszczenie Rzeczypospolitej. Jarosław Kaczyński musi odejść z życia publicznego!
 • 2012-10-31 19:03 | zabieganna

  Prezes dowiódł, że jest zdolny do najgorszego!

  Jak do tej pory patrzyłam na działania Prezesa z politowaniem, tak powoli zaczynam się go bać. Gdyby nie daj Boże kiedyś doszedł do władzy, to w swoim szaleństwie jest on zdolny ustalić, że to była zbrodnia, ustawowo zakazać podważania tej prawdy, przywrócić karę śmierci i fizycznie unicestwić Tuska. Najstraszniejsze jest to, że ten człowiek chyba naprawdę jest to czegoś takiego zdolny!
 • 2012-10-31 19:54 | atalia

  Re:Smoleńskie kłamstwo rośnie

  A, joot, cóż, pisze o czymś, o czym nie napisałem. Norma.
 • 2012-10-31 20:12 | atalia

  flip


  "Jak się weszło między wrony, trzeba krakać jako ony" - mógłbym napisać, że skoro się weszło między prostaków, to się pisze po prostacku, ale nie napiszę...
 • 2012-10-31 20:15 | ewkas

  Re:Smoleńskie kłamstwo rośnie

  zabieganna,
  Jeśli tylko unicestwi Tuska, to płakać chyba nie będziemy, prawda ? Od ponad dwóch lat jesteśmy świadkami oskarżania go przez Kaczyńskiego o wszelkie możliwe zbrodnie w związku z tą katastrofą i co ? Żadnej reakcji PREMIERA RZĄDU RP, co najwyżej kilka mętnych słówek. A przecież Kaczyński nie oskarża Tuska jako Donalda, on oskarża PAŃSTWO POLSKIE ! I co ? I nic ! W każdym NORMALNYM kraju gostek pokroju prezesa byłby już dawno poza polityką, ale...
  że zacytuję klasyka:
  POLSKA TO NIENORMALNOŚĆ.
  Oj, wiem, że to słowa wyrwane z kontekstu, tak samo jak Komorowskiego, że "prezydent gdzieś poleci".
  Ale co można sądzić o państwie, które pozwala na tego typu wypowiedzi, zachowania, akcje czy prowokacje ? Co można sądzić o premierze rządu czy prezydencie, z wykształcenia historykach ?
  Że studia skończyli "za masło" ? Że jako historycy nie widzą, jaka KALKA jest w użyciu ?
 • 2012-11-01 03:41 | adi-21

  Re:Smoleńskie kłamstwo rośnie

  no i zrezygnowal... dobry przyklad dla wielu politykow-nieudacznikow-peownikow
 • 2012-11-01 03:47 | adi-21

  Re:Smoleńskie kłamstwo rośnie

  dyktatura kaczynskiego?
  opozycja rzadzi i dlatego jest tak 'dobrze' jak jest?
  wasc kpisz czy o droge pytasz?
 • 2012-11-01 09:04 | atalia

  Re:Smoleńskie kłamstwo rośnie

  rządzi jeden mały człowiek

  Kto? Ten solidaruch Kaczyński? To kto niedawno dostał wotum zaufania i kto jest premierem już pięć lat i będzie jeszcze lat najmniej osiem?
 • 2012-11-01 10:29 | atalia

  Re:Smoleńskie kłamstwo rośnie

  Cyba znalazł sposób...(ale to na marginesie). Premier Polski Tusk nie widzi miejsca w Polsce dla jednego z obywateli Polski. Myślę, że nie musimy zastanawiać się nad tym, jak pozbyć się pisu z życia publicznego. Premier już coś wykombinuje. W końcu to Tusk, już parę razy miał ciekawe propozycje, np. kastracja... Ja wierzę w Tuska, wierzę w tego bojownika o wolność wypowiedzi i demokrację.
 • 2012-11-01 11:11 | Luap

