Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Mniejszości seksualne - modny temat dyżurny lewicy, czy znak czasu

(2)
2012-11-05 22:58 | Ceneo
Powierzchowne choćby zainteresowanie sztandarowymi hasłami lewicy francuskiej, a za nią polskiej, pozwala wysnuć wniosek, że problematyka mniejszości seksualnych - w Polsce uzupełniona o aborcję - to kluczowy temat, motyw przewodni i bez mała wyróżnik współczesnej lewicy. W tym kontekście, zasadnym wydaje się być pytanie, czy współczesna lewica właściwie formułuje swoją aksjologię i priorytety, czy stawiając na rozwiązanie tych trudnych spraw, nie traci czasem bezpowrotnie możliwości rozszerzenia swojej bazy społecznej i wyborczej? Nie mniej istotnym jest ustalenie, czy takie "ułożenie" dyskursu publicznego nie służy bynajmniej najlepiej wielobarwnej prawicy, kreującej się do roli strażnika społecznego porządku i moralności. W każdym wypadku warto zadać pytanie, czy w skomplikowanym, dzisiejszym, kryzysowym świecie, zarówno dla Pierre'a, jak i Jana, są to aby najważniejsze tematy. Szerzej: Mecenat mniejszości - wartość dodana, czy bariera wpływów współczesnej lewicy?lewicy