Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Finansowanie in vitro coraz bliżej

(1)
Minister Bartosz Arłukowicz określił zasady, na których finansowane będzie in vitro. Oto zaskoczenie: nie próbuje się ratować życia wszystkich zarodków świata, zakazywać mrożenia w imię dobrych relacji z Kościołem - a poprzestaje się na medycznej definicji ryzyka w technologii in vitro.
 • 2012-10-31 09:15 | roman.t

  Ryzyko medyczne a nie polityczne

  Jak zwykle temat zastępczy dla polityków, którzy boją podjąć się ważkich tematów.
  A może poczytam gdzieś co politycy i tym samym dziennikarze wiernie depczący im po piętach mają do powiedzenia na tematy?:
  1. zapewnienie opieki i ochrona osób chorych na Alzheimera
  2. zwiększenie możliwości włączenia osób niepełnosprawnych do życia społecznego, zawodowego i publicznego
  3. formy opieki nad samotnymi osobami starszymi typu : wydzielanie mieszkań, w których starsi ludzie mogą jeszcze samodzielnie funkcjonwać bądąc jednak pod stała i dyskretna opieką medyczną. W Niemczech nazywa się to: betreutes wohnen: http://de.wikipedia.org/wiki/Betreutes_Wohnen
  4. kiedy zostanie wprowadzony podatek na rzecz kościoła oraz przejrzystość finansów tej placówki
  5. kiedy i w jaki sposób włączy sią kościół ze swoimi finansami, by wspierać szpitale i inne placówki opieki tak jak to jest na Zachodzie?


  Kiedy wreszcie w tym kraju rozpocznie się dyskusja na naprawdę ważne tematy?! Czy znowu za kilka lat obudzimy się z reką w nocniku twierdząc, że społeczeństwo polskie jest stare i niedołężne, i niewiadomo co z nim zrobić?

  Myślę jednak, że do tego czasu Kaczyński doprowadzi już do zagłady narodu, więc problem rozwiąże się sam.
  Roman