  Re:Smoleńskie kłamstwo rośnie

  Kohl jest hitorykiem!!
 • 2012-11-01 12:04 | zbigniew

  Re:Smoleńskie kłamstwo rośnie

  Tak atalia, w zupełności się z tobą zgadzam. Proponuje aby Genialnego Stratega poddać zabiegowi lobotomii (pewnie nie wiesz co to jest, wyjaśniam więc, upraszczając to taki rodzaj psychicznej kastracji)
 • 2012-11-01 12:04 | zbigniew

  Re:Smoleńskie kłamstwo rośnie

  Tak atalia, w zupełności się z tobą zgadzam. Proponuje aby Genialnego Stratega poddać zabiegowi lobotomii (pewnie nie wiesz co to jest, wyjaśniam więc, upraszczając to taki rodzaj psychicznej kastracji)
 • 2012-11-01 12:13 | Sławomir Osiński

  Re:Smoleńskie kłamstwo rośnie

  Myślisz,że jak będziesz kłamał,kłamał,kłamał,kłamał..... wzorem Kaczyńskiego, to ludzie to "kupią"?.
 • 2012-11-01 12:25 | zbigniew

  Re:Smoleńskie kłamstwo rośnie

  Szczerze mówiąc nie rozumiem, gdzie skłamałem mimowolnie wysyłając mój (przyznaję, niezgodny tego) wpis dwukrotnie?
  żeby nie było wątpliwości, chciałem wyrazić opinię że pana Tuskowy pomysł kastracji jest równie absurdalny i nieludzki jak propagowania przez Kaczyńskiego kara śmierci albo lobotomia (kto pamięta "Lot nad kukułczym gniazdem" wie o co mi chodzi)
 • 2012-11-01 12:29 | Sławomir Osiński

  Re:Smoleńskie kłamstwo rośnie

  :))) mój wpis dotyczył 2012-11-01 10:29 | atalia i był w kolejności za Twoim.
  pozdrawiam
 • 2012-11-01 12:42 | zbigniew

  Re:Smoleńskie kłamstwo rośnie

  Czyli "zabawne qui pro quo" (tautologizm celowy)
  Odszczekuję i pozdrawiam :)
 • 2012-11-01 13:11 | atalia

  Re:Smoleńskie kłamstwo rośnie

  Tak, zbigniew, mógłbym się z tobą zgodzić (przy okazji dziękuję za wyjaśnienie terminu "lobotomia", istotnie, nie miałem pojęcia, co to jest).

  Jednakże przypuszczam, że nie zdajesz sobie sprawy z tego, iż Kaczyńskiego charakteryzuje plastyczność libido (Plastizitat der Libido). Masz jedno z najwyższych IQ, na pewno więc wiesz, co jest, dlatego nie wyjaśniam).

  W związku z tą plastycznością libido - w jego przypadku - nawet kastracja na nic...
 • 2012-11-01 15:45 | rymera

  Re:Smoleńskie kłamstwo rośnie

  Red.Wildstein na Fecebook napisal , ze teraz ludzie powinni wyjsc na ulice i obalic rzad . Jest to nic innego jak nawolywanie do do przewrotu w panstwie i usuniecia wybranego rzadu sila . Za takie rzeczy w panstwach o ugruntowanej demokracji (uzywajac slow Kaczynskiego) , prokuratura z urzedu wszczyna postepowanie i red. ma sprawe sadowa , nie mowiac juz o Kaczynskim ,Hofmanie,Maciarewiczu , Fotydze - nie sa to slowa obrazajace PO czy prezydenta , premiera - to sa slowa uderzajace w podstawy naszego ladu konstytucyjnego i panstwo czyli w nas samych.Slaba prokuratura i jej szef pozwalaja na takie rzeczy
 • 2012-11-01 17:30 | rydzio

  Re:Smoleńskie kłamstwo rośnie

  Kaczyńskiemu,Macierewiczowi i całej szumowinie Pis jest potrzebny egzorcysta.!!
 • 2012-11-01 21:03 | zet

  Re:Smoleńskie kłamstwo rośnie

  Po tym wszystkim, co powiedziano publicznie, po rewelacjach "Rzeczpospolitej", należy powtórzyć za aforystą:" a kiedy już sięgniemy dna, musimy uważać, żeby dno nie odpadło".
  Najwyraźniej pan Jarosław Kaczyński oczekuje na powołanie nowej, parlamentarnej komisji do ustalenia przyczyn katastrofy. W jej 3 -osobowym składzie by zasiedli: Antoni M./PiS/, Ryszard K./SLD/,Józef Z./PSL/.Spośród nich Józef Z. byłby na chorobowym, Ryszard K. notorycznie nieobecny to wówczas jej ustalenia były by dla PiS zadowalające.
  Czasami, aby nie oszaleć,sami musimy udawać szaleńców.
 • 2012-11-01 21:08 | zbigniew

  Re:Smoleńskie kłamstwo rośnie

  Przepraszam za przemądrzałość, miała być ironiczna ale jak to bywa...
  Nie wiem co to plastyczność libido, nie jestem psychologiem, jedyne co mogę sobie pod tym pojęciem wyobrazić jako przedstawiciel inteligencji technicznej, w odróżnieniu od wrodzonej, to że uważasz że prezes, a zwłaszcza jego ego jest takim wirtualnym męskim organem seksualnym, który w wyniku presji zewnętrznej rośnie (jak ten prosiak w reklamie) w związku z czym nawet lobotomia go wzmocni :(
  Cóż, koszmarna perspektywa. Co do starych solidaruchów, chyba jakoś do tego należę, byłem członkiem pierwszej komisji zakładowej u Buzka, więc może do dzisiaj nie potrafię wyzwolić się z pewnego schematu myślenia i uważam że nie ma (póki co) alternatywy dla Tuska a PIS to katastrofa.
  pozdrowienia
 • 2012-11-01 22:42 | joot

  Re:Smoleńskie kłamstwo rośnie

  @ flip
  >Atalia pisze po prostacku, miotając oskarżeniami na lewo i prawo, ale takiej >wersji nie da się wykluczyć.

  Prostak pisze po prostacku, a ataku cywilizacji pozaziemskiej też nie da się wykluczyć.
  Gdzieś kiedyś słyszałem powiedzenie,że wyjaśnienia najprostsze są przeważnie najbardziej prawdopodobne.
  W omawianej sprawie najprostszym wyjaśnieniem jest taki, że ten Gmyz, czy jak mu tam, wykonuje swoją pracę polegająca na zapewnieniu swojej gazecie jak największej "oglądalności".
  Drugie powiedzenie mówi, że kiedy nie wiadomo o co chodzi, chodzi o pieniądze.
  Dziennikarz Gmyz zrobi wszystko, aby być sławnym i bogatym, no i oczywiście, aby przy okazji nie trafił pod sąd za łgarstwa.
  A ponieważ żyjemy w kraju, w którym lektor musi ludziom czytać filmy, więc nie wymaga wielkiego wysiłku wmówienie gawiedzi czegokolwiek.
 • 2012-11-01 23:13 | blue

  Re:Smoleńskie kłamstwo rośnie!

  Tyle, ze (to do wpisu "flipa") J. Kaczynski nie ma corki (ani tez syna), zas corka Sw. P. Lecha Kaczynskiego inteligencja oraz madroscia polityczna raczej nie
  grzeszy (to nie ta sama klasa co Marie Le Pen!)...

  P.S. Mam tez nadzieje, iz pan dziennikarz Gmyz straci prace... i to szybko.
 • 2012-11-02 03:05 | Halszka

  Re:Smoleńskie kłamstwo rośnie

  A głównym rzecznikiem rozwiązania prokuratury wojskowej jest prokurator generalny Seremet, który jak się okazuje prowadził z Rzepą rozmowy na tematy "wybuchowe".
 • 2012-11-02 09:15 | Caramba

  Przypomnienie

  Przypomnę tylko, że:
  Anna Fotyga, to była minister spraw zagranicznych i kandydatka na stanowisko,
  Antoni Macierewicz, to........ i kandydat,
  Jarosław Kaczyński, to były premier, kandydat na st. premiera i prezydenta.
  Inni kandydaci podobni: Błaszczak, Brudziński, Hoffman.
  Pani Szwed to (?!) przyszła minister finansów (!!!).
  Tylko Ziobro jest byłym ministrem sprawiedliwości i już nie kandydatem.
 • 2012-11-02 09:39 | Sławomir Osiński

  Re:Smoleńskie kłamstwo rośnie

  Co do "dziennikarza" Gmyza.Obraziłbył on kiedyś na antenie tyn 24, tych mieszkańców Warszawy(większość),którzy nie chcą budowy pomnika ś.p.Prezydenta na Trakcie Królewskim,mówiąc,że ma nas w "głębokim poważaniu".
  Facet ma czelność.
 • 2012-11-02 13:55 | egot

  Re:Smoleńskie kłamstwo rośnie

  O wiarygodności pani redaktor Paradowskiej, jako niezłomnej członkini antysmoleńskiej seksty niech świadczy ten link:
  http://www.youtube.com/watch?v=5Z4872djh2M

  Mnie powaliła moc jej argumentów.
 • 2012-11-02 20:22 | wnukmarek

  Re:Smoleńskie kłamstwo rośnie

  Skala nienawiści i przepaść między Polakami rośnie. I na podstawie powyższych wpisów widać, że obie strony są jednakowo zacietrzewione. Między Kaczyńskim a Tuskiem jest jak u Sienkiewicza z Januszem i Bogusławem Radziwiłłami, jeden okaże się winniejszy a drugi szkodliwszy. To także walka dyktatur partyjnych, więc sposoby walki są niedemokratyczne, a ludzie się emocjonują i zażarcie kłócą, a to jest wygodne dla obu stron i odwraca uwagę od jakości i celów rządów, najwygodniejszy temat zastępczy. A PO rządzi już ponad 5 lat. Gdyby nie tematyka smoleńska pewnie Tuska i PO już by zmiotło, a tak ma się dobrze, bo strach przed Kaczyńskim ich dodatkowo legitymizuje.
 • 2012-11-04 10:39 | anna453

  Re:Smoleńskie kłamstwo rośnie

  No cóż na stanowisko gł.prokuratora Seremet został wybrany przez L. Kaczyńskiego a na pewno pośrednio przez J.Kaczyńskiego i myślę ,że jednak to coś znaczy?
 • 2012-11-04 10:43 | anna453

  Re:Smoleńskie kłamstwo rośnie

  wolę jedną Paradowską niż dziesięciu Gmyzów
 • 2012-11-08 10:25 | @

  Kaczyński musi tak postępować, to on napuścił brata na ten wyjazd i żyje z poczuciem winy

  więc teraz zwala ją na innych ("Kto puścił bąka?"). Smutne jest to, że prasa tak dużo uwagi poświęca majaczeniom nienormalnego człowieka. Nawet moja ulubiona Polityka - nie twierdzę, że nie trzeba tego komentować (chociaż powszechne ignorowanie byłoby jednak najskuteczniejsze), ale gazety na poziomie też żyją ze Smoleńska z troską pochylając się nad kondycją polskiej prasy. Ludzie, zacznijcie wreszcie pisać o czymś ciekawym, a kryzysu prasy nie będzie, większość ludzi przełącza telewizor na dźwięk słowa Smoleńsk czy Kaczyński. Pokażcie czytelnikom, jaki świat jest ciekawy poza polskim grajdołkiem. A Panią Janinę pięknie pozdrawiam - jest Pani klasą sama dla siebie.
 • 2012-11-13 01:12 | blue

  Re:Smoleńskie kłamstwo rośnie

  Wszystkim "oszolomom pospolitym", paranoikom oraz zwolennikom teorii spiskowych polecam bardzo rzeczowy wywiad z panem Maciejem Laskiem:

  http://wyborcza.pl/1,76842,12788658,Maciej_Lasek__I_wybuch_i_rzekome_polecenie_zejscia.